obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Charakter člověka je jeho osudem."
Hérakleitos
obr
obr počet přístupů: 2915586 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39866 příspěvků, 5778 autorů a 391999 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Zápisky z cest po Evropě ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Cestovatelské poklesky
 autor mistrovamarketka publikováno: 06.02.2019, 11:55  
Deníky zoufalství se zápisky o dobrodružné výpravě
 

15:00
Taška a dva batohy s jídlem váží odhadem sedm tun a přesně odpovídají účelu a podmínkám našeho výletu – evidentně hodláme strávit půl roku v nejodlehlejší oblasti Sibiře, kde sobi už byli vyhubeni a lišejník z kmenů ohlodán (neexistuje potravina, která by v našich zavazadlech nebyla zastoupena), ale elektrická zásuvka je v každém stromě (máme telefony, iPod, mp4, notebook a asi tak patnáct nabíječek ke všemu včetně raket středního doletu, pohání-li je elektrický proud)
23:45
Matyáš v zajetí šílenství křepčí na Florenci po chodníku a prozpěvuje: „Salátem přátele nezískáš! Salátem přátele nezískáš! Salátem přátele nezískáš!“ Kolemjdoucí si ho soustrastně prohlížejí a patrně přemýšlení, zda je jeho umělecký projev součástí hokejové hysterie, která lomcuje Prahou, anebo jestli se jedná o inovátorský reklamní počin nedalekého McDonald´s – v čemž je utvrzuje nejenom drsně pravdivý obsah sdělení, ale i fakt, že jsme se v tom fastfoodu všichni čtyři vystřídali a každý se vrátil s krabičkou hranolek (daň za použití WC)
6:36
Dnes už to vím zcela jistě – Německo JE NEKONEČNÉ!
6:59
Z okna autobusu fotím všechno – mám v plánu vydělat balík na prodeji kompletní fotodokumentace každého metru jejich dálnic Německu
7:31
Ve chvíli, jako je tato, kdy již podvanácté vymotávám pravou nohu ze sedadla přede mnou, u levé zasazuji kyčelní kloub zpět do jamky, se ztrátou pětadevadesáti procent pokožky odlepuji tvář z okna autobusu a snažím se svému spodnímu prádlu zabránit v jeho neustálé snaze mě uškrtit a zároveň svázat do kozelce… tedy v takových chvílích vždycky přemýšlím, jestli existuje nějaký předpis zakazující cestování autobusem v zavazadlovém prostoru… Ale zřejmě ano, nechce se mi věřit, že na tak skvělý nápad ještě nikdo nepřišel!
8:13
Každá expedice si musí projít krizovými momenty. Náš první právě nastal – došla čokoláda a na švýcarské hranice je to ještě minimálně hodina cesty.
8:50
Vím, že kupříkladu misionářům, kteří se snažili přivést na víru domorodé kmeny kanibalů, jistě nechyběla odvaha a ještě víc byli bezpochyby odvážní ti z kanibalů, co na novou víru přestoupili, ale může být něco statečnějšího, než se po osmi hodinách v autobuse podívat do zrcadla??!
9:00
Proti nám se tyčí větší bratr Mount Everestu, řítíme se k němu stokilometrovou rychlostí a já nevidím tunel!! NEVIDÍM TUNEL!!
9:03
Ach, tunel byl za zatáčkou……
9:10
Vypila jsem prakticky na ex půl litru energiťáku (ne snad, že bych ho potřebovala, na odpočinek jsem měla celou jednu hodinu spánku v dokonale relaxační poloze – s hlavou zlomenou do pravého úhlu, nohama omotanýma kolem krku – kolena pevně zajištěna o zuby, a se zadkem na stropě) a začíná mi být naléhavě jasné, že každý metr německých dálnic si nejenom vyfotím, ale i označkuji.
11:30
Reichenau – ostrov na Bodamském jezeře, prošpikovaný skrz naskrz románskými kostely… Ovšem nejfotografovanějším objektem tu nebyla sakrální architektura, nýbrž lány hlávkového salátu. A ten navíc bylo potřeba též osahat a listy promnout mezi prsty. Podle všeho (respektive podle mých spolucestujících) byla každá jednotlivá hlávka v temném podezření, že je falešná.
12:07
Všechny pamětihodnosti ostrova Reichenau mají jedno společné specifikum – parkoviště je vždycky dostatečně vzdálené na to, aby případný nevítaný návštěvník zemřel po cestě za památkou na sešlost věkem, bez ohledu na to, jak starý z autobusu vystoupí.
14:31
Odpoledne už jsem začala být trochu nervózní – jsme na cestách druhý den a zatím žádná kalamita. Ale hned po příjezdu na květinový ostrov Mainau jsem se mohla uklidnit – Matyáš spadl do jezírka téměř okamžitě poté, co jsme prošli vstupními turnikety. Takže vše při starém, žádné nebezpečné výkyvy směrem k normálu, a zaplaťpámbu, že se mu to malé okrasné jezírko postavilo do cesty dřív než Bodensee. A já teď musím vymyslet, co s nasáklými botami, oblečením, ze kterého crčí voda, a jak se bude tvářit německá sociálka, až nás potká s kompletně nahým osmiletým dítětem.
15:48
A vida, slunce! Já už skoro zapomněla, že tahle planeta kolem něj obíhá.
16:01
Obloha je úplně černá, slunce je nejspíš cosi z germánských bájí, co nikdy neexistovalo… blíží se apokalypsa, slyším cválat čtyři jezdce.
17:12
S každým kilometrem si víc a víc připadám jako oběť pokroku japonské technologie – všechno kolem mne se neustále zmenšuje: sedadla, mezery mezi nimi, autobusy obecně a hlavně moje chuť ještě kamkoliv jet a něco vidět
17:58
V autobuse je něco mezi 310 a 320 stupni Celsia a přesto někteří mají pletené čepice a zimní prošívané bundy – že by z nedostatku jiných vodních radovánek vzali zavděk aspoň koupelí ve vlastním potu?

Cesta zpět byla stejně dlouhá a strastiplná jako třicetiletá válka a není pochyb o tom, že měla i stejně obětí. Já sama jsem zemřela mnohokrát, ale jsa nejspíš shledána nevhodnou k puštění do ráje, byla jsem vždycky mrštěna zpět do života. A opět se potvrdilo, jak mizerný odhad jsem měla, když jsem už předem věděla, že to bude hrůza, utrpení a peklo bez konce… bylo to daleko horší. Dočetla jsem se v knize o dějinách útrpného práva, že ke smrti lámání kolem bývali odsuzováni ti nejhorší zločinci… za co jsem já, proboha, byla odsouzena k lámání autobusovou sedačkou??


 celkové hodnocení autora: 98.2 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 1 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 4 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 5 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Apolenka 06.02.2019, 17:15:05 Odpovědět 
   Moje milá hravá marketko, ty prostě umíš. Některé momenty jsou tak skvělé, že si je vyhledávám znovu. Nejvíce mě dostaly ty podezřelé hlávky salátu. Těším se na další, Editko.
 ze dne 06.02.2019, 19:05:54  
   mistrovamarketka: Apolenko, moc děkuju :-). Ráda bych přidala další cestovatelské eskapády, ale problém je, že ač cestuju často, jen zcela výjimečně nejsem řidič... A to se pak špatně píše a v hlavě už neudržím ani dva malé Mirky (podobně jako sousedka, kterou uvedl v život, sám nesmrtelný, Jára Cimrman). Ale nehažme zbraně do obilí, v létě jedu do Řecka a jestli všechno dobře dopadne, autobus bude řídit řidič najatý cestovkou ;-).
 Šíma 06.02.2019, 11:54:33 Odpovědět 
   Zdravím.

S humorem, nadsázkou a špetkou ironie (?) napsané zápisky z cest. Líbilo. Tři tečky jsou v textu omezeny na minimum, což nejspíš muselo chtít velké sebezapření (kdysi jsem ujížděl na vykřičnících). Každý autor má své nectností. Hezky se četlo.

Príma den a múzám zdar.
 ze dne 06.02.2019, 13:31:11  
   mistrovamarketka: Ahoj Šímo, děkuji za publikaci, koment i hodnocení, jsi milý :-). K těm tečkám - tyhle zápisky jsou starší než londýnské, tak byla moje mánie asi teprv v počátcích :-).
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Iriska
(1.7.2020, 12:30)
Tala
(25.6.2020, 10:23)
crook
(24.6.2020, 21:22)
Dany
(21.6.2020, 15:45)
obr
obr obr obr
obr
Les, temnota,.....
Kleopatra
NEBOJSA
Tilda
Dnešek?
Ondřej Sedlák Nový
obr
obr obr obr
obr

Válka Krve
Isdanil
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr