obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Charakter člověka je jeho osudem."
Hérakleitos
obr
obr počet přístupů: 2916108 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39836 příspěvků, 5847 autorů a 393429 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: HR ::

 autor Nope publikováno: 18.07.2016, 18:35  
Nábor 2016
 

"Dnes k nám nastoupil nový zaměstnanec, je to náhrada za Karolínu, přivítejte Robina" řekl nadšeně šéf. Má to už naučené, fluktuace na pozici marketingový specialista je šílená. Marketingový ředitel nemá radost ani z toho, že našel někoho kompetentního. Stačí mu, že manažer Lukáš si nebude moci dovolit žádné výmluvy na kvantitu práce a nedostatek zaměstnanců. Kolikrát se totiž chová, jak kdyby jeho práce zachraňovala umírající děti v Africe a šťěňátka před hladověním. Přitom jen tvoří základní nabídky a dělá reporting stavebního segmentu. Má stopadesát na hodinu, jezdí v octávce na leasing, bydlí u rodičů, ale je to manažer...

Robin se průběžně se všemi seznámil a usedl k počítači. Do oběda má připravit report ohledně konverze emailů a po obědě je bude prezentovat. "Já vím, že ty čísla a data budou hrozná, ale je to tvůj první den, pokud zvládneš tohle, zvládneš už všechno a pokud nejsi schopný to připravit, rovnou to vzdej, třeba mi tu po tobě dají nějakou pěknou ženskou!" řekl Lukáš a ani nečekal na reakci, vydal se do svojí kanceláře.

Čísla byla opravdu katastrofická, jak kdyby to marketingové oddělení vůbec neřešilo. Peníze museli vyhazovat snad oknem a bylo jim to jedno. Jak je to má celému managementu podat? Uvažoval nad tím, jak taktně vše odprezentovat a jaké alternativy připravit, aby to nevypadalo jen, že kritizuje. Data a grafy byly zpracované během pár minut, najít způsob, jak něžně a s láskou celé "online" oddělení kopnout do koulí a nechat si poděkovat bude ta těžší část.

Čas oběda, prezentace je připravená a vše uložené. Po jídle stačí vše nahrát na flashku a jít na to. Přemýšlí nad posledními obraty a frázemi, které podpoří jeho prezentaci. Usedá s jídlem ve společné jídelně několika firem. Hlavní pokrm vypadá celkem poživatelně, polévku si raději ani nebral. Najednou si všimne slečny přes stůl. Pokud měl někdy věřit na životní lásku, tak je to dneska! Celý oběd se na sebe usmívali. Pomalu všichni z jejího stolu odešli, ale Robin seděl ještě s 5 spolupracovníky. Nechtěl se první den hned vyřadit z kolektivu. Ale to blondýnku neodradilo, usmála se na něj a nechala položenou ID kartu na stole. Robin hned vstal a omluvil se, od stolu. Vzal kartu a utíkal za ní. Mezitím si byl schopný přečíst její jméno. Byla to Nikol. Nikol, jak krásné jméno. Doběhl jí zrovna před jídelnou. "Myslela jsem, že tě to nenapadne a budu se pro ní muset vrátit sama" usmála se Nikol. Robin se nahl a letmo jí začal líbat. Nikol se vůbec nebránila, chtěla to samé. A že láska na první pohled neexistuje. V tom z druhé strany silnice se vyřítilo auto a smetlo je oba. Robinova hlava se setkala s patníkem, díky Nikol auto pár centimetrů nadskočilo. Všichni se seběhli. Lukášovi bylo hned jasné, že Robin už ty grafy prezentovat nebude...

"Dnes k nám nastoupil nový zaměstnanec, je to náhrada za Robina, přivítejte Patrika" řekl nadšeně šéf.


 celkové hodnocení autora: 70.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 3.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 8 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 čuk 18.07.2016, 18:35:18 Odpovědět 
   Trochu smutná anekdota na téma nahraditelnosti v sériovém stroji podniku. Ale tak to běžně je, musí být, žádný objev. "Psi štěkají a karavana jde dál." Ta trocha erotiky a sladkosti je kýčovitá. Číslovku je lépe vypsat. Nahl? Po přímé řeči se dělá čárka. Povrchní z hlediska charakterů osob, naopak přetížení termíny (asi má naznačit ztechnizování až přetechnizování).
 ze dne 05.08.2016, 23:56:27  
   Nope: Děkuji moc za zpětnou vazbu.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
YellowSkye
(29.7.2022, 08:38)
IndigovaRuze
(24.7.2022, 09:11)
Bath
(14.7.2022, 15:52)
Personal Mastery
(8.7.2022, 13:20)
obr
obr obr obr
obr
Post mortem
Demonarchia
Nebezpečná hra ...
Ivuše
Vlak
Racek
obr
obr obr obr
obr

Kapitola 8
dark_stuff
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr