obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska je povídka v citoslovcích."
C. Baudelaire
obr
obr počet přístupů: 2915444 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39648 příspěvků, 5754 autorů a 391018 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Pocit viny ::

 autor Nikis publikováno: 17.07.2016, 22:31  
Vystoupení skupiny Slza v ostravském obchodním domě nedopadne tak, jak si Petr v první chvíli myslel. Jediné, co by potřeboval, je dlouhý odpočinek...
 

„Jdeme na to," mrkl jsem na Lukáše a oba jsme vyběhli na pódium. „Ahoj!" zavolali jsme téměř jednohlasně a mávali na všechny strany. Obchodním domem se rozlehl ohlušující řev. Pohlédl jsem na svého kamaráda. Lukáš mi pohled opětoval a začal drnkat první tóny. V té chvíli všichni utichli. „Jsi mým světlem, co mi v tmách pokaždý zhasíná...," začal jsem zpívat, „mlhou, která jak se zdá, už nic víc neskrývá. Jsi můj nejhlubší šrám, co se prej zhojí sám, když už to nečekám." Centrem se ozvalo sborové: „Ooohhh!" Pohodil jsem prudce hlavou: „Chceš dál, spát spolu za celibát, za moudrost bláznit, za ticho řvát, za víru ptát se a za pravdu lhát a za život umírat." Cítil jsem atmosféru jako nikdy předtím. Dozpíval jsem, Lukáš dohrál poslední akordy a všichni začali tleskat. Byl to úžasný pocit.

„Co si dáme dál?" zeptal se všech Lukáš. „Lhůta záruční!" křičeli. Kývli jsme na sebe a já začal zpívat: „Čím blíž jdu k tobě, tím jsi dál. Vím, že ve tvým náručí, ztrácím lhůtu záruční." Cítil jsem, jak mi začíná přeskakovat hlas, a znervózněl jsem. Ale i přesto jsem pokračoval: „Až se mě zítra budeš ptát, proč včera došel jsem až sem. Řeknu, že od dní, co tě znám, bývala jsi mým kompasem." Hlas se mi opět zlomil. Lukáš se na mě nechápavě podíval a já mu pokynul rukou, aby přestal hrát.

„Co se děje?" zašeptal. „Nevím, přeskakuje mi hlas," vysvětlil jsem mu. „Zvládneš to?" zeptal se. Přikývl jsem: „Pokračujeme." Lukáš začal znovu hrát a já se nadechl, abych zazpíval další sloku. Hned u prvního slova jsem ale poznal, že to nezvládnu. Hudba opět ustala a fanoušci si začali netrpělivě šuškat. Co teď? ptal jsem se sám sebe. „Omlouvám se, ale nastaly menší komplikace," zaslechl jsem Lukáše, „dejte nám pět minut."

„Nevím, co se se mnou děje," složil jsem hlavu do dlaní, když jsme se schovali před zraky všech fanoušků do prostorů pro zaměstnance. „Jsi nejspíš přepracovaný," usoudil Lukáš, „hrajeme už přes týden v kuse – každý den koncert." „Tohle se nemělo stát," řekl jsem zklamaně, „co budeme dělat?" Lukáš pokrčil rameny. „Já to neodzpívám," zachroptil jsem. „To slyším," pousmál se, „asi to budeme muset odpískat." „Snad nás za to nesežerou," povzdechl jsem si.

A tak se Lukáš vrátil na pódium a všem se omluvil, že musíme dnešní koncert zrušit. Slyšel jsem ty negativní ohlasy. Styděl jsem se. „Tohle se nikdy nemělo stát," nadával jsem si. „Jedeme domů," vrátil se Lukáš. Přikývl jsem: „Slyšel jsem to." „Někdy jim to vynahradíme, teď se musíš dát dohromady," usmál se na mě a uklidil svou kytaru do ochranného pouzdra.

„Řídit ještě zvládnu," vyhodil jsem Lukáše od volantu. Prohodil oči v sloup a přesedl si na místo spolujezdce. Naskládal jsem poslední věci do kufru auta a nastartoval. „Tak snad příště," zašeptal jsem, když jsme opouštěli obchodní centrum v Ostravě, „omlouvám se." „Tohle se stává spoustě zpěváků," uklidňoval mě. I tak mě to neskutečně mrzelo.

„Stavíme se na jídlo?" zeptal jsem se, když jsme vjížděli do Brna. Odpovědí mi byl Lukášův kručící žaludek. Zasmál jsem se a zastavil u obchodního centra Vaňkovka. Došli jsme si pro čínské nudle a vrátili se zpět do auta. Tam jsme měli na jídlo aspoň trochu klidu, protože po cestě nás potkalo několik našich fanoušků. Smutek mě docela přešel, pak jsem ale otevřel Instagram a zjistil, že jsem označen asi v deseti fotkách s podobným popiskem: „Velké zklamání! Takhle děkují svým fanouškům?" „Kašli na to," řekl Lukáš a vzal mi telefon z ruky. Já na vše ale začal znovu myslet.

Cestou jsme poslouchali rádio a občas něco málo prohodili. Do Prahy jsme dorazili okolo osmé večer. „Dej se do kupy," poplácal mě Lukáš po zádech a vystoupil. „Díky," usmál jsem se a pomohl mu vyložit jeho věci. Rozloučili jsme se a já zamířil domů. Položil jsem si telefon na palubní desku a zapnul naše písničky. Chtěl jsem si zpívat, ale hlasivky mě bolely, proto jsem si jen pobrukoval. Do hudby jsem se zaposlouchal natolik, že jsem si nevšiml červené na semaforu. Vjel jsem do křižovatky a následně zaslechl hlasité troubení. Ohlédl jsem se, ale to už do mě z pravé strany v plné rychlosti vrazilo auto.

>> pokračování příště <<


 celkové hodnocení autora: 92.4 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 1 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 11 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 17.07.2016, 22:26:09 Odpovědět 
   Zdravím.

Začátek příběhu na pokračování, který ma drsný konec (viz blížící se autonehoda). Na obšírnější hodnocení je ještě času dost. Snad jen pozor na přímou řeč, pokud nenavazuje po dvojtečce na popisném textu, měla by vždy začínat na novém řádku (nejen pro přehlednost textu).

Hezký večer a múzám zdar.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
karin.kimberly
(13.2.2020, 19:55)
Wade Milbot
(8.2.2020, 22:42)
wavawe6611@bizcomail
(8.2.2020, 06:04)
elizabeth139
(3.2.2020, 06:34)
obr
obr obr obr
obr
Má matka je smr...
Sirnis
Počítadlo
Gaelle
Zmizme
Ukos Písmák
obr
obr obr obr
obr

Moje oblíbená místa
Zirael
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr