obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Krutá jsi lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce."
Publius Vergilius Maro
obr
obr počet přístupů: 2915928 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39806 příspěvků, 5841 autorů a 393365 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Bejt boxerem není jen tak ::

 autor Carlos73 publikováno: 11.06.2018, 19:49  
 

Když je někomu dvacet, měří dva metry a studuje na vysoké škole a přijde na trénink boxu, že chce boxovat, tak to v něm zkrátka je. To není žádnej slaboch, kterej chce machrovat před holkama v hospodě, žádnej ublíženej, kterej dostal někde na ulici facku a teď si myslí, že všem ukáže, ani nikdo, kdo chce bejt najednou chlap.
A tak tam máchal těma svýma dlouhýma rukama a posílal tam jeden direkt za druhým, protože nic jinýho neuměl, a nevadilo mu, že občas nějakou chytnul, protože to v něm zkrátka bylo. Bušil tam do všech, protože když to neumíte, tak to chcete dohnat tvrdostí, chcete být hnedka mezi těma nejlepšíma. A ty co to uměli mu to oplácely, a tak chodil domu celej omlácenej, ale nevadilo mu to, protože to v něm bylo.
Srdcaři jsou vůbec zajímavá kategorie, ale mít vůli nestačí, a když nejsi šikovnej, tak to s tebou může skončit špatně. Když jsi mladej, tak si to nepřipouštíš, myslíš si, že všechno vydržíš, že jsi zkrátka chlap, ale tvoje tělo to vidí jinak.
Chodil s náma taky jeden hodně mladej kluk a strašně ho to bavilo. Nevynechal žádnej trénink a do toho ještě chodil běhat a doma si cvičil s činkama. Pořád chtěl boxovat, ale helmu nenosil, že prej mu překáží v pohybu. Celý tréninky spároval a když už toho všichni měli dost, tak pořád chodil po tělocvičně a každýho se ptal, jestli si nechce jít zaspárovat. Moc mu to, ale nešlo a dostával hodně úderů do hlavy, až se mu z toho ta hlava začala motat. Taky měl rád lezení a jednou se mu na té sklále zamotala hlava a dole ho našli mrtvýho.
Jiný kluci, který jsou jenom k smíchu, choděj trénovat jednou, dvakrát týdně a po půl roce si myslí, že každýho zmlátěj. Nakoupěj si značkový vybavení, jsou hrozně namachrovaný a chtěj se všude předvádět. Takovej zakomplexovanej kluk potom něco vyprovokuje, dostane pár facek a na box už nikdy nepřijde, a všude potom chodí a nadává na ten čistej sport.
Kluk kterej poctivě trénuje, tak nesedí v hospodě a nevytahuje se koho zbil. Takovej kluk se vůbec o boxu moc nebaví, a už vůbec ne s těma, který tomu nerozuměj. A když už se o boxu baví, tak většinou o tom, kde všude dostal, to si totiž pamatuje víc. Takovej kluk ctí svýho soupeře, protože ví, že prohrát může každý.
V boxu jsou tři nejtěžší věci. První trénink, první sparink a první zápas. Ten, kdo tyhle tři milníky překoná, tak už zůstává boxu věrnej. Box je sport a jako všechny sporty vyžaduje disciplínu a morálku.
Taky přišel na box jeden pitomec, rváč kterej se mlátí na ulici a myslí si, že je mistr světa, když zbije pár vystrašenejch kluků. Hnedka chtěl do ringu a první ránou se snažil knockoutotovat soupeře, tak jak to dělá na ulici. Tady mu to ale nevyšlo. Dostal zkušenýho borce a ten mu ty jeho rány vykrejval a uhejbal se jim, a klukovi začáli docházet síly a vůbec si nekryl žebra, a tak na ně dostal. Podlomily se mu nohy a musel to vzdát. Na trénink už víckrát nepřišel.
Na box musíš mít výdrž, jít na hranici svých možností, dát do toho všechno, jinak nic nedokážeš. Nejde myslet na nic jiného, musíš se plně soustředit na zápas. Když to neuděláš, tak prohraješ, stejně jako v jinym sportu, ale tady tě to navíc fyzicky bolí. Tady prohraješ a ještě jsi zbitej. Box je strašně náročnej sport na psychiku, ale za odměnu ti dává sílu. Sílu překonávat v životě situace, který bys jinak bez pomoci nezvládnul. Box ti dá sebevědomí, víru v sebe sama, a potom si už nemusíš nikde dokazovat svojí sílu a kuráž. Když budeš chtít, tak máš přece ring, tam můžeš ukázat, co v tobě je.


 celkové hodnocení autora: 97.2 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 1 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 4 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Straba 02.06.2020, 8:30:08 Odpovědět 
   Dobré, přímé, trefné. Vůbec nevadí, že podobné povídání není spisovně přesné, možná dokonce naopak...
 Šíma 11.06.2018, 19:48:44 Odpovědět 
   Zdravím.

Zajímavý článek (povídání) nejen o boxu, ale i o přístupu k tomuto sportu a o pravidlech. Jinak to asi nejde. Hezky se četlo.

Hezký den a múzám zdar.

P.S. Pozor na shodu podmětu s přísudkem, tuším, že minimálně jednou máš špatnou koncovku u slovesa, ale to jen na okraj.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Novalie
(12.12.2021, 23:06)
stromeček
(7.12.2021, 21:05)
jeník
(7.12.2021, 01:25)
lucy11
(26.11.2021, 18:28)
obr
obr obr obr
obr
Čůrání
Centurio
Cry for everyth...
Lady Diabolus Mortem
Konečná, vystup...
Khalia Jasnozraká
obr
obr obr obr
obr

Hučí mi
alder
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr