obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat."
Erich Fromm
obr
obr počet přístupů: 2915696 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39810 příspěvků, 5810 autorů a 392494 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Fyzikálně-magická-magořina o telepat. signálu ::

 autor Džordž J.S. publikováno: 18.03.2018, 22:07  
 

54/2012/1
Fyzikálně – magická -- magořina –(54/2012)
o vyslaném a přijatém telepatickém signálu

V této kapitole bude nejprve povídání o lidském chápání. Objeví-li se nová složitá věc, z které vyplývají pozoruhodné logické zákonitosti, které do sebe zapadají jak kolečka mechanismu, který funguje a zároveň ukazuje složitosti světa a vesmíru, nemusí všichni hned vědět a chápat, co je to za věc. A tak pro mnohé to může být jen barabizna, plná kol a koleček, z které se ozývají pravidelné rytmické zvuky. Je to taková hádanka. A i vy se můžete pídit, co je to a najít na tyto otázky odpověď. Časem si lidstvo ale vytvořilo vysvětlení, které se dá říci jedním výrazem, který vše vysvětluje. A už tedy kápneme božskou. -- Je to středověký orloj -- . Jeto například orloj na Staroměstském náměstí v Praze. Ukazuje nejen čas, ale i polohu nebeských těles na obloze. Každou hodinu se objeví i Kristovi apoštolové a smrtka tahá za zvonec a zvoní hranu. Je to pro všechny známá věc V této kapitole a vlastně v celé knize Bouře v mozku průzor věků se objevují náčrtky dá se říci skoro nové neznámé věci, pro kterou si lidstvo ještě nevytvořilo ten ozřejmující vše vysvětlující název. A tak bychom tuto neznámou věc mohli prozatímně nazvat magickým orlojem. V knize jsou popisovány jeho fungující části. Ale i místa, kde stál. Město i krajinu okolo tohoto města, kde orloj odbíjel. A pokud to zrovna není o orloji ale o krajině, je to pak o hodně lehčí čtení. Jedinou noční můrou autora je, aby ten magický orloj byl popsán srozumitelně a pochopilo ho co nejvíc čtenářů, což není vůbec jednoduché.
A teď jedna otázka. Ví někdo, jaká síla a jaká energie poháněla ten středověký orloj? Jen se zkuste zamyslet a ne jen rutinně číst.
Nový magický orloj je ale poháněný silami ještě záhadnějšími. A přijít na to jistě uznáte, není jen tak. Je to fyzikální otázka. Ten středověký orloj je poháněn gravitační silou a gravitační energií pohybující kyvadlem a tlačící na závaží a převody.
U toho magického orloje musíme rovněž zabrousit do fyziky. Jednou budou fyzici říkat, že náš svět je jednotný celek a svazek prostoru, času, hmoty a energie. Kde ale sídlí energie? Podle Einsteina je to ve hmotě podle vzorce: energie se rovná hmotě násobené rychlostí světla na druhou. Teď si ale trochu zafantazírujeme. Ta energie v interakci s hmotou vystupuje ještě jinde a to v energetické dimenzi, do které hmota vrhá svůj energetický stín. … Tento stín v další dimenzi jsou někteří lidé schopni vnímat. A někteří s ním i pracují. Jsou to třeba léčitelé, kteří sice léčí, ale zatím žádné fyzikální vysvětlení není. Sice se hovoří o sugesci a navození samoléčení, jak ale dokážou vnímat celé tělo pacienta a i to, když je něco v nepořádku. Je to opravdu záhada. A záhada je i to když svou energií ovlivňují léčení a někdy je to jen myšlenkou. Jsou to záhady, které se dají vysvětlit právě existencí této energetické dimenze, do které veškerá hmota vrhá svůj energetický stín.

To co bude v kapitole následovat je jen ukázka toho, jak se třeba tato energetická dimenze projevuje a jak funguje. Objeví se zde několik stavebních kamenů a několik koleček k mechanismu, který začne pracovat a vydávat tak svoje svědectví k následujícímu příběhu.

První stavební díl je následující: Asi před čtyřmi roky Jirka slyšel v rozhlase zajímavý rozhovor. Na časové ose by to byl zářez tak kolem roku 2008. Mluvilo se o magii a telepatii s manžely Havlovými. Tedy s bývalým prezidentem Václavem Havlem a jeho ženou Dagmar. Nejprve promluvila pár slov Dáša a pak se ozval i Václav Havel. Prý se na toto téma bavil i s Dalajlámou. Telepatii prý moc nevěří, ale že zkusmo vyslal telepatický pozdrav či signál. Ten, kdo ten telepatický signál přijímal od Václava Havla osobně a dál posílal, prý řekl: „Signál možná půjde pomaleji, ale nebojte se, určitě dorazí:“
Dále Václav Havel řekl, že signál byl určen jakémusi Džordžovi. Nic určitého o něm neví, snad jen to, že to bude nejspíš spisovatel. Třeba o tom i něco napíše. Jirka se o tomto rozhlasovém rozhovoru zmínil i panu Fer… A ten říkal, že tento rozhovor rovněž slyšel. Jirka tak dostal potvrzení, že se to skutečně vysílalo a že se mu to jen tak nevylíhlo v hlavě.

54/2012/2

A psychiatři by rozhodně nemohli třeba tvrdit, že nahrávka v rozhlase je falešná vzpomínka, či interpsychická halucinace.
Další kolečko, které pak zapadne do soukolí orloje je následující: Má-li někdo schizofrenii, mohou se u něho vyskytnout „hlasy“. Jsou to takzvané sluchové halucinace a člověku se zdá, že někdo mluví. Existují však i jiné záhadné vjemy. Není už to sluchová halucinace. V uších nic nezní. Ale hovor se zobrazuje přímo v hlavě jako živá představa. Jirka se na to ptal své psychiatrické lékařky Zr… Ta mu řekla, že to jsou sluchy. Literární spisovatel Džordž J.S. má pro tento způsob komunikace a přijímání informací speciální název. Je to "Telepatický fejsbuk".
A následuje další díl skládanky. Když Jirka chodil na vysokou, oslovovali ho spolužáci a kamarádi opilci přezdívkou Džordži. A i literární jméno Džordž J.S. ledasco naznačuje.

A teď jak to vlastně bylo: Jirka dost často poslouchal rádio v kuchyni. Byl to přijímač po tetě Málči. Za ty roky už dostal hodně zabrat. A to také tím, že s ním několikrát Lenka praštila o zem, aby dokázala, že nechce poslouchat žádné drnčení. Tak tam šlo pak naladit jen pár stanic. Většinou tam byl Petrov a sem tam něco jiného. O další ladění se Jirka už raděj nepokoušel, aby rádio neodešlo úplně. Jednou se z rádia ozvala zpráva, že zemřel bývalý prezident Václav Havel. V následujících dnech se vysílaly reportáže z jeho pohřbu a různá zamyšlení nad významem a odkazem tohoto muže. Jirka v té době psal kapitolu o procházce budoucností. Byly v ní zmínky i o telepatii a zaseklé telepatické poště. To všechno nějak zapůsobilo a tak začal na Havla a lidi, kteří ho obklopovali myslet. A co se nestalo. V hlavě a mysli se Jirkovi začalo zobrazovat pozdravné povídání Dáši Havlové. Nejprve to zkrátka byla ona. Asi proto, že snad jsou ženské upovídanější.
Jirka si to vysvětloval tak, že se mu v hlavě zobrazuje, to co někdy někde slyšel. Říkal si běžná záležitost. Ale za nějaký čas se ozval i Václav Havel. Jirka už si nepamatoval slova. Měl jen tušení, že to začínalo slovy: „Ahoj Džordži“. Jinak to byl takový nepřipravený projev z hlavy. Byl občas přerušovaný přímo typickým způsobem, jak to u Václava Havla známe. A Jirka věděl, že od nich dostal telepatický vzkaz, který došel až po Václavově smrti.

Možná, že mnozí to budou brát jako neskutečnou věc či jako nehorázný výmysl a budou se na to všechno dívat jako na barabiznu skolečky. Ale možná, že někdo alespoň v podvědomí zaslechne klapání tohoto záhadného magického orloje, který funguje na principu existence energetické dimenze, kterou mají všichni mágové, léčitelé a psychotronici v malíčku.
Co když navíc existuje důkaz pravdivosti: ta nahrávka z rozhlasu.

Zbývá tedy odpovědět na otázky:

Byla to blamáž autora, výplod chorobného mozku, nebo realita?

Kde je pravda?


 celkové hodnocení autora: [ - ]

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 1 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 8 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 18.03.2018, 22:06:43 Odpovědět 
   Zdravím.

Nechám na čtenářích, zdali šlo o blamáž, výplod chorého mozku nebo realita (dovolil jsem si kopírovat Tvá slova). Orloj sám o sobě je velmi složité zařízení, existuje-li v našem životě jiný, třeba jen symbolický, orloj, bude také hezky složitý a nebude jednoduché jej udržet v chodu...

Hezký den a múzám zdar.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
marker.publishers
(27.10.2020, 20:24)
Emmajackson2711#
(23.10.2020, 08:22)
Filion
(14.10.2020, 22:49)
Koala
(14.10.2020, 20:43)
obr
obr obr obr
obr
What are you wa...
Abigail BcColliens
Koncert
Nikis
POSED
Tilda
obr
obr obr obr
obr

Zapomenutí
Therion
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr