obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Mnohem lepší je žít bez štěstí než bez lásky."
William Shakespeare
obr
obr počet přístupů: 2915206 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39233 příspěvků, 5717 autorů a 388996 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: 16 hodin ::

 autor asi publikováno: 23.06.2016, 19:20  
Je to hodně nebo málo....
 

Konečně doma. Slyší je. Jsou v koupelně. Alespoň tohle stihla. Ví, jak to má malý rád. Koupání a mámu k tomu. Není to denně a právě proto. Má rád všechno s ní. Samozřejmě, ona taky, je to jeho máma. Jen není denně doma. Pak zase ano, několik dnů. Jak kdy. Kdyby to bylo naopak nikdo by se nad tím nepozastavoval. Chlap, co má práci mimo. Normální.
Ale ona? Je dobrá matka? Lítá si někde po světě a kluka nechá doma. Co je to za mámu?
Je normální? No, řekněte?
Chudák chlap. Všechno je doma na něm. Rozumíte tomu? Nechá ho tady, doma s klukem. Kdo by to udělal? Jak často tohle slyšela. Kolikrát už. Nelpí na tom, co dělá. Má tu práci ráda, to ano, je hezká, baví ji, ale mohla by klidně dělat něco jiného. On nechce. Nechce aby toho nechala. Stejně ji do důchodu dělat nebude, tak těch pár let ještě ano. Chce jí dát tu možnost.
Políbila nejdřív jeho, potom kluka. Hned byla celá mokrá. Blbli s vodou skoro všichni stejně. Vzala malého do ručníku a nesla do ložnice. Jasně, máma je tady, bude se uspávat ve velké posteli. Všichni spolu. Pohádka, druhá a třetí, pusinky, mazlení až do úplného usnutí. Ví, že ho potom odnesou k němu do pokojíčku, ale na chvíli je má oba, svoje rodiče. Jsou spolu tak rádi, všichni.
Dal do pořádku tu potopu v koupelně, udělal všem ještě čaj. Taky má tyhle chvilky rád. Psala, že mají zpoždění, měla tu být už v poledne. Chtěl pro ni dojet, ale nechtěla. Ví, že by se kluk dostal do postele až pozdě. Stejně má zítra volno, tak bude s ním, s jejich synem, ale nechtěla narušit jeho režim. Miluje ji i pro tohle. Vlastně pro všechno. Nejde vybrat pro co víc, míň. Proč vlastně něco vybírat? Miluje ji. Celou, tak jak je a jaká je.
Díval se na ni. Hladila malého po vláskách, obočí, tvářích, jakoby ho scanovala. Jak to uvažuje? Copak dítě někdo scanuje? Asi se taky ale nechá oscanovat, jen co ho odnese vedle.
Opatrně malého vzala, tiskla ho k sobě. Je tak voňavý, krásný ( pochopitelně po rodičích), drží se jí kolem krku. Nejraději by si lehla k němu do postýlky, ještě chviličku musí být s ním. Potřebuje ten dotyk, s ním, tak jí chybí. Tak zítra, budou skoro celý den spolu.
Vrátila se do ložnice. Tenhle dotyk jí taky chyběl, jinak. Ne jen dotyk a byla pryč pouhé dva dny, ne dva roky. Někdy i dva dny je hodně. Stulila se k němu. Byly to hodně dlouhé dny, vlastně. Držel ji pevně i ve spánku, jako by měl strach, aby mu neuletěla. Tiskla se k němu, je ráda, když ji takhle objímá. Nepohne se ani o milimetr, ráno se tak probudí a jeho oči se na ni budou dívat. Je to nejkrásnější probuzení, které zná.
Slyšela vrnění mobilu. Opatrně se pro něj natáhla. Sbohem spánku, je pět ráno. SMS od kolegyně. Zase. Nenávidí ten její nejnovější objev. Zná ho, všichni ho znají a jen kolegyně Zuzka patrně utrpěla nějakou ztrátu paměti, oslepla, ohluchla a nabyla dojmu, že tentokrát to bude jinak. Není sice Sybilla, ovšem těžko, přetěžko. Živě vidí její důvody, ale ano, bere to. Když to u šéfové domluví. Jistě, bude tam 12,20. Jo. Snažila se být jako myška, ale přece jen display svítil.
Opět Zuzana. Musí jí to vzít. Ona to zařídí u šéfový. Hodinami je to na hraně, ale asi ano, vyjde to. Bude dřív zpátky, je to linka. V šest je tady. Malýmu to nějak vysvětlí, bude doma pak až do soboty, s oběma. Ještě na chvilku se k němu stočila. Pak vstane, udělá jim palačinky, oba je milují. Ona si je ale vážně nemůže dovolit.
Potichu vstala, políbila ho na dobré ráno. Nechtěla rozsvěcet a tak šla potmě ke dveřím. Spíš udělala jen větší krok v jejich kapesní ložnici. Byla bosa. Zase! Ani nešpitla, ale bolestivě zkroutila obličej. Šlápla nohou do drátů kola. Pokolikáté už. Ví to, přece, zase! Zvykne si. Posunula jeho vozík zpátky k posteli a pořádně jej zabrzdila.
Za chvíli se bytem linula vůně palačinek. Udělají si krásné ráno. Pak dojede na letiště, odletí tu linku za Zuzanu a vrátí se k nim zpátky. Vždycky se k nim vrátí. Domů.


 celkové hodnocení autora: 97.6 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 1 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 4 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 8 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Helen Zaurak 09.07.2016, 13:54:29 Odpovědět 
   Zvláštní příběh, neobyčejný, krásný, jaký lze si přát prožít, navzdory vozíku...
 ze dne 09.07.2016, 19:56:26  
   asi: Děkuji za čtení...:-)
 Šíma 23.06.2016, 19:18:48 Odpovědět 
   Zdravím.

Povolání letušky musí být náročné, o to náročnější pak "mezi směnami" zvládat rodinu. Ke konci se objevila zminka o vozíku, nejspíš patřil chlapci (o starost více). Hezky napsáno.

Hezký den a múzám zdar.
 ze dne 25.06.2016, 10:16:40  
   asi: Díky za čtení. Vozík patří manželovi. Hezké dny...:-)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Bob bobb
(12.6.2019, 12:18)
Jakub Žák
(11.6.2019, 15:22)
Tatyana
(6.6.2019, 22:39)
Tvořitelka
(4.6.2019, 10:28)
obr
obr obr obr
obr
Francouzská rev...
markus
Radost je boles...
Centurio
Žertovná
Sojta
obr
obr obr obr
obr

Na nádraží v Bubenči
Jeňýk
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr