obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Když osud otvírá jednu bránu, druhou zároveň zavírá."
Victor Hugo
obr
obr počet přístupů: 2915374 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39511 příspěvků, 5744 autorů a 390413 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Rychlíkem z Prahy na Vysočinu za 24 hodin? ::

 autor Jamilla22 publikováno: 31.03.2016, 9:34  
Humorně poučný fejeton o mé cestě z Prahy na moji rodnou Vysočinu rychlíkem za 24 hodin s nucenou večerní, noční a denní mezizastávkou v hlavním městě Moravy-Brně.
PRVNÍ DÍL.
 

Vážení a milí čtenáři. Věřili byste, že je ještě v dnešní době moderních a technicky vyspělých dopravních prostředků možné cestovat rychlíkem z Prahy na Vysočinu celých 24 hodin? Nevěříte? No u mne to tedy možné je! Občas se mi to cestování totiž trochu zašmodrchá.
A tentokrát to bylo tím, že si ráda zdřímnu a to nejen doma na své oblíbené pohovce. Ale i v dopravních prostředcích a ve vlaku se opravdu spí dobře. Pražce jemně drncají a pravidelně klepají a vláček se hezky kolébá a houpá. Opravdu mohu všem vřele doporučit ! Spánek ve vlaku provozuji a doporučuji i z jednoho praktického důvodu, že cesta rychleji uběhne. (Doporučuji zvláště častým a dlouhotraťovým cestovatelům).
A to ještě, milí čtenáři, netušíte, že jsem při cestě do mého rodného koutu na naší Vysočině byla nucena nedobrovolně navštívit hlavní město Moravy-Brno. A to ve večerních až pozdně večerních a nočních hodinách i další den. Obohacující zážitek, věřte mi. Těch našich milých romských občanů okolo nádraží i uvnitř. Úžasně povzbudivé pro vyděšenou slečnu cestující původně z Prahy na Vysočinu domů za rodiči, Brno téměř neznaje.
V Brně jsem tehdy taky na vlastní kůži zažila a poznala pravdivost toho, že brňáci nemají pražáky v lásce, ač já jsem rodilá moravačka v Praze pouze nějaký ten pátek pracující. Ale znáte to : "Nejhorší je srážka s blbcem." A dodnes mi tato brněnská srážka s blbcem zůstala v paměti a navždy zůstane, pokud mi zůstane i zdravý rozum.
A jak to tehdy vlastně všechno začalo a jak se to vlastně všechno semlelo?
Nastoupila jsem nic netušíce událostí příštích radostně, jako vždy, do rychlíku Praha-Brno-Slovensko s tím, že budu asi za 3,5 hodiny doma u rodičů a sourozenců. Jeden z nich-můj bratr, měl na mě okolo 19. hodiny čekat na malém nádraží, jelikož jsem měla ještě asi 8 km domů a večer už nic nejelo.
Vážení a milí čtenáři, tato celá událost se odehrávala v době začínajících mobilních telefonů a skomírajících telefonních automatů v ulících. A já patřila samozřejmě do skupiny občanů, kteří v té době mobil nevlastnili.
Ve všední dny v té pozdně podzimní době krátkých dnů a dlouhých večerů cestovalo tehdy méně lidí a jako naschvál poslední spolucestující vystoupil krátce před tím, než jsem měla i já. A v té chvíli mě opravdu nenapadlo nic lepšího, než zavřít oči a usnout. Když jsem tehdy po pár minutách slastného spánku otevřela oči do zšeřelého kupé a nahlédla do tmy ven, tak mne velice zaujaly a přiznám se i překvapily vlnící se bílé čáry okolo trati, které v našich končinách okolo tratí nikde nejsou a poté při pohledu na hodinky, kde na mě zíral z ciferníku čas 19.05 a já měla v 19.00 vystupovat na nádraží, kde na mne čekal bratr, mne polilo horko a zachvátila panika. Příští zastávka našeho rychlíku byla Brno-hlavní nádraží! Přece jen mi ale malinko přálo štěstí v této panické situaci, za celou dobu neprošel ani jeden průvodčí ČD, moje jízdenka byla totiž vydána a zaplacena jen do stanice Žďár nad Sázavou. A tak jsem nechtěně a z donucení (přece nevyskočím za jízdy z uhánějícího rychlíku a do tmy) asi za hodinu jízdy načerno vystoupila ve stanici Brno-hlavní nádraží a začala horečně běhat a hledat telefonní automat.


 celkové hodnocení autora: [ - ]

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 3 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 6 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 31.03.2016, 9:29:17 Odpovědět 
   Zdravím.

Zaspat cílovou stanici je určitě velmi mrzuté a panika je na místě. Jsem zvědavý na pokračování.

Číslovky bych opsal slovy a pokud jde o přechodníky - nedal bych za ně ruku do ohně. Ještě maličkost, pokud jde o čas používá se dvojtečka: 19:00, ale to jen na okraj.

Hezký den a múzám zdar.
 ze dne 31.03.2016, 10:40:24  
   Jamilla22: Zdravím také a děkuji za vstřícný komentář, toto je mé první dílko v mém již mírně pokročilém věku, občas se mi toho honí spousta hlavou, ale dát to na papír je trochu náročnější. Děkuji Vám také za opravy, budu se snažit příště více. :-) :přeji Vám též hezký den.
 ze dne 31.03.2016, 9:36:00  
   Šíma: A málem bych zapomněl: vítám Tě na SASPI a přeji mnoho úspěchů v tvorbě.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Zuzka
(10.12.2019, 11:24)
Livinginthedream
(7.12.2019, 22:31)
Antonio
(25.11.2019, 23:53)
Albína Alba
(25.11.2019, 01:02)
obr
obr obr obr
obr
Výstřižek z den...
Verity von Leatri
Když svět býval...
guru
Večerní romance
Amarantine
obr
obr obr obr
obr

Proč to nebereš?
asi
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr