obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád."
Elbert Hubbard
obr
obr počet přístupů: 2915295 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39398 příspěvků, 5729 autorů a 389845 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Dračí princezna ::

 autor citronela publikováno: 29.10.2015, 21:57  
Fantasy /plánuji na pokračování/ s mírně filosofickým nádechem.:-)
 

Z mé matky by měli psychologové radost, okamžitě by ji použili jako názorný příklad homo economicus. Mě její hmotařské ambice naplňují hrůzou, protože jsem též typově vyhraněná, ale v opačném pólu - homo religiosus.

Duchovní zkušenost, kterou zažívám a kterou žiju je však na hony vzdálená náboženskému nedělnímu pánbíčkování, kterému se matka tak ráda vysmívá. A přesto jsem v kontaktu s bohem, s nádherným bohem, který se do mě zamiloval, svedl mě a neopustil. Dal se mi poznat, ukázal se v nádherném duchovním těle, zářícím brnění plném blyštících se krystalů a oslepující záře. Můj bůh je dračí princ a já /podle něho/ dračí princezna.

Jsme stále spolu. On se zabydlel v mém srdci, radí mi, předvídá budoucnost a miluje se se mnou. Nikdy by mě nenapadlo, že mým ženichem, přítelem, druhým já bude bůh. A když už, tak jaký bůh! Napůl sličný hrdina, napůl drak. Nenapadlo by mě, že bůh může být až tak moc sexy a přinášet tolik potěšení ducha, srdce i těla. Plnost vztahu, báječné ukojení všech potřeb s bonusem překvapení, kterým mě bůh tu a tam osvěžuje - to je můj život s dračím princem. Nic po mně nežádá, jen utajení a to hlavně před matkou. Homo economicus by ho vyhnala z mého srdce výsměchem, skepsí a pořádnou prací za slušný peníz.

Zlaťáky, to je modla mé matky. Stále se snaží rozmnožit to mámivé potěšení, zvýšit cifřičky na účtě. Stále se snaží mě udat na trhu práce. Vzhledem k mému profilu absolventky obchodní akademie bez praxe se její snahy míjí s účinkem. Jsem už dva roky nezaměstnaná. Tvářím se zkroušeně, koutky úst svěšuji dolů, když se mě sousedé a známí ptají, jestli už jsem sehnala práci. Hraji úlohu, kterou ode mě společnost očekává - zdeprimovanou dvacetiletou ženu, která do dospělosti nevykročila nejlépe - bez práce, bez přítele, panenství ztracené ve zkrachovalém tříměsíčním vztahu s rozvedeným třicátníkem, který mě zasvětil do hloupé pohlavní gymnastiky, která mi přinesla jen zklamání. Orgasmus jsem poprvé zažila až při milování s bohem. Společensky jsem absolutní nula, žiji na okraji společnosti jako příživník matky, která nade mnou střídavě lamentuje, vybíjí si všechny stresy z práce a následně láme hůl, nemluví, vede tichou domácnost, což vítám jako krásné časy úlevy.

Suma sumarum žiji si báječně, sice se tak netvářím navenek, aby mi nikdo nezáviděl, ale uvnitř jsem princeznou v královském božím páláci mého báječného dračího prince. Milujeme se, rozmazlujeme a absolutně nám nic neschází. Navíc mě můj miláček naučil báječně kličkovat a proplouvat hmotnou realitou - vyhýbat se matce, naklonit si úřednice ÚP, nenechat se zdeptat beznadějnými přijímacími řízeními, zkrátka řešit nepříjemnosti běžného života. Mimo tyto drobnosti, černé kaňky na mé šťastné, zářivé existenci, se koupu, rochním a slastně si užívám oceán volného času. Oblažuji se dlouhými procházkami přírodou, čtením knížek na jeden zátah - ráno začnu a skončím o půlnoci dočtením poslední stránky, malováním, kreslením, všemožným výtvarničením, učením se cizích jazyků, cvičením jogy a zpevňováním těla kinematikou, rozvíjením všech možných vloh uměleckých, intelektuálních, tvořivých, na které zas tolik nadání nemám a přesto díky času a mé snaživosti dosahuji výsledků, o kterým by se mi ve spořádaném životě podle homo economicus ani nesnilo. Moje štěstí a záchranný kruh je fond po mém zemřelém otci, malá rentička, z které si nakupuji nové knížky. Má knihovna ke zlosti mé krkavé matky nabývá obřích rozměrů. Sestra si ze mě dělá při návštěvě vždy legraci a označuje mou literární sbírku za evropské unikum a mě za nejsečtělejší dívku planety.

Jsem prostě šťastný člověk, jen kdyby nade mnou nevisel demoklův meč chamtivosti mé matky, která si je vědoma, kolik bych mohla měsíc po měsíci vydělat a má spočítáno, kolik penízků ztrácím nesmyslným bezcílným poflakováním bez finančního zhodnocení. I tak se dá na můj ráj pohlížet, samozřejmě zvenčí. Jedno je jisté, rentička po otci je přilepšení pro potřeby mého ducha, na vlastní bydlení a domácnost by nestačila. Hmotné osvobození z matčiných okovů mi nehrozí. Práce, kterou nehledám, stejně není a i kdybych sehnala, přijdu o volný čas. Vylétnout z rodného hnízda, osvobodit se od matky, by znamenalo nechat se zotročit zaměstnavatelem. Z bláta do louže...Nene, vše ja jak má být. Homo economicus matce se to nelíbí, já to ale coby homo religiosus vidím jasně a v nejlepších barvách nebeské duhy.


 celkové hodnocení autora: [ - ]

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 3 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 10 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Nancy Lottinger 29.10.2015, 21:54:23 Odpovědět 
   Zdravím tě a vítám tímto na saspi,

úvod je vždy těžké hodnotit, ale samotný začátek mě navnadil svou peprností. Je to protkané humorem a jazyk, byť není vytříbený, má jiskru, spád.

Obsahová náplň mě zatím velmi zaujala. Už jen tím úskokem od tradičního proudu. Zatím se z toho nedá odvodit víc.

Dala bych si jen pozor na opakování v počátku vtipných a osvěžující výrazl, jako jsou třeba přezdívky tvé hrdinky a její matky. Rychle se to zajídá. Chybky jsem žádné nezaregistrovala.

Jinak je to celkově dobrý vstup, uvidíme, kam se to bude upírat.

T.
 ze dne 29.10.2015, 22:47:03  
   Nancy Lottinger: Ubírat, samozřejmě. No jo, už je večer :)
 ze dne 29.10.2015, 22:24:10  
   citronela: Díky.:-)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
tester2
(18.9.2019, 20:40)
tester
(18.9.2019, 20:37)
Luboš Kemrň
(8.9.2019, 16:38)
Asinějakávadná
(5.9.2019, 22:42)
obr
obr obr obr
obr
Mám psa
Pan Petr
Příkrá cesta na...
Radher
Orchidej - Kapi...
Jason W. LeClare
obr
obr obr obr
obr

Jedna z věcí
Francis Black
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr