obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska je odvaha, která se nebojí ničeho na světě."
Buddha
obr
obr počet přístupů: 2915621 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39719 příspěvků, 5791 autorů a 392129 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: Proč to nebereš? ::

 autor asi publikováno: 09.01.2017, 17:33  
...
 

„Proč to nebereš? Víš pokolikáté volám? Vykašli se na tu svoji vědu, jednou taky. Co myslíš, že tam vyzkoumáš? Nobelovku nedostaneš! Já se z tý tvý vědy jednou vážně zblázním. Pořád jsi zalezlá mezi těma číslama, čárama, závorkama a nesrozumitelnejma věcma pro normální lidi. Jo, vím, že je to k něčemu dobrý, jen úplně přesně nevím k čemu a se mnou ta větší polovina lidstva. Co polovina, kromě vás několika, nejspíš nikdo nechápe, co tam pořád máte. Vždyť ani vlastně nepočítáte. Jen pořád někam něco strkáte, pak zase konstruujete něco jiného, modely. Čeho vlastně? No! To je jedno. Něco si tam někde modeluješ a stejně z toho nikdo nic nemá.
Alergii na prach máš stejně jen z těch knížek, knihoven, studoven a kumbálů. Alespoň, že o ty mašinky na počítání pečujete s péči nadměrnou. Snad alespoň tam se ti dobře dejchá – když tam žádnej prach nesmí. Ne kvůli tobě, pochopitelně, ale těm věcičkám by to mohlo ublížit. Tak alespoň tak. Jenže, proč nemůžeš být zrovna tady a posílat ty svý moudra někam vzduchem, nebo čím vlastně? Proč musíš bejt zrovna tam?

Ty tvý cesty. Copak já někam pořád jezdím? Minimálně. Věda je jen jedna. Opravdová. Jsem tady a vlastně všude, tak proč to zrovna u tebe musí být jiný? Jsem v kontaktu s kým potřebuji, jenže já pracuji se slovem. S obsahem, víš? S konkrétním, aplikovatelným. Můžeš si to přečíst. Píšu tak, že to každej chápe. Dobře, jistě, skoro každej.

Když už musíš být pořád pryč, nemůžete ten zázrak mít tady? Vždyť jsme střed Evropy, bylo by to spravedlivý, měli by to všichni stejně daleko. Ty teda rozhodně, bys to měla blízko. Taky bys byla doma. Ta Nováčková je hrozná, pořád tady uklízí, nic nenechá na pokoji. Neustále někde smejčí. Je jak motorová myš, stejně neúnavná a nevím na jakej je pohon. Snad jsi jí dala nějaký protony, nebo co. Víš, že nesnáším, když mi někdo sahá na mý věci. Zvedne, utře pod tím a zas to dá zpátky, to ano, ale stejně, nemám to rád. Vaří taky příšerně – čeká než dojím – aby nebylo špinavý nádobí. Je nesnesitelná. Proč mi vaří dietu? Zdám se ti tlustej?

Vždycky jsme tu měli tak nějak normálně, ona to tu předělává na operační sál, patrně. Sterilní čistota, neskutečný. Prý aby ses nezlobila. Taky ráno nemám připravený věci. Copak já vím, co k sobě patří a kde to je? Tohle jsi jí měla říct. Musel jsem si udělat plánek, kde co je. Schéma věcí a program na kombinace. Jen nevím, jestli je to tak správně. Posílal jsem ti to už před dvěma dny. Tys to ještě nezkontrolovala? Když tak tam dej jiný podmíněný vazby a provazby a pošli zpět.

Volám ti pořád a ty nic. To nemáš ani vteřinu? Máme přece ten harmonogram – vzpomínáš? Pořád jsme byli přesně a teď? Máte nějaký praktický problémy? Všechny propočty byly přece v pořádku. Přece mi můžeš jen napsat – o.k. a já budu v klidu. Nejsem!

Je zkouškový – nic neuměj, jsou drzý a většina z nich buď není ani bystrá, nebo jsou v nějakým jiným světě. To nejspíš, ale ty dobře víš, že tomu já nerozumím. Přece hlavní je znalost a její aplikace v praxi, konkrétní a vědomá. To je pro vědu praktický, použitelný a pro rozvoj nutný. Blíží se mi ta Atlanta, tak jsem nejspíš nervózní i z toho a ty to n e b e r e š !!! Máš vypnutej mobil. Všimla sis vůbec? Děláš mi to schválně? Víš vůbec, co se tam kolem vás děje? Nejspíš ne. Nevylezeš z campusu, znám tě. To je vlastně dobře, nikam nechoď. Svět je plnej šílenců. Tak si to tam dokonči, ale prosím, ozvi se mi…Jen tě chci slyšet. Vím, že jsi si jen zapomněla nabít mobil a máš ho nejspíš někde v šuplíku. Tak se po něm koukni, až si tohle přečteš. Ano? Posílám to do pracovní pošty – tam se určitě díváš. Já vím, že to nemáš ráda. Jenže já potřebuju jistotu, že to přečteš. Mám mobil u sebe, vibrace zapnutý, pořád…
H.“

„Dobré ráno. Jste už druhý den v nemocnici. Utrpěla jste těžký otřes mozku. Víte co se stalo? …“ lékařka na ni pomalu mluvila a zjišťovala její stav. Zdá se, že konečně je plně vnímající, zatím však bez totožnosti.

Měla ohromné štěstí, odmrštila ji tlaková vlna a dopadla na trávník. Žádná další zranění. Přežila…

Úspěšně dokončili další ze série testů na …. a šla se konečně po dvou týdnech projít do místního parku. Bohužel v den, kdy v něm vybuchla nálož umístěná do odpadkového koše.


 celkové hodnocení autora: 97.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 1 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 6 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 12 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Rado Roh 18.02.2017, 16:28:59 Odpovědět 
   Povídka hodná filmového zpracování. Děkuji, líbila.
 ze dne 21.02.2017, 22:42:08  
   asi: prosím...:-)
 Ariadne 29.01.2017, 21:30:41 Odpovědět 
   Já bych zavolala její kamarádce nebo matce a zeptala se, co s ní je. Na zápletku by to chtělo ještě něco přimyslet.
 ze dne 29.01.2017, 21:44:45  
   asi: Ona je na mezinárodním projektu, kamarádku tam nemá a matku už dávno ne. ale jinak díky za čtení. ...:-)
 Šíma 09.01.2017, 17:32:26 Odpovědět 
   Zdravím.

Hotová litanie. Ten výbuch mne docela překvapil (v tom odpadkovém koši), ona nejspíš byla zatím v bezvědomí ve špitálu a on se mohl zbláznit. Takový je život, plný náhod a překvapení.

Hezký večer a múzám zdar.
 ze dne 09.01.2017, 20:45:16  
   asi: Někdy to tak je. Věci, které se nám zdají prostými jsou ještě jednodušší než by se zdálo. Momenty překvapení, která, bohužel, nejsou vždy příjemná…
Díky za čtení :-)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Lusi
(12.8.2020, 12:36)
bizparsan
(10.8.2020, 12:15)
couture
(10.8.2020, 11:12)
Virgoacp
(8.8.2020, 09:18)
obr
obr obr obr
obr
Drozd a hrdličk...
Beduín
Co víc říct
tynuska37
Moje Manon
petulin
obr
obr obr obr
obr

Naděje skrytá ve fázovém prost...
Mathew
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr