obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Je pouze jeden originál lásky, ale na tisíc způsobů."
W. Shakespeare
obr
obr počet přístupů: 2915928 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39806 příspěvků, 5841 autorů a 393365 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: UHRANUTÍ ::

 autor Najla publikováno: 18.10.2017, 23:48  
 

Oči. Na počátku byly oči. Vidím je ve vzpomínkách, vidím je ve snech. Vidím je, když přes den dělám cokoliv, vidím je v noci, když nemůžu spát. Kvůli nim. Kvůli tobě.
Máš oči indického zaříkávače hadů, co svým pohledem paralyzuje a přinutí k poslušnosti i toho nejvzdorovitějšího hada. Zhypnotizoval jsi mě.
Máš nejkrásnější oči, co kdy vůbec existovaly. Černé jako noc, hluboké jako vesmír a nejsmutnější na světě. Tvé oči jsou oči člověka, kterého neznám a přitom znám.
Když se do nich zadívám, čas se zastaví jako kyvadlo starých hodin. Vše kolem se rozmaže v impresionistický obraz. Všechny zvuky se rozplynou v prázdnotě a nastane naprosté ticho jako v minutě smrti. Není nic, jenom ty tvoje oči, dva tajemné kameny.
Chci se do nich dívat až do skonání věků, chci se do nich ponořit až na samotné dno. Až na dno tvé duše. Chci tě znát až do morku kostí. Až na samou dřeň.
Když tvé oči kloužou po mém těle, celou mou bytostí projíždí mráz, který se usadí v podbřišku a tam se promění v palčivý žár. Rozhoří se v oheň a postupně pálí každičký kousek mého těla i mojí duše. Nenaplnitelná touha strašlivě bolí.
Když se naše pohledy střetnou, srdce se mi na chvíli zastaví, na chvíli přestane bušit, jakoby se ho lehounce dotklo ledové ostří kosy paní Smrti. A pak se prudce rozbuší naléhavostí a volá tě, až myslím, že pukne.
Chci si s tebou povídat očima. V tvých očích jsou odpovědi na veškeré mé otázky. Máš oči zasněného filozofa. Máš oči potu(te)lného kejklíře. Máš oči raněného zvířete. Není v nich oheň. Je v nich požár.
Chci se s tebou milovat očima. V tvých očích je rozvodněná řeka, jejíž proud mě strhl. Nemám sílu vzdorovat. Ponoř se do mě. Poprvé a zároveň naposled. Ať můžu v klidu žít. Ať můžu v klidu umřít.
Kvůli tvým očím bloudím vyprahlou pouští a hledám oázu, i když vím, že tam žádná není. Nikdy svou žízeň neuhasím, ale budu neustále bloudit, protože si nemůžu pomoct...
Ať je noc, či den, ať padají vločky sněhové, nebo pampeliškové, ať je letos, v loni, nebo příští rok - mé myšlenky neustále utíkají k tvým očím. K tobě. Hladím tě po vlasech, vedu s tebou dlouhé rozhovory, držím tě za ruku, cítím horkost tvého nahého těla, cítím blízkost tvojí osamocené duše. Ale stále mám před sebou ty tvé oči. Jsou to pichlavé, černé bodláky, co mě trápí až do krve.
Už roky se míjíme. Neustále mě pronásledují střípky z našich setkání. Jsou to střípky ze začarovaného zrcadla. A v každém z tisíce střepů se zrcadlí tvoje oči. Otevřela jsem dveře a ony se za mnou zabouchly. Nemám klíč. Zůstal zvenčí.
Ty oči jako bych znala z dávno zapomenutého snu, jako bych je znala z budoucnosti, jež je uložena někde v éteru. Jsou nekonečné do dáli, do hloubky i do výšky. Jsou magie sama.
Tvoje oči... Tohle není láska. Je to něco nebezpečnějšího. Je to uhranutí.


 celkové hodnocení autora: 93.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 1 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 3 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 6 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 asi 19.10.2017, 17:25:54 Odpovědět 
   Okna do našich duší. Až tam, hluboko v nich, topíme svá přání i touhy, někdy…někdy hlubší, než se původně zdály, žhavější než bychom chtěli ale pozor…na spálení a utonutí…:-)
 maja52 19.10.2017, 14:19:06 Odpovědět 
   Oči dokáží , mnohdy, říct víc, než slova. Hezky popsaná láska, píšeš dobře. Ahoj.
 Šíma 18.10.2017, 23:47:38 Odpovědět 
   Zdravím.

Četl jsem Tvůj textík hned dvakrát a netuším jaký komentář napsat. Možná mne ony oči také krapet uhranuly, ne nadarmo se říká, že má někdo uhrančivé oči. Tvá hrdinka se do nich doslova "zamilovala" a nemůže se od nich odtrhnout, stále ji pronásledují, jako by ji dotyčný očaroval. Možná jsem také očarovaný, protože netuším, zdali píšu k věci (o stále se opakujících očích, které dokáží uhranou každého, kdo se do nich jen podívá). Uvidíme, jak zareagují další čtenáři.

Hezký večer a múzám zdar.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Novalie
(12.12.2021, 23:06)
stromeček
(7.12.2021, 21:05)
jeník
(7.12.2021, 01:25)
lucy11
(26.11.2021, 18:28)
obr
obr obr obr
obr
Bestie
Alicio Fernandez
Edice Superbůh ...
PavelKastl
Medůzy
Křídlatka
obr
obr obr obr
obr

Hučí mi
alder
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr