obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Kdo nemá peněz, je chudý; kdo nemá přátel, je chudší; ale kdo nemá srdce, je nejchudší na světě."
Fjodor Michajlovič Dostojevskij
obr
obr počet přístupů: 2915490 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39728 příspěvků, 5764 autorů a 391406 komentářů :: on-line: 4 ::
obr

:: Prsten osudu (9) ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Prsten osudu
 autor Filip Vávra publikováno: 16.01.2017, 11:30  
Kapitola 9. Další růst Půlnoční říše a jak jsem se stal dvorním eunuchem na Pražském hradě
 

Prasetova říše se dále rozrostla tak, že Prase na východě obsadil Vodňany, železniční uzel v Číčenicích, Protivín, Netolice a Lhenice s okolními ovocnými sady. Jeho vojáci pokračovali v útoku dvěma směry: jednak na České Budějovice, jednak na Jadernou elektrárnu Temelín (JETE). Ve směru na České Budějovice již dosáhl Holašovic (památka UNESCO), Dubného, Zlivi a Hluboké nad Vltavou.
Na severu Prase oblehl Písek, dobyl Strakonice a pokračoval v útoku na Blatnou, přičemž se prozatím zastavil v Sedlici. Lnáře ležící nedaleko Blatné se tak ocitly v blízkosti fronty.
Na západě samozvaný prasečí stát ovládl Horažďovice včetně železničního uzlu Horažďovice – předměstí, dále se jeho moc šířila ve směru na Sušici, kde se prozatím zastavila u Rabí (kde Žižka kdysi ztratil své druhé oko).
Na jižním, šumavském, úseku fronty Prase dosáhl Kašperských Hor a sunul se dále do údolí horní Otavy a její zdrojnice Vydry, více na východ se jeho moci podvolily Stachy a Zdíkov, dobyl Vimperk, Záblatí, Prachatice a Volary, kde se již jeho vojíni přibližovali k toku Teplé Vltavy. Vrchol hory Boubín (1362 m. n. m.) s okolními lesy byl však dosud v moci AČR a NATO.
Bundeswehr v reakci na to, že se bojovalo již v blízkosti německých hranic, překročil české hranice a opevňoval se na linii Železná Ruda – Prášily – Modrava – Kvilda – Horní Vltavice – Lenora – Stožec – Nová Pec.
České jednotky zde byly soustředěny v prostoru Rejštejna, Horské Kvildy, Kubovy Huti, Dobré a dále na východ u Želnavy a ve Vojenském újezdu Boletice. Houževnatě bránily též obce Zbytiny a Chroboly.
Armáda neutrálního Rakouska obsadila levý břeh vodní nádrže Lipno I s osadami Bližší Lhota, Přední Zvonková a Račín až k Rakouské zátoce.
Jednotky NATO se soustřeďovaly na obranu Českého Krumlova, Českých Budějovic, JETE, obleženého Písku, Příbrami (směr na Prahu!), Nepomuka (směr Plzeň) a Klatov.
Prase sám zatím sídlil ve Volyni, jíž vyhlásil hlavním sídlem svého státu (předtím to byly Předslavice), protože se však necítil v hostinci Na Ostrovci plně bezpečným, přesunul se do podzemí volyňské tvrze. Zde si zřídil bunkr a odtud také zahájil vysílání Rádia svobodná prasata – Rozhlasové stanice Čtvrté půlnoční Půlpánovy Prasetovy říše.

- - -

Nadporučík Lukáš sídlil v prvním patře klášterní budovy v místnosti, kde se dříve tísnilo osm bláznů. Já byl ubytován v přízemí, kde jsem sdílel cimru s Kaskou, dalšími poskoky a kuchtíky.
Kaska nadával řka: „Do prdele práce! Někdo si to umí zařídit, dělat pro nadporučíka. Ale co já? Můj život je v troskách. Pracuju jako barevnej osm hodin denně!“
Já pracoval podle toho, jak to pan nadporučík potřeboval. Většinou jsem jen chodil sem a tam, jak mě pořád posílal od čerta k ďáblu. Neměl mě rád, poněvadž brzy prohlédl mou pravou povahu. Nadával mi řka: „Nechvátale, ty dobytku, ty pračuráku, ty kosmickej pakoni!“ V nadávání se jevil velmi nadaným.

Osmadvacátého září toho roku navštívil naši jednotku v klášteře sám pan prezident. Pronesl odvážný projev o potřebě boje proti roztahovačným prasatům, jež je třeba porazit, poslat na porážku a sníst v podobě jitrnic, jelítek a tlačenky s cibulí. Projev jsem však neposlouchal a jeho obsah znám jen z doslechu.
Měl jsem totiž službu. Do nadporučíkova bytu však vpadla mladá pohledná blondýna, já právě myl vanu a ona trvala na tom, že se potřebuje vykoupat. Zprvu mě z koupelny (oddělené jen závěsem od zbytku místnosti) vyhnala, posléze však shledala, že není schopna sama sobě umýt záda.
Potom vstala z vany, osušila se do závěsu, lehla si jen tak na postel a chtěla po mě, abych jí to udělal. Já byl už také celý nažhavený, svlékl jsem se tedy a chtěl jsem k ní vlézt do postele.
V tom okamžiku se ve dveřích objevil nadporučík Lukáš s panem prezidentem a s jeho poskokem Ovčáčkem. Prezident nadával, že takový bídný pucflek jako jsem já mu dceru kurvit nebude. Nadporučík byl bledý vzteky. Já se rozplakal a snažně pana prezidenta prosil, aby mi odpustil, že jsem nevěděl, že bych si nedovolil...
Pan prezident však zůstal neoblomným. I tázal se Ovčáčka na radu. Ten poradil abych byl po vzoru knížete Jaromíra vykleštěn. Prezident zavolal na veterinu a ještě téhož dne jsem přišel o svoje dvě koule. Pan prezident je pak před mýma uplakanýma očima předhodil psům. Marné byly všechny moje úpěnlivé prosby za odpuštění!
Prezident mě druhého dne odvezl s sebou do Prahy, kde jsem se stal na Hradě dvorním sluhou, šaškem – a eunuchem.


 celkové hodnocení autora: 99.2 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 3 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 3 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 16.01.2017, 11:27:08 Odpovědět 
   Zdravím.

Další díl odpočinkového počtení. Prasečí říše se zvětšuje navzdory české armády a NATO. Náš hrdina se stal eunuchem, zdá se, že byl prostě jen ve špatnou dobu na špatném místě. Uvidíme v další části, co se bude dít dál, protože v tyto těžké časy jeden prostě neví, co všechno se může stát...

Hezký den a múzám zdar.
 ze dne 16.01.2017, 15:43:24  
   Filip Vávra: Děkuji za rychlou publikaci! S pozdravem F. V.
 ze dne 16.01.2017, 11:29:21  
   Šíma: Oprava: PRASETOVA ŘÍŠE, ne prasečí...
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
endlessness
(3.4.2020, 01:58)
Elis66
(1.4.2020, 21:52)
kapsymedu
(30.3.2020, 15:36)
Abisek
(26.3.2020, 11:55)
obr
obr obr obr
obr
Podrž mi kočku
Racek
Kavkazský ovčák
PavelKastl
*****
Lord Mordvig
obr
obr obr obr
obr

Ty jsi ten déšť
lucinda
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr