obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Múzy přejí těm, kteří je prohánějí po lesích, lukách a kopcích. Ne těm, co na ně čekají se založenýma rukama."
Gandalf
obr
obr počet přístupů: 2915173 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39172 příspěvků, 5711 autorů a 388630 komentářů :: on-line: 3 ::
obr

:: Vánoce naruby aneb rodinka za všechny prachy ::

 autor Malina publikováno: 24.04.2018, 13:09  
Humorný příběh ze života. Děj vychází ze skutečných událostí a popisuje skutečné osoby.
 

Vánoce naruby aneb rodinka za všechny prachy

Každý se těší na Vánoční atmosféru, setkání s rodinou, sledování pohádek v televizi, štědrovečerní večeři a to nejdůležitější na dárky. Nevím proč, ale já to mám úplně jinak. Štědrý den proběhl v poklidu a míru a následovaly „povinné" návštěvy příbuzenstva.
Vzhledem k tomu, že babičky a tetičky bydlí na druhé straně České Republiky, využili jsme s bratrem služeb českých drah a jeli Pendolinem. Dle předchozích zkušeností z předchozích let, jsme byli vždy spokojeni. Bohužel tentokrát jsme nebyli. Nemohli jsme se přihlásit na palubní portál cdwifi.cz a když už se povedlo, nešlo nám objednat jídlo na místo. Ok, nevadí, nejsme lenoši a došli jsme si objednat jídlo do jídelního vozu, který byl samozřejmě na druhém konci vlaku. Fronta v jídelním voze se táhla přes celý vagón. Nevadí, počkáme si. Jakmile máme v ruce naše objednané jídlo, nemáme si v jídelním voze kam sednout a proto s plnýma rukama absolvujeme zpáteční cestu k našim místům. O tom, že nefunguje objednávkový systém a palubní portál nás informují rozhlasem 10 minut před cílem. To brzo.

Na nádraží nás již netrpělivě čekal táta a odvezl nás na společný oběd k babičce. Babička nám připravila výborný oběd - svíčkovou z králíka s houskovým knedlíkem. Po obědě byl konečně čas si popovídat a říct si novinky, které se nám za celý rok udály. Bratránek čerstvě vystudovaný policista nedávno přišel o řidičský průkaz. Za rychlost. Předtím stačil ve službě zlikvidovat 3 policejní vozidla. Šikulka. Naproti tomu děda se před 5 lety nechal vybodovat (jezdil bez pásu, za jízdy telefonoval, pár projetých křižovatek na červenou), ale z vesela si jezdí dál. Prý už mu nemůžou nic vzít a má přece vnuka u policie. Na otázku, proč ho nevozí babička, která má řidičák, odpoví, že na to nemá nervy ani on ani ona. Táta mi pošeptá, že je to tak možná lepší, babička si totiž myslí, že má na všech křižovatkách přednost.

Další den nás čeká návštěva druhé babičky a dědečka. Vzhledem k tomu, že měli nedávno autonehodu a zrušili auto, odváží nás opět táta. Chytili totiž hledaného feťáka a zloděje, který ujížděl policii neboli jeli na páteční nákup a ujíždějící pachatel do nich při zběsilé jízdě najel. Naštěstí se nikomu nic vážného nestalo, pouze auto jelo rovnou do šrotu. Babička nám připravila výborný oběd - svíčkovou s houskovým knedlíkem. Je vidět, že se babičky domluvily.
Po náročném těžkém obědě se rozhodneme jít na krátkou procházku a kocháme se zimní krajinou. Odpoledne jdeme navštívit nedaleko bydlící tetu, která nás zve na kávu. Při příchodu do domu nás zdraví Elinka „Ahoooj". Elinka je papoušek, velký papoušek. Několikrát mi prolítne nad hlavou a z mých pracně učesaných vlasů mám novou „foukanou". Při každém přeletu ještě navíc zavírám oči a čekám, kdy přilítne bílá pohroma. Během popíjení kávy se přiřítí sestřenka s celou rodinkou na pozdní oběd. Teta nalévá polévku. Bratránek prohlásí, že nechce, když ví co v ní je. Všichni u stolu ztuhnou a podívají se na létající Elinku.


 celkové hodnocení autora: [ - ]

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 6 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 aegitalos 25.04.2018, 6:06:55 Odpovědět 
   Ten bratránek sa vydaril. Ale aj babičky, pendolino a všetko! Konečne dobrá prča, škoda, že nie sú tie časopisy Roháč a Dikobraz, tam by sa príbeh vynímal. Opakujem to opakovane: Prečo neexistuje žiadny humoristický časopis???
(Ja viem. Blbci sa boja, že budú odhalení.)
Mimochodom, tie nové vlakové súpravy, tie poschodové, už majú min. polovicu toaliet nefunkčných, a toaletu treba viac, než jedálenský vagón. Niektoré boli dokonca stiahnuté z tratí, že by rovno do šrotu?
 Šíma 24.04.2018, 13:07:37 Odpovědět 
   Zdravím a vítám na SASPI.

Vcelku čtivé zavzpomínání na vánoční svátky a zimní atmosféru. Příběh, podle perexu je napsaný podle skutečných událostí, mohl být více obarven přímou řečí, myšlenkovými pochody nebo barvitějšími popisy (nejen co se událo a podobně). Co do rozsahu mohl být delší, takto vyprchala pointa do prázdna...

Hezký den a múzám zdar.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Andělské příběhy
(24.5.2019, 21:10)
kukuřice Tichý Kopec
(24.5.2019, 14:10)
Nikorost Niedermayer
(19.5.2019, 12:02)
SANDRA51
(16.5.2019, 02:59)
obr
obr obr obr
obr
Na ceste za sno...
Mon
Dva života - Ka...
Trenz
Rozměr pekla
mist
obr
obr obr obr
obr

Těžko se hledají omluvy, Veron...
Leeter
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr