obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Když chce osud někoho zničit, udělá z něho hlupáka."
Publilius Syrus
obr
obr počet přístupů: 2915451 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39667 příspěvků, 5755 autorů a 391136 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Mundialoví sÓlo – kapříci. ::

 autor Kartrous publikováno: 23.07.2018, 19:39  
(Cyklus vznikl „v horkém průběhu“ fotbalového M.S. – A toto „zdání“ mu bylo ponecháno – třeba kvůli živé vzpomínce…)
 

Mundialoví sÓlo – kapříci.--------------------------------------------

(Cyklus vznikl „v horkém průběhu“ fotbalového M.S. – A toto „zdání“ mu bylo ponecháno – třeba kvůli živé vzpomínce…)1. „My jsme kotě spáti v botě nechali…“ .------------------------------------------------Na letošním fotbalovém M.S. v Rusku je k mání, kromě sportu i spousta zajímavostí – například se proslechlo, že jistý člen uruguayské reprezentace odjížděl do dějiště M.S. s těžkým srdcem: nechtělo se mu prý opouštět devět štěňat, která se čerstvě narodila jeho feně!

Více podrobností o tom do éteru neproniklo, ale důvodů pro tak nelehké loučení může být hned několik: např. je možné, že před odjezdem nestihl všechny pejsky podrbat za ouškem, anebo mu naopak možná nadělalo vrásky, že už nestačil sehnat někoho, kdo by tu droboť uměl… utopit!

1. Vzhůru do neznáma, aneb: Jako vejce vejci!

----------------------------------------------------------

Další perlička se v rámci šampionátu zrodila poté, když si korejští fotbalisté těsně před začátkem M.S. navzájem „proházeli“ čísla na dresech – což zaskočilo hlavně jejich prvního soupeře ve s. F, mužstvo Švédska, neboť Švédi tak v tu ránu ztratili o Korejcích orientaci, kdo je kdo! Dezorientovaní Vikingové se tím pádem ocitli tak trochu v roli svých dávných předků,kteří objevovali Ameriku:

„Teď je budou muset identifikovat jiným způsobem, například, podle obličeje“, soudí televizní komentátor bezprostředně před začátkem tohoto zápasu…

(Jo – podle OBLIČEJE? KOREJCE?!Tak to už bych je radši hledal podle těch ZPŘEHÁZENÝCH ČÍSEL!)2. Za starou dobrou měnu!

-----------------------------------

Bez zajímavosti uvnitř probíhajícího M.S. není ani to, že portugalský útočník Ronaldo má na fotbalovém trhu cenu desítek milionů liber, anebo – vzhledem ke svému klubovému působišti – ještě mnohonásobně víc milionů pesos… a přitom je to KLUK JAKO STOKORUNA…!3. Peruánci to „žerů“, ale kde na to berů?

--------------------------------------------------------

Fotbalisté Peru na šampionátu neuspěli – ale těch fanoušků v hledišti! To vypadalo na skutečně mimořádnou… no – podporu…Spíš na úplnou PODPERU!4. (Vzrušený komentář před zápasem Peru vs. Dánsko): „Dnes nastupuje v dresu Peru další Rámos, ale to je jiný Rámos než včera. Ten včerejší, to byl Sergio Rámos,takže letos máme možnost sledovat více Rámosů než obvykle…

(BÓŽE – TO JE RÁMUSU…)5. V „OUZKÝCH“ děkoval francouzsky!

---------------------------------------------------Po prohraném zápase s Chorvatskem (Argentina – Chorvatsko 0:3) údajně prohlásil argentinský reprezentant, Laonel Messi: „No – MERCY!“ ( A to ještě netušil , že právě Francie později v osmifinále ukončí argentinskou cestu šampionátem – protože hvězdu M.S. čti: Mbapé a tomu to šlape!)

6. Čas je bič…

-------------------------------------------

Jistou zajímavostí letošního Mundialu také nepochybně je, že Chorvaté sice patří momentálně mezi nejlepší mužstva světa, ale většina jejich hvězd už má kolem třicítky, takže příští M.S. se jich už týkat nejspíš nebude. A tak opory jako Modrič a Rakitič a snad i Manžukič – budou pryč!--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7. Krajové „zvyky stokrát jinak“. ---------------------------------------

Říká se: „Jiný kraj, jiný mrav…“ Sotva lze ale hovořit o „mravu“ v případě, kdy po každém běžeckém triumfu mnohonásobného medailisty je na jeho počest poraženo několik set krav, nebo – je-li naopak, v odplatě za vlastní gól, dokonce zavražděn fotbalista, takto nešťastně skórující do vlastní sítě! Naše Mundialové aktuality jsou však laděny spíše do odlehčených tónů, a tak, sice zůstaneme u prvotního tématu, ale přidržíme se VLASTNÍCH zvyklostí a osvědčených not.

Všimněme si proto raději třeba senegalského brankáře s nevyslovitelným jménem, Ngdaé (snad jsem to nezvrzal) , v jehož případě by ovšem probírané pořekadlo o kraji a mravu , oproti prve uvedeným příkladům, sedlo dokonale. Na klubové úrovni totiž působí (dost překvapivě) v jistém týmu ze Severní Guinei a není vyloučeno, že v tomto zapomenutém koutě světa dosud panují rázovité obyčeje v duchu dávných tradicí, což by mohlo mít pro takového brankáře osudové následky. Tam by ho totiž – při nějakém fatálním brankářském výpadku, za trest, anebo díky případnému vynikajícímu výkonu, zase samou láskou – zřejmě rovnou SNĚDLI!

(Poznámka autora: Guinea (ale nejspíš Nová!) historicky proslula jako Ostrov lidojedů, a i když to tedy možná nebyla zrovna TA SEVERNÍ – myslíte, že by TAM nemohli někoho sníst samou láskou?)

Zajímavé také je, že si člověk před tím či jiným zápasem M.S. kolikrát řekne: „dneska je to přece jasný!“ Ale ono se pak ukáže, že co považoval za jasné, vůbec jednoznačné nebylo…Inu – je to prostě KULATÝ – ten míč! A nakonec – co je v životě jednoznačné a snadné?! A to je zase tím, že je prostě KULATEJ – TEN NÁŠ SVĚT! Tak světu zdar a sportu zvlášť – vážení!!!KONEC!Před uveřejněním tohoto cyklu jsem měl na vybranou: buďto tyto čerstvé nápady ihned vydat – a jít s kůží na trh, anebo vsadit na jistější kartu a jako první uveřejnit to, co dlouhodobě chystám: totiž výběr toho nejlepšího, co jsem kdy napsal, v jakési Přehlídce své tvorby, jejíž start je už za dveřmi. To by ovšem znamenalo strčit Postřehy z fotbalového šampionátu natrvalo do šuplíku, protože za pár týdnů pozbudou svěžest a nebudou už nikoho zajímat. Nakonec jsem se rozhodl riskovat s vědomím, že tento cyklus není, oproti chystanému Výběru a z pohledu na dílo , úplně „Top“, a přece jen jej přednostně publikovat, dokud mají „mnou vylovení Kapříci“ co říci!

Zároveň se vás ale pokusím „zlanařit“ i pro chystanou Přehlídku a doporučit vám: nenechte si ji ujít, i kdyby se vám dnešní příspěvek nezamlouval! Prvních několik už téměř připravených vydání obstarají Kraťasy neboli humor v několika větách a já věřím, že se zasmějí i úplně smutní čtenáři včetně kdysi populárního Smutného muže a dodnes marně rozveselované Šíleně smutné princezny. V Kraťasech vás čeká nejpestřejší příliv originálního humoru, počítaje v tom i tematické řady jako třeba K. Manželské, Doktorské, Hospodské, Policajtské, Život v Domě hrůzy, Z divočiny, Ach, ty ženy , K. Šoférské a další. Pak přijde na řadu vše ostatní, mezi jiným tajemné Podivniny, Fejetony „za korunu“, Humrovky a veslosti, Povídky z pytle ven - a na pokračování Vyprávění o dobrých sousedech (navazuje na Život v Domě hrůzy). Prostor dostanou i verše a úvahy a nakonec texty písní i písně samotné. K prvnímu bloku „toho ostatního“ bych chtěl zvlášť pozvat mladé ženy, jež úpí pod nadvládou zlé tchyně, neboť je čekají „ČTOUCÍ SNACHY“ , ale příspěvků bude víc a srdečně zváni jste samozřejmě všichni!

Rád bych vytvořil kontinuitu a natrvalo vstoupil do povědomí čtenářů a v pravidelných návratech se pokusil přispívat k internetové zábavě. Tolik tedy o tom, čeho se ode mne můžete dočkat v budoucnu – ale kdo ví: možná se pobavíte už dnes…? Tak na shledanou!V Ústí nad Labem 7.7.18

Autor: K. Trousil.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Technická poznámka: Protože se uveřejnění děje přes další osobu,upozorňuji, že datum pod textem znamená vznik cyklu – nikoliv vydání! 2)Od příště – tedy počínaje oficiálním otevřením díla – platí, že v závěru každé publikace bude informace o dalším programu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahoj Dagmar a Pepčo, posílám ten cyklus, publikujte ho, prosím, do Sportu a do Nezařaditelných, ale pouze tehdy, pokud se vám cyklus bude opravdu líbit! Jinak radši počkáme, až dokončím výběr Kraťasů, což bude už brzy! Do Nezařaditelných se chci trvale vracet, jednak proto, že velká část díla jsou originality, a taky proto, že se tam pokusím vejít do povědomí čtenářů a získat jejich stálou pozornost. Bohužel, jsem cyklus nestihl odeslat ještě v HORKÉM PRŮBĚHU M.S. , dokud ho televize byla plná, ale i kdybych makal jak kat, stejně bych byl hotov v nejlepším případě tak o pět dní dřív a to už byla většina zápasů tak jako tak odehrána. Já budu vůbec rád, když se mi to povede odeslat, a to v tuto chvíli ještě nevím! I v případě, že cyklus nevydáme, to aspoň bude něco jako generálka na příští spolupráci! Tak díky a čau. Děda.PS. Podle mne by ale byla docela škoda toto nevydat, protože některé vtípky jsou FASA – např. o Ronaldovi a další – ale i v doplňujících informacích ( které jsou navíc velmi důležité pro upoutávku na chystané dílo)jsou povedené vtipy, např. o Šíleně smutné princezně atd. – a tak je tu spojeno příjemné s užitečným. Ahoj!
Rychlá odpověď


 celkové hodnocení autora: [ - ]

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 3 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 1 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 23.07.2018, 19:40:28 Odpovědět 
   A málem bych zapomněl, vítám Tě na SASPI a přeji mnoho úspěchů! ;o)
 Šíma 23.07.2018, 19:36:56 Odpovědět 
   Zdravím.

MS v Rusku jsem nesledoval, takže jsem vedle jako ta jedle. Jistou humornou stránku však tomuto textu upřít nelze. Proto ať posoudí i další čtenáři, jak se tento cyklus povedl. Čili vzhůru do toho...

Hezký den a múzám zdar.
 ze dne 23.07.2018, 19:38:12  
   Šíma: P.S. Pozor na nadměrné užití pomlček, zcela "zbytečně" rozšiřují textové okno, může jít o věc názoru, použít je můžeš, ale uber je co se šířky týče...
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Victor Lancel
(24.2.2020, 14:11)
karin.kimberly
(13.2.2020, 19:55)
Wade Milbot
(8.2.2020, 22:42)
wavawe6611@bizcomail
(8.2.2020, 06:04)
obr
obr obr obr
obr
Hostinec U Havr...
Ulf
Piková dáma (10...
Jackie Decker
Savoy Place - 2...
SharonCM
obr
obr obr obr
obr

Zahradní restaurant
kudlankaW
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr