obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Hlad a láska určují veškeré lidské dějiny."
Buddha
obr
obr počet přístupů: 2916054 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39836 příspěvků, 5847 autorů a 393429 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Jak chlapec neoslovil dívku ::

 autor Hromdopolice publikováno: 04.08.2017, 11:15  
 

Na zastávce čeká mladá dívka. Je krásná a všichni muži po ní pokukují. Žádný se však neodváží. Jeden je ale obzvlášť odhodlaný! Sedí na lavičce kousek od ní.
Tak takhle hezkou holku jsem snad ještě neviděl. Bože ta je nádherná, takovou holku mít. Musím jít za ní. Oslovit jí. Teď hned!
A seděl dál.
Čeho se bojíš? Vždyť jí tim přece zalichotíš. No jo, jenže pokud je holka hezká jako tahle, musí být zvyklá na lichotky. Budu na to muset jít chytře.
Nebo je to přesně naopak! Všichni kluci se tak moc bojí jí oslovit, že za ní vlastně žádnej ani nepřijde. Pravděpodobnější varianta, řek bych. Ok, zkusim to.

Stále seděl.
Co když je to přece jenom naopak? Hloupost, oslovil jí snad někdo jinej? A jak na ní zíraj, je to jasný, tuhle nikdo neoslovuje. Bude ráda, že jsem za ní přišel. Vlastně už jenom tim jí ukážu, že mam odvahu. Určitě to ocení.
A hlavně, vždycky je lepší to zkusit a neuspět, než to nezkusit vůbec. Takže tu nebudu jenom zbaběle sedět a půjdu za ní. Jdu na to!

Podrbal se na nose. Pořád seděl.
Odvahu sice ocení, ale když za ní přijdu s roztřesenym hlasem a nebudu vědět co říct, tak moc odvážně znít nebudu. Musim to promyslet.
….
Vážně nejseš schopnej vymyslet něco originálního a vtipnýho?
….
Hmm, očividně ne. No tak přijdu aspoň s něčim hloupym. Řek jsem to jednou a řeknu to znova. Vždycky je lepší to aspoň zkusit. Řeknu třeba: „Ahoj, jseš moc hezká.”
Jo. To je dobrý. Zvedej se a jdi.

Nezvedl se a nešel.
Oslovení dobrý, jenže co dál? Je jasný, že ona na to řekne maximálně děkuju. Možná se taky jenom usměje. Musim si teda promyslet i jak budu pokračovat.
….
A jsme tam, kde jsme byli. No tak, mysli chlape!
….
Ne! nebudu nad tim přemejšlet. Beztak nikdy nic nevymyslim. Prostě půjdu a ono se to nějak vyvine. I kdybysme na sebe měli 5 minut jenom zírat, aspoň si budu moct říct, že jsem to zkusil. Né jako tady ostatní. Ne asi, srabové. Teď jim to ukážu!

Neukázal.
Čistě teoreticky, kdyby mě odmítla, což se samozřejmě nestane, všichni by to viděli. To není něco, o co bych zrovna stál. Úplně vidim ty posměšný pohledy a rádoby nenápadný připomínky, co si mezi sebou prohazujou party kamarádů. To nemam zapotřebí.
Ale proč by mě to vlastně mělo zajímat? Příjemný to není, jenže já to narozdíl od nich aspoň zkusim. Zatimco oni budou doma naříkat, že nic neudělali, já přijdu domu přinejmenším s dobrym pocitem. V lepšim případě s číslem. Nebo rovnou s holkou. A stejně ty lidi už neuvidim. Těch pět minut v tramvaji, kde na mě budou všichni čumět nějak přežiju.
A možná že všem postávajícím křivdim. Třeba jsou rozumný a pochopí, jak odvážný to je, oslovit holku, prostě jen tak. Navíc takhle hezkou. Jojo, řeknou si: „Teda, ten je fakt dobrej, že to zkusil.” Jenže ne každej je takhle osvícenej. Určitě tu budou nějaký zabedněnci, co se budou hned posmívat.
Teď vážně, kašlu na všechny, stejně je neznam a oni si na mě už za hodinu ani nevzpomenou.
Jdu do toho!

Zvedl se, vytáhl mobil z kapsy a znovu se posadil.
Ok, dělej jako že ti přišla zpráva. Buď v pohodě, nikdo nepoznal, co si chtěl udělat…
Stále jsem ještě nezvážil možnost, že je zadaná. Teda to ať si klidně je, pokud její přítel není někde v dosahu. Přece jenom, mohl si jenom někam odskočit a zrovna teď se vrací. Nebo je to kuřák a kouří mimo zastávku. Spousta možností.
Taky by to moh bejt úplnej grázl, co se naschvál postaví pár kroků od holky a čeká, až mu jí někdo osloví, aby ho moh zmlátit. Ok to zas ne, to už bych byl hodně paranoidní… Ikdyž. Ne. To je vážně blbost.
No mohl by na ní ale čekat v tramvaji. Uvidí mě jak se o ní snažim a bude. Jenže na tom zase přece není nic divnýho. Můžu se ptát třeba na cestu nebo jsem starej známej. A i kdyby tomuhle nevěřil, kdo říká, že to hned musí bejt nějakej magor? Prostě jsem viděl hezkou holku a tak jsem jí oslovil. Nemoh jsem přece vědět, jestli zadaná je nebo není. I on to musel na začátku zkusit. To by pochopil.
Každopádně magor bejt může. To by nebylo dobrý. Na druhou stranu pojedeme ve špičce, v tramvaji bude narváno, tam by si nic nedovolil. Možná by mě tam začal urážet a nadávat mi. To bych přežil. Akorát by mě polilo horko a celej bych zrudnul jak se znam…
Boxer, co když bude boxer? Mi jí švihne a bude po mně. Lidi se ho budou bát a raději vystoupí na další zastávce a on tam ze mě vymlátí duši. Holka ho nezastaví, ať bude chtít sebevíc. On uvidí rudě a nic ho nedonutí přestat. No a pak mě odveze rychlá. V lepšim případě vylezu celej polámanej a budu muset snášet ty přihlouplý pohledy všech kolem. A ještě k tomu bych si ušpinil košili.
Tak pořád je tu možnost, že bych mu utek. Musel bych se s ní v tom případě bavit jenom na zastávkách, abych moh rychle vyběhnout. Jo rychlej celkem jsem. To by šlo. Moh by bejt sice boxer i sprinter najednou, ale ta pravděpodobnost nebude velká. Měl bych to risknout
Uf, seber odvahu a běž!

Odvahu nesebral.
On v tý tramvaji nemusí čekat přítel, může tam čekat třeba táta. A to může bejt ještě větší magor než její přítel. Přeci jen, je to jeho malá holčička. Tak je to vždycky. Kdyby mu bylo třeba šedesát tak bych ho zmáknul, moh by to každopádně bejt mladej taťka s dobrou kondičkou. Potom by to dopadlo úplně stejně jako s přítelem, ne li hůř.
Ale dost už! Přestaň řešit kraviny a oslov jí!

Ani tentokrát nevstal.
Dobře, máme už variantu s tátou magorem a přítelem magorem. A když bude magor ona? To je úplně nejhorší. Na rozdíl od předchozích variant, kdy bych dostal po tlamě od chlapa, tentokrát by to bylo od ženský. Neskutečnej trapas. Mně je to úplně jasný, tohle ty kickboxerky atd. dělaj rády. Na venek působí jako křehké dívky a pak tě odrovnaj jednou ranou.
Zase jí ale přece ničim neurazim, prostě se mi jenom líbí, tak jí to řeknu. To není důvod k tomu dát někomu výprask. A holky ani nejsou takový impulzivní a hrr jako chlapy. Holky nemaj rády násilí. Ona mi nic neudělá.
No považ. Jako jaká je šance, že něco z toho je pravda. Malá. To už je větší šance, že se jí taky líbim. Je to hlavně přece i úplně přirozený. Mladej kluk vidí mladou hezkou holku a prostě za ní….

K dívce přistoupil obtloustlý muž s velkým nosem a křivými zuby.
„A-a-a-ahoj, j-j-j-jseš m-m-moc hezká.”
„Jééé děkuju, to je od tebe moc milý.”
„D-d-d-dala b-b-bys mi s-s-s-svoje č-č-číslo. M-m-m-mohli bysme ň-ň-ň-někdy z-z-z-zajít třeba n-n-na k-k-k-kávu.”
„To zní dobře. Sedm set dvacet čtyři, dvě stě….”

NO DO PRDELE!


 celkové hodnocení autora: 100.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 7 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 11 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Štírka 11.08.2017, 12:36:09 Odpovědět 
   Téma je dobré... Ale při čtení musí být čtenář vtažen do děje... Tak dlouho u stejného tématu nevydržím.... Chtělo by to zestručnit a nechat jen nosná místa.... Není to špatné.
 ze dne 13.08.2017, 22:16:53  
   Hromdopolice: Díky za reakci. Zestručnit by se to určitě dalo, ale asi jsem se až moc snažil zachytit všechny myšlenky, možná na úkor čtivosti.
 aegitalos 04.08.2017, 19:43:21 Odpovědět 
   Od chvíle, ako tam vstupuje úvaha o magorovi, zdá sa mi to uvravené. Všimni si, ako sa ti opakujú repliky, treba ich meniť. Ten postup uvažovania je v poriadku, to sa človeku skutočne honí hlavou, ale štylistika už musí prinášať nové nápady. A záver... nuž tam sa dá dať všeličo. Tento je dobrý, ale je ťažké vymyslieť fakt originálny. Zažil som čosi podobné, tá dotyčná po oslovení mala nechutne hlboký hlas, vulgárny slovník a každý bol rád, že si s ňou nezačal.
 ze dne 13.08.2017, 22:10:00  
   Hromdopolice: Na tom něco bude. Sám jsem přemýšlel, jestli tato část už není navíc nebo by nebylo vhodné ji aspoň zestručnit. Každopádně děkuji za komentář
 Šíma 04.08.2017, 11:11:13 Odpovědět 
   Zdravím.

Povídka je postavená na váhání mladého muže, který na zastávce potká velmi hezkou dívku. Namísto aby ji oslovil, váhá a pořád vymýšlí pro a proti varianty. Konec mne překvapil. Jeden z mužů se odvážil, co na tom, že měl vadu řeči a koktal? Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Ona dívka znala svou cenu, otázkou je, zdali by v reálu opravdu s tímto mužem šla. Myslím, že zde mělo vyniknout, že váhavost se nevyplácí...

Hezký den a múzám zdar.
 ze dne 04.08.2017, 13:29:22  
   Hromdopolice: Zdravím.

Děkuji za komentář, vážím si každé zpětné vazby. Zdali by v reálu dívka s mužem šla? Myslím, že tak jednoduché jako v povídce by to samozřejmě nebylo, ale jak jsi sám zmínil, na tom vlastně nezáleží. Cílem bylo spíše poukázat, jak jsou naše obavy kolikrát zbytečné a jsou to jediné, co nás limituje. A váhavost se doopravdy nevyplácí.

Přeji hezký den.
 ze dne 04.08.2017, 11:12:44  
   Šíma: Málem bych zapomněl, vítej na SASPI a přeju mnoho úspěchů.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
YellowSkye
(29.7.2022, 08:38)
IndigovaRuze
(24.7.2022, 09:11)
Bath
(14.7.2022, 15:52)
Personal Mastery
(8.7.2022, 13:20)
obr
obr obr obr
obr
Nedostižná - 23...
Anne Leyyd
Kolik snů, koli...
Jimi Dream
Když jsem byl m...
Oskar
obr
obr obr obr
obr

S láskou - Ďáblova millenka 12
Nat Danielová
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr