obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Mír je jen nemocná válka, čekající na své uzdravení."
Gandalf
obr
obr počet přístupů: 2915788 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39721 příspěvků, 5825 autorů a 392960 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: Prsten osudu (9) ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Prsten osudu
 autor Filip Vávra publikováno: 16.01.2017, 11:30  
Kapitola 9. Další růst Půlnoční říše a jak jsem se stal dvorním eunuchem na Pražském hradě
 

Prasetova říše se dále rozrostla tak, že Prase na východě obsadil Vodňany, železniční uzel v Číčenicích, Protivín, Netolice a Lhenice s okolními ovocnými sady. Jeho vojáci pokračovali v útoku dvěma směry: jednak na České Budějovice, jednak na Jadernou elektrárnu Temelín (JETE). Ve směru na České Budějovice již dosáhl Holašovic (památka UNESCO), Dubného, Zlivi a Hluboké nad Vltavou.
Na severu Prase oblehl Písek, dobyl Strakonice a pokračoval v útoku na Blatnou, přičemž se prozatím zastavil v Sedlici. Lnáře ležící nedaleko Blatné se tak ocitly v blízkosti fronty.
Na západě samozvaný prasečí stát ovládl Horažďovice včetně železničního uzlu Horažďovice – předměstí, dále se jeho moc šířila ve směru na Sušici, kde se prozatím zastavila u Rabí (kde Žižka kdysi ztratil své druhé oko).
Na jižním, šumavském, úseku fronty Prase dosáhl Kašperských Hor a sunul se dále do údolí horní Otavy a její zdrojnice Vydry, více na východ se jeho moci podvolily Stachy a Zdíkov, dobyl Vimperk, Záblatí, Prachatice a Volary, kde se již jeho vojíni přibližovali k toku Teplé Vltavy. Vrchol hory Boubín (1362 m. n. m.) s okolními lesy byl však dosud v moci AČR a NATO.
Bundeswehr v reakci na to, že se bojovalo již v blízkosti německých hranic, překročil české hranice a opevňoval se na linii Železná Ruda – Prášily – Modrava – Kvilda – Horní Vltavice – Lenora – Stožec – Nová Pec.
České jednotky zde byly soustředěny v prostoru Rejštejna, Horské Kvildy, Kubovy Huti, Dobré a dále na východ u Želnavy a ve Vojenském újezdu Boletice. Houževnatě bránily též obce Zbytiny a Chroboly.
Armáda neutrálního Rakouska obsadila levý břeh vodní nádrže Lipno I s osadami Bližší Lhota, Přední Zvonková a Račín až k Rakouské zátoce.
Jednotky NATO se soustřeďovaly na obranu Českého Krumlova, Českých Budějovic, JETE, obleženého Písku, Příbrami (směr na Prahu!), Nepomuka (směr Plzeň) a Klatov.
Prase sám zatím sídlil ve Volyni, jíž vyhlásil hlavním sídlem svého státu (předtím to byly Předslavice), protože se však necítil v hostinci Na Ostrovci plně bezpečným, přesunul se do podzemí volyňské tvrze. Zde si zřídil bunkr a odtud také zahájil vysílání Rádia svobodná prasata – Rozhlasové stanice Čtvrté půlnoční Půlpánovy Prasetovy říše.

- - -

Nadporučík Lukáš sídlil v prvním patře klášterní budovy v místnosti, kde se dříve tísnilo osm bláznů. Já byl ubytován v přízemí, kde jsem sdílel cimru s Kaskou, dalšími poskoky a kuchtíky.
Kaska nadával řka: „Do prdele práce! Někdo si to umí zařídit, dělat pro nadporučíka. Ale co já? Můj život je v troskách. Pracuju jako barevnej osm hodin denně!“
Já pracoval podle toho, jak to pan nadporučík potřeboval. Většinou jsem jen chodil sem a tam, jak mě pořád posílal od čerta k ďáblu. Neměl mě rád, poněvadž brzy prohlédl mou pravou povahu. Nadával mi řka: „Nechvátale, ty dobytku, ty pračuráku, ty kosmickej pakoni!“ V nadávání se jevil velmi nadaným.

Osmadvacátého září toho roku navštívil naši jednotku v klášteře sám pan prezident. Pronesl odvážný projev o potřebě boje proti roztahovačným prasatům, jež je třeba porazit, poslat na porážku a sníst v podobě jitrnic, jelítek a tlačenky s cibulí. Projev jsem však neposlouchal a jeho obsah znám jen z doslechu.
Měl jsem totiž službu. Do nadporučíkova bytu však vpadla mladá pohledná blondýna, já právě myl vanu a ona trvala na tom, že se potřebuje vykoupat. Zprvu mě z koupelny (oddělené jen závěsem od zbytku místnosti) vyhnala, posléze však shledala, že není schopna sama sobě umýt záda.
Potom vstala z vany, osušila se do závěsu, lehla si jen tak na postel a chtěla po mě, abych jí to udělal. Já byl už také celý nažhavený, svlékl jsem se tedy a chtěl jsem k ní vlézt do postele.
V tom okamžiku se ve dveřích objevil nadporučík Lukáš s panem prezidentem a s jeho poskokem Ovčáčkem. Prezident nadával, že takový bídný pucflek jako jsem já mu dceru kurvit nebude. Nadporučík byl bledý vzteky. Já se rozplakal a snažně pana prezidenta prosil, aby mi odpustil, že jsem nevěděl, že bych si nedovolil...
Pan prezident však zůstal neoblomným. I tázal se Ovčáčka na radu. Ten poradil abych byl po vzoru knížete Jaromíra vykleštěn. Prezident zavolal na veterinu a ještě téhož dne jsem přišel o svoje dvě koule. Pan prezident je pak před mýma uplakanýma očima předhodil psům. Marné byly všechny moje úpěnlivé prosby za odpuštění!
Prezident mě druhého dne odvezl s sebou do Prahy, kde jsem se stal na Hradě dvorním sluhou, šaškem – a eunuchem.


 celkové hodnocení autora: 99.2 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 3 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 3 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 16.01.2017, 11:27:08 Odpovědět 
   Zdravím.

Další díl odpočinkového počtení. Prasečí říše se zvětšuje navzdory české armády a NATO. Náš hrdina se stal eunuchem, zdá se, že byl prostě jen ve špatnou dobu na špatném místě. Uvidíme v další části, co se bude dít dál, protože v tyto těžké časy jeden prostě neví, co všechno se může stát...

Hezký den a múzám zdar.
 ze dne 16.01.2017, 15:43:24  
   Filip Vávra: Děkuji za rychlou publikaci! S pozdravem F. V.
 ze dne 16.01.2017, 11:29:21  
   Šíma: Oprava: PRASETOVA ŘÍŠE, ne prasečí...
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Mr Solaiman
(15.1.2021, 11:53)
VNVNVNM
(8.1.2021, 09:15)
albert lisy
(8.1.2021, 06:41)
andrerushell
(7.1.2021, 12:46)
obr
obr obr obr
obr
Lukášův život
AnnaSova
Posel smrti VII...
Lukaskon
Obsedantné myšl...
Beduín
obr
obr obr obr
obr

Jen malé měňavé bublinky kutál...
Te Bi
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr