obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Kdo žije z naděje, zemře hlady."
Walter Benjamin
obr
obr počet přístupů: 2915582 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39859 příspěvků, 5778 autorů a 391982 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Prsten osudu (10) ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Prsten osudu
 autor Filip Vávra publikováno: 31.05.2017, 22:29  
Kapitola 10. Jak prezident Zeman přeběhl k Praseti a co později tvrdil Putin
 

Česká republika ztratila ve prospěch prasečího státu další území. Především přišla o krajské město České Budějovice, dále o Rudolfov, Lišov, Borovany, Trhové Sviny, Velešín s vodní nádrží Římov, Kamenný Újezd, Zlatou Korunu, Křemži a Brloh. Více na severu získal Prase Ševětín, Týn nad Vltavou a Bechyni. Jednotky AČR a NATO zuřivě bránily Jadernou elektrárnu Temelín (JETE), z níž byl urychleně odvážen veškerý radioaktivní materiál, aby nepadl do rukou Praseti. Do jeho rukou však už padly Albrechtice nad Vltavou, Tálín, Písek, krátký úsek dálnice D4 mezi Pískem a Miroticemi, jež rovněž ovládl, Myštice, Blatná, Bělčice, Lnáře a Kasejovice. Na západě se neubránily Oselce, Chanovice, Kadov, Velký Bor, Nalžovské Hory, Kolinec a zejména Sušice. Na Šumavě Prase získal Hartmanice, Rejštejn; vytlačil AČR z Horské Kvildy, Kubovy Huti a Dobré. Jeho vojáci vyhnali Bundeswehr z Lenory a Horní Vltavice. Uzavřel jednotky Čechů a jejich spojenců v lesním komplexu kolem hory Boubín, kde tyto hladověly. Dále dobyl Zbytiny, Chroboly a Smědeč.
Když to viděl prezident Zeman, jal se přemýšlet ve svém srdci, jak by unikl jisté porážce. I poradil se se mnou jakožto s dvorním eunuchem, se svou dcerou a s Ovčáčkem.
Ovčáček radil poslat do Moskvy zvací dopisy, věřil, že mocné slovanské dubisko na východě bude ta nejlepší záštita. Prezidentova dcera toužila po spojení s Prasetem, i navrhla to svému otci. Já jsem neměl žádné koule ani názor. Prezident se přiklonil k mínění své krásné dcery.
V noci před osmadvacátým říjnem utekl prezident z Hradu, s sebou vzal pouze své nejbližší: dceru Kateřinu, Ovčáčka a mě. Druhého dne ráno jsme šťastně dorazili k Praseti. Prase nás přijal ve svém bunkru ve Volyni. Seděl na trůně a vedle něj trůnila Čertova Róza v bělostném šatě zlatem prošívaném.
Zeman před Prasetem poklekl na kolena a pronesl svým zvučným hlasem: „Ty jediný jsi naše slunce, Prase, ty jsi ten veliký kormidelník a Vůdce! Hle, chtěl jsem tobě přinésti české korunovační klenoty, leč pro krátkost času a nutnost utajení to nebylo možné provésti...“
Čeští politici byli činem prezidenta Zemana šokováni, rozhodli se proto přistoupit na jednání o unii se Slovenskem. Hlavním městem nově vzniklého Slovenska-Česka se měla stát Bratislava, tak aby Slovensko bylo hlavou a Čechy s Moravou ocasem společného státu. Některým Moravanům se toto uspořádání nezdálo i začali se organizovat v Moravskou osvobozeneckou armádu. Bouřila se také pražská kavárna, dále sluníčkáři a pravdoláskaři, z nichž někteří emigrovali za hlasem svého srdce buď do Německa, Británie, USA či jinam na Západ. Jen komunisté a ti, kdo upírali své zraky k Východu, mířili do Ruska. Zemanovci a okamurovci masově přebíhali k Praseti, jenž vyhlásil v Rádiu svobodná prasata, že je proti nelegální migraci.
Ovčáček však ještě před samotným útěkem k Praseti stačil sesmolit zvací dopis a odeslat jej prezidentovým jménem do Moskvy. Alespoň tak to později tvrdil Putin.


 celkové hodnocení autora: 99.2 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 6 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 31.05.2017, 22:28:21 Odpovědět 
   Zdravím.

Prase promyšleně a nebezpečně zabírá další a další části naší země (republiky). Zdá se, že jej nezastaví žádný protivník. Snad pomůže pan prezident Putin, nebo pan prezident Zeman navždy padne a Prase se stane prezidentem? Stát se může cokoliv, kostky jsou vrženy, uvidí se, co přinese další díl. Napsáno s humorem a nadsázkou...

Hezký den a múzám zdar.
 ze dne 01.06.2017, 13:14:21  
   Filip Vávra: Děkuji.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Iriska
(1.7.2020, 12:30)
Tala
(25.6.2020, 10:23)
crook
(24.6.2020, 21:22)
Dany
(21.6.2020, 15:45)
obr
obr obr obr
obr
Ukaž mi cestu, ...
Létající ryba
Som úžasný, mil...
Nix Raven
Snílek, kapitol...
Ash
obr
obr obr obr
obr

JEŠTĚ
Floridor
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr