obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska je povídka v citoslovcích."
C. Baudelaire
obr
obr počet přístupů: 2915347 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39471 příspěvků, 5737 autorů a 390242 komentářů :: on-line: 2 ::
obr

:: 2. Kapitola: Starej se o blaho ostatních ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Rudá Maska
Pro hlasování musíte být přihlášen(a)!
 autor Sheizou publikováno: 19.04.2018, 19:10  
Seznámení se zaměstnanci léčebny. Tato kapitola nemá příběhovou linii, pouze slouží pro bližší poznání dalších postav.
 

V době, kdy tato léčebna začínala, bylo vše jednoduché. Byl zde majitelův vnuk a 3 další děti, které pocházely ze sirotčince. Bylo však těžké se o ně starat a slečny ze sirotčince netušily, jak o ně správně pečovat. V době, kdy žily u Thoraxe se jejich stavy výrazně zlepšily. Nyní je to již 10 let a všechny jsou dospělé. Kdysi jedenáctiletá Kinigóska se stala podnikatelkou, třináctiletý Lombax se stal úředníkem a čtrnáctiletý vlk se stal archeologem, jelikož přišel na to jak vydělávat hromady peněz a navíc miloval cestování.

Mezitím, co všechny tyto vysněné děti pomalu dospívaly v léčebně, se do této budovy dostávaly další a další. Některé přišly i samy, protože utekly z domova. Jak přicházeli a odcházeli pacienti, tak přicházeli a odcházeli i zaměstnanci. Avšak jeden z nich mimo Thoraxe zde zůstával po celou dobu již od samého začátku.

Jmenoval se Haxx a jeho zjev i chování bylo stejně tvrdé a ostré jako jméno, které vlastnil. Byl to bezprhuhý Lombax se slámově zbarvenou srstí a zeleně zbarvenýma očima, které rámovaly piercingy, co měl nad obočím. Na uších měl po jednom kovovém „tunelu", které přidávaly jeho zevnějšku na agresivitě. Nosil maskáčové roztrhané džíny a ještě roztrhanější bílé triko bez rukávů, na kterém se pohupovaly vojenské známky zavěšené na řetízku, co měl kolem krku. I když nikdy nebyl ve válce, tak vypadal jako by v ní byl každým dnem. Šel sem na brigádu, když se tato léčebna otevřela a od té doby tu zůstal.

Bylo mu již 27 let a drzosti měl stále na rozdávání. Nerespektoval nikoho jiného ze svých kolegů, a pokud mu něco nepřikázal přímo Thorax osobně, tak to neudělal. Paradoxně se od dětí držel radši dál a zabýval se přímo budovou, ve které se vše dělo – opravoval světla, klimatizace, topení, sporáky, elektřinu, záchody, sprchy....prostě vše co se tu dalo opravit.

Když mu Thorax, po roce co zde měl brigádu, řekl, že by ho tu chtěl mít natrvalo, tak se rozhodl, že sám všechny místnosti a pokoje vymaluje. Nelíbily se mu vyblité barvy stěn a stropů všude kolem. Tak udělal velký nákup za Thoraxovo a své úspory, dal do každého pokoje po jednom koberci přes celou místnost, každý pokoj vymaloval jiným odstínem barvy a venku na dvoře postavil společně s Genzem menší hřiště.

Patřil mezi věčné pohodáře, a pokud jakékoliv z dětí projevilo aspoň trochu kreativity, tak tomu říkal zázrak. Takže pokud například počmáralo zeď ve svém pokoji pastelkami, tak mu to vůbec nevadilo. A když už si ohledně toho za ním přišla nějaká uklízečka stěžovat, tak jí vytkl, že nemá smysl pro fantazii.

Nějakou dobu zde pracoval i jako učitel, ale tenhle obor radši rychle přenechal jiným soukromým učitelům, protože se o hodinách nikdy nedostal k ničemu jinému než k příběhům, co se staly jemu nebo jeho přátelům. Nyní tedy, jak již bylo řečeno, zastával funkci opraváře, malíře a občasně zaskakoval za Thoraxe, když to bylo nutné.

Genzo byl z jiného soudku. Pracoval zde již nějaké 2 roky a patřil k nejmladším zaměstnancům. Mimo jiné měl vždy hromadu dalších koníčků, jako ježdění na skateboardu, hraní na elektrickou kytaru v kapele, vytváření dredů a dokonce se již učil u jednoho profíka i tetovat.

Nikdy neměl zrovna lehký život, vyrůstal totiž na ulici. Kdesi na ní našel leták o Thoraxově léčebně, která vítala všechny děti a jelikož měl už několik dní hlad, tak se rozhodl, že za risk tahle návštěva stojí. Thorax u něj brzy zjistil, že na svůj věk je velice bystrý, vnímavý a talentovaný na spoustu věcí. Dokonce se i velmi rychle učil.

Od té doby zde zůstal a hned co se dal do pořádku, začal pomáhat ostatním zaměstnancům s vařením, uklízením, staráním se o děti a tak dále. I přes to, že mu zbýval ještě rok a půl do dospělosti, tak se snažil už jako dospělý chovat.

Jeho největšími oblíbenci byli vždy ti, kteří se nebáli změn a chtěli vždy experimentovat, či se nebáli tak trochu vytvářet určitý typ rebelismu vůči ošetřovatelkám. Pro takové typy vždy vymyslel přezdívku a nikdy jim už neřekl jejich vlastním jménem. Pro příklad Sheizou byla pro něj Čarodejnice, chlapec jménem Tinko se stal pro něj Tygrem a dvojčata Xen a Nex přejmenoval na Teror a Eror.

I pro svého staršího kolegu Haxxe vymyslel přezdívku. Slamák. Obyčejně vycházel s ostatními pracovníky velmi dobře a snažil se působit přátelsky. Mezitím si užíval toho, že mu Thorax jako odměnu za jeho snahu dává kapesné. Za naspořené peníze si později koupil elektrickou kytaru.

Carmen patřila k těm nejvíc neužitečným zaměstnankyním tohoto areálu. Věčně si hrála na novém typu smartphonu, který právě dorazil jako novinka ze sousedního města. I přestože zde bylo mnoho věcí typických pro 90 léta minulého tisíciletí u nás, tak zde elektronika frčela stejná jako je dnes. Hold jiné planety, jiné mravy.

Pracovala zde už půl roku, byla to šedá Lombaxka s černými pruhy, s černými krátkými vlasy a hnědýma očima. Vařit neuměla, uklízení jí nebavilo a tak ji strčili k hlídání dětí, které také zrovna nezvládala. Ale i tak ji některé pracantky měly rády, protože se s ní dalo dobře drbat ostatní.

I tak ale svou neschopností nepředčila to nejvíce neschopnou ošetřovatelku, která zde pracuje i přes to, že má už 5 let padáka. Jmenuje se Edna a vyrůstala zde jako jedna z pacientek. Byla natolik zaostalá, že neuměla počítat ani do 3 a bohužel měla i úchylné choutky na melanismus.

Byly tu samozřejmě i další ošetřovatelky a ne tak příšerné jako tyto dvě. Měly již léta praxe a s dětmi uměly skvěle komunikovat. Jedna z těch oblíbených byla Jennifer. Hnědá Lombaxka s kaštanovými vlasy, modrýma očima a černými pruhy. I když to byla žena od rány, tak měla skrytý empatický talent a se všemi si rozuměla.

Další zajímavou pracovnicí byla velká červená chobotnice Helen, která bývala kdysi kuchařkou v tříhvězdičkové restauraci. V kuchyni měla připravené otevřené akvárium postavené hned vedle kuchyňské linky, ze kterého vyndavala svá dlouhá chapadla a vařila, co jen mohla. Případně diktovala recepty či pomáhala ostatním kuchařkám.

Aby se nezapomnělo, tak zde pracovali ještě dva takoví poslíčkové Marcus a Andy. Marcus, vysoký hnědý Lombax s modrýma očima, černými pruhy, obřími náušnicemi a celkově oblečený v indiánském stylu, byl pověřen dopravou středoškoláků a dopravováním věcí či potravin z města do léčebny. Andy, černý Lombax nižšího vzrůstu s rudými pruhy a zelenýma očima, měl na starost údržbu dvora a malého sadu se zeleninovou zahrádkou za budovou.

Toto byli ti nejvýraznější zaměstnanci, co zde pracovali a kromě Edny a Carmen zde každý měl své zasloužené místo.


 celkové hodnocení autora: [ - ]

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 1 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 2 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 19.04.2018, 19:09:41 Odpovědět 
   Zdravím.

Seznámení s hlavními postavami může být důležité pro čtenáře, více podrobností jen dotvoří v dalších dílech na atmosféře a čtenáři se případně nebudou v ději a chování postav ztrácet.

Hezký den a múzám zdar.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
strážce
(30.10.2019, 10:32)
aldebaran
(22.10.2019, 14:59)
Měneznáš
(8.10.2019, 16:27)
Sakkas
(8.10.2019, 08:19)
obr
obr obr obr
obr
Posel smrti VII...
Lukaskon
Spokojený šelti...
Karolína K.
Konzerva
Andree Descartes
obr
obr obr obr
obr

Omalovánky
wojczech
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr