obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Teorie lásky je božská, její praxe ďábelská."
Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais
obr
obr počet přístupů: 2915551 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39826 příspěvků, 5773 autorů a 391832 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Šťastný den... ::

 autor Droom publikováno: 07.08.2017, 19:18  
One day in a lifetime...
 

Toho rána jsem se probral sám. Budík nezvonil, ale čas byl, k mému překvapení, ideální. Ač jsem včera šel spát pozdě a s motající se hlavou, probral jsem se čerstvý jako rybička se spoustou času na sprchu, snídani i toaletu. Voda byla příjemná, ani teplá ani studená, můj desetiletí starý kotel mi dnes zřejmě dopřává klidné ráno a dokonce jsem ani nezacákal celou podlahu, zrcadlo se neorosilo a já se tak mohl v klidu pochválit za své ideálně odrostlé sexy strniště.
Dveřmi na verandu se linul příjemný vánek, doplněný něžnou ptačí serenádou. Vyzvedl jsem noviny ze schránky, připravil si kávu a po letech mi toustovač nepřipálil levé dolní růžky krajíců. Roky mu vyhrožuji, že ho vyměním, ale koupil jsem si ho kdysi na kolej, schovával ho do skříně při každé inspekci spotřebičů, a tak prosím chápejte, že spolu máme poněkud intimní vztah.
Zbožňuju snídat venku, ale poslední léta to znamenalo zapíjet suchý toust žhavou kávou z keepcupu během poklusu na autobus do práce. Dnes to bude jiné, rozvalím se v proutěném křesle s rozhaleným županem, nohy hodím na stolek a při čtení novinek z domova i ze světa si vychutnám máslem a jahodovou marmeládou natřený toust.
První okamžik, který mi nastínil osudnou tragédii onoho dne, se stal záhy poté. I když se Vám vše daří, vždy nastanou chvíle, kdy se musíte najednou rozhodovat rychle. Nohou jsem na kraji stolku zavadil o talířek s druhým toustem a oba vymrštil v akrobatické salto. Trochu jsem se lekl, zvedl a pozoroval hrnek plný teplé kávy, který ještě před vteřinou seděl na mém břiše, řítit se do mého obnaženého rozkroku. Vše trvalo neskutečně dlouho a já byl překvapen sám sebou, že se vlastně ani ničeho nebojím. Talířek přistál na dlaždičkách a spolu s toustem porušil jak fyzikální, tak Murphyho zákony. Hrnek přistál na úplném okraji křesla a jeho obsah se pouze jemně zavlnil, hladina se po chvíli uklidnila a krásně z ní stoupala pára nesoucí příjemnou vůni výběrové kávy.
Chvíli jsem seděl a přemýšlel, co se vlastně právě stalo. Dnes mám zřejmě doopravdy šťastný den.

***


Je to již dvacet sedm dní, co se nestalo nic zvláštního, až je to trochu divné. Dny jsou příjemné, není ani teplo ani zima, ani vlhko ani sucho. Děvčata jsou příjemná, chlapci se usmívají a vše je klidné, všude. Ráno stále vstávám bez budíku, voda teče, toaleta splachuje. Když prší, sedím na verandě a je mi fajn, déšť nestudí, zvlažuje půdu a rostliny, přináší zvláštní potěšení veverkám, které žijí u nás na zahradě, a když potřebuju jít, hned na mě uschne.
Připadám si trochu jako ve snu, mluvil jsem o tom i s kolegy, ale říkají mi, ať si nestěžuju a užívám si ten výkyv v pravděpodobnostech, který pocítil celý svět.
A vlastně, proč ne?

***


Uteklo 9 měsíců a většina lidí již přišla na to, že není potřeba ani jíst ani pít, nic se totiž nestane. Vousy mám stále takové, jaké jsem si vysnil, přijde mi, že jsem trošku přibral a kalhoty jsou mi malinko delší. Nevím, jestli je to módou, ale ženy mi připadají všechny stejné, krásné, ale stejné. Stejně tak muži. Občas mám pocit, že vidím v ostatních své vzdálené příbuzné. V podvědomí mě to trochu trápí, ale stejně jsem spokojen. Stále spokojen. Stále stejně spokojen.

***


Dnes jsme se byly projít podél moře, pak jsme lyžovaly po travnatém skokanském můstku na surfu a zakončily den naturistickým seskokem bez padáku z nízké orbity. Nic se nestalo, dělají to všichni a ani nás to už moc nebaví. Auta nejezdí, protože se dá všude dojít pěšky, nohy nebolí ani po 1000 kilometrech a je jedno když přijdeme pozdě, protože se stejně nic nestane. I pohádky jsou jiné, nikdo nikoho nezachraňuje, nikdo neuklouzne na slupce od banánu, když ještě existovala televize, tak Tom byl klidný a Jerry mu taky dával pokoj. Nejsme lechtivé, sex je bezpečný a nikdo na nikoho nežárlí. Právníci, novináři, záchranáři, lékaři, zedníci, pojišťováci, prostě nikdo není potřeba, když se život změnil v čekání na smrt, která zjevně nikdy nepřijde…

PS: A jak jsme se dostaly na nízkou orbitu? Za ty 3 miliardy let od prvního "šťastného" dne se nastřádá kupa kamení třeba i na cestu na Mars...


 celkové hodnocení autora: 98.2 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 6 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 07.08.2017, 19:17:56 Odpovědět 
   Zdravím.

Přečetl jsem si povídku hnedle dvakrát. Je zvláštní, ale líbila se mi. Tváří se jako lehké scifko. Našemu hrdinovi se vše daří, ačkoliv se to zdá být až absurdní. Ale nakonec proč ne? V naši fantazii je vše možné a třeba je tento text takovým přáním, jak krásně by se mohlo žít, kdyby... Jak dlouho trvá takový šťastný den?

Hezký den a múzám zdar.
 ze dne 08.08.2017, 9:10:06  
   Droom: Krásné ráno a díky. :)
Text je spíše konstatováním a ač se může tvářit jako přání, opak je pravdou.
Přeji krásný den!
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
ciernezviera
(4.6.2020, 01:54)
TheaK
(16.5.2020, 11:57)
Ka
(11.5.2020, 21:51)
BukBird
(3.5.2020, 22:07)
obr
obr obr obr
obr
Na sever - 5. č...
Ellien
Dýka Prastarých...
Feelus
Epitaf vůdce Sp...
MC_Kejml
obr
obr obr obr
obr

O zahradním nábytku
SvaEl
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr