obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Kdo žije z naděje, zemře hlady."
Walter Benjamin
obr
obr počet přístupů: 2915052 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 38953 příspěvků, 5685 autorů a 387160 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Smrt a sláva ::

 autor Haisenberg publikováno: 10.06.2018, 21:36  
Pojednání
 

Kurt Cobain, Michael Hutchence, Layne Staley, Amy Winehouse, Chris Cornell a v neposlední řadě Chester Bennington. Mnoho úžasných hudebníků a ikon, ukončilo předčasně svůj život. Vlastní rukou, nebo byla jejich smrt spojena z drogami či alkoholem.


Co se odehrává v hlavách či duších těchto výjímečných osobností, které z našich pohledů, mají vše, po čem většina lidí touží. Talent, slávu, uznání, peníze...Je to, ale opravdu všechno, co nás dělá šťastnými?! Tito lidé pravděpodobně pocity štěstí neprožívali. Jaké to musí být...dosáhnout maxima? Úplně všeho, co jste si vysnili a přáli..

Pokud má člověk nějaké cíle, tak ho žene jakýsi neviditelný hnací motor stále kupředu. Jít si za konkrétními sny a měnit je ve skutečnost. Dokud je čeho dosahovat, je to asi v pořádku


Co nastane, když dosáhneme vrcholu? Opravdu už je možný jen sestup dolů...Démoni a vnitřní rozervanost jsou součástí duší nejen uměleckých. Velmi zásadní věc je ta, odkud člověk padá. Jestli z absolutních výšin, kde sedíte na obláčku a plní se Vám jeden sen za druhým. Nebo pád z nízké okkení římsy, kde je vidět každodenní realita a Vy jste její součástí.Který z těchto pádů je bolestivější? Záleží také na individuální osobnosti. Pokud nemáte nic a žijete v uvozovkách obyčejným životem běžného smrtelníka, hojení jizev a ran života je možná jednodušší. Pokud máte vše, co život nabízí a přijdete o vše, musí to být zničující. Potom jsou tu lidé, o kterých píši dnešní blog. Mají zdánlivě vše a přesto nejsou šťastní. Utápějí se v hlubokých depresích, drogách či alkoholu.Náraz na pomyslný strop, srazí je neznámá a neviditelná síla a tento krutý pád, má za následek tyto zoufalé činy. Sebedestruktivní život a dobrovolný odchod z tohoto světa. Fakt, že máte úspěch, plníte vyprodané koncertní haly, máte několik usedlostí po celém světě a dostatek finančních prostředků, na zajištění několika generací...nic z toho není důležité. Není to jednoduchý způsob života a ne každý je na něj připraven.To platí o nás všech, nejen o bohatých a slavných. Život není jednoduché žít ani v těchto sférách, v kterých žije většina z nás...Všem Vám zmíněným...Odpočívejte v pokoji!


 celkové hodnocení autora: 100.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 5 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 aegitalos 13.06.2018, 8:18:06 Odpovědět 
   Rozhodne to takto nevidím. Tí hudobníci sú ožrani, preto sa samovraždia. Prepáč, ale je to oveľa jednoduchšie, než sa zdá. A že majú plné sály? Pozri, je isté, že drvivá väčšina ľudí sú hudobní analfabeti. Chodia na koncerty, ako chodia "skalní" na futbal - vyblázniť sa a robiť bordel. Aj samo publikum je pod vplyvom drog, takže tí "hudobníci" ani nemajú byť na čo hrdí. Keby boli abstinenti, ich kariéra bude vyzerať celkom inak. Majú snáď operní interpreti problémy so samovraždou?
 Šíma 10.06.2018, 21:35:34 Odpovědět 
   Zdravím.

Zajímavá úvaha. Ano, čím je člověk výš (na onom pomyslném žebříčku), tím bolestivější a hlubší bývá pád. Co nutí lidské bytosti, které mají vše nač pomyslí spáchat sebevraždu? Netuším, možná už neviděli v životě žádný smysluplný cíl, kdo ví? Uvidíme, jak zareagují další čtenáři.

Hezký večer a múzám zdar.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Peter Lacey
(22.1.2019, 19:24)
ERROR
(4.1.2019, 21:27)
abeekr
(2.1.2019, 17:57)
Elvíra
(30.12.2018, 14:05)
obr
obr obr obr
obr
Temný zvuk
Beduín
Řekl
Charles
Folklór
KranadLesnár
obr
obr obr obr
obr

Vemte mi smysly, nejvíc cit
Umouněnka
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr