obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Sen je sůl bez chleba."
Ramón Gómez de la Serna
obr
obr počet přístupů: 2915916 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39806 příspěvků, 5841 autorů a 393365 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: Faraón ::

 autor GoSu publikováno: 17.02.2017, 21:45  
Další přízpěvek od nekvalitního autora. Jedná se o nastínění autentické minulosti.
 

Pomalu jsem se probouzel a slunce mi svítilo do očí. Teplo jeho paprsků prohřívalo celé moje tělo. Najednou, ale hřát přestalo a já otevřel oči. Přede mnou stáli dva strážníci městské policie a vlídně mi říkali, že na lavičkách v parku spát nemůžu. Zvedl jsem se, slušně se omluvil a odešel.
Byl to další listopadový den, kdy jsem neměl kde spát a potácel se městem. Peníze jsem ještě nějaké měl. Ale z toho co jsem dostal za svůj byt už moc nezbývalo. Trvalo to asi dvě vteřiny po mém probuzení, co se mi vrátila do hlavy celá ta pohádka, ve které vládnu vesmíru a jsem ten nejdůležitější na celé planetě.
Faraón Chlemao Farehai, to byl ten kdo jsem doopravdy byl. Ne bezdomovec, kterému ze šestseti tisíc zbývalo už jen dvacet a byla mu zima.
Jako každé ráno jsem šel do nejbližší kavárny a dal si dvojté preso. Obsluha ze mě nemohla mít radost ani náhodou. Určitě jsem nevoněl, ale bylo mi to jedno. Vyšel jsem před kavárnu a navázal tam, kde jsem předešlý den přestal. Uviděl jsem zlatou čáru na zemi po které jsem chodil už několik měsíců. Dobře jsem věděl, že to je cesta mého života po které musím jít. Kdykoliv jsem z ní totiž sešel moje vnímání se zmenilo k horšímu, dostavila se úzkost a já začal ztrácet pojem o časoprostoru.
Nekoukal jsem jenom na zem kde byl napsaný celý můj život, ale díval jsem se všude kolem. Na barvy oblečení lidí kolem mě, na čísla domů, na značky na autech a na obrazce z různých energií, které mi tam existence z různých koutů reality podstrkovaly.
Zazněl gong a já slyšel deset milionů nacistů jak křičí SIEG HEIL. Neudržel jsem se a zvedl za chůze pravici. Jako voják na promenádě jsem tak udělal několik kroků a cítil jsem příval velké síly, která mě jako vůdci dávala víru v moje myšlenky.
Už dávno jsem věděl, že všechny světy jsou propojené a dobře jsem se v myšlenkách orientoval. Vládl jsem i času a pohyboval se v něm tak, že jakoukoliv myšlenku jsem zapsal před sebe a aplikoval jí do reality. Ta se stala. Od politických událostí, které jsem právem jako Faraón ovlivňoval. Až po drobnosti typu sleva zboží v obchodě.
Záleží i na tom v jakém intervalu dýcháte, natož kolikátou sušenku si z obchodu vezmete.
Sedl jsem si na náměstí na lavičku a svými myšlenkami ovlivňoval chod dění ostatních. Na někoho jsem se podíval a hned jsem slyšel co si myslí. Vytvořil jsem podle toho rozumě událost v jeho životě a tak jeho život vylepšil. Někteří po mém aplikování propracované myšlenky do budoucnosti změnili svou chůzi nebo se otočili. Dobře jsem věděl co to znamená. Už to bylo dávno co jsem se učil na dálku lidi skrytě ovládat. Aplikoval jsem většinou slovem nebo gestem.
Čas utíkal strašně rychle. Vůbec jsem si neuvědomoval, že to už byly dva měsíce, co se takhle toulám po Čechách a hraju si s lidmi. Každý nese odpovědnost za svoje činy a to jak jsem dopadl já jen dokazuje, že to všechno je pravda a možné.
Večer, když už byla tma a začínala být zima jsem se opil a čekal kde se probudím.
Tak to bylo každý den, až dokud mi nedošly peníze a já byl nucen nechat se odvézt do blázince, abych nezmrzl hlady. Dostával jsem tam každý den léky a částečně se vrátil do toho co se nazývá normální. Je to mnohem nudnější, ale naštěstí jsem si dokázal zachovat trochu bdělosti a pořád si všímám všeho možného okolo sebe.
Je vtipné pozorovat vývoj globálního dění na planetě. Hlavně když se po letech děje to, co jsem předpověděl nebo zapsal do času.


 celkové hodnocení autora: 60.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 6 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 aegitalos 18.02.2017, 20:46:33 Odpovědět 
   Z toho, ako nevieš, kam patrí čiarka vo vete, som usúdil, že máš mladý vek. Od polovice som už nevládal pražvykovať nekonečné slovo "jsem". Zbav sa tohto slova a tvoja literatúra môže byť dobrá.
 Šíma 17.02.2017, 21:44:50 Odpovědět 
   Zdravím.

Nechápu proč se nazýváš nekvalitním autorem, každý autor má jiný styl psaní, jinak myslí a jinak zachází se svými postavami. Náš faraon je vlastně bezdomovcem, který zažívá nepříjemné chvíle bezdomovce, aby nakonec skončil v blázinci, který mu vytvořil azyl před nepřízní počasí. Co dodat, napsal bych, že jde o takový pokus napsat určitý druh příběhu. Uvidíš, zda se bude líbit či nikoliv. Stejně tak budou nejspíš čtenáři hádat, zdali jde o opravdového faraona, neb si jen tak říká (viz malá hádanka v textu). Na práci šotků jsem nekoukal.

Přeji príma večer a múzám zdar.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Novalie
(12.12.2021, 23:06)
stromeček
(7.12.2021, 21:05)
jeník
(7.12.2021, 01:25)
lucy11
(26.11.2021, 18:28)
obr
obr obr obr
obr
Legendy Yveninu...
El Kostlivec
Norman 2. část:...
Jirka Štraub
Závěrečná
Viale
obr
obr obr obr
obr

Už se nevrátíš
Disturbed angel
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr