obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Všechno, co vidíme nebo v co věříme, je jen pouhým snem ve snu."
E. A. Poe
obr
obr počet přístupů: 2915589 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39870 příspěvků, 5780 autorů a 392019 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: FABIEL - Anděl pomsty ::

 autor Danny J publikováno: 11.07.2019, 19:11  
Kapitola 7-8
 

Kapitola 7Padlý anděl.


Archanděl se vrátil krátce před svítáním. Právě ve chvíli, kdy jsem bojoval s dalším démonem.

Švunk!

Svým zlatým mečem jsem sťal dalšího démona. V tu chvíli to byl už čtvrtý démon, který mě napadl. Mysleli si, že jsem snadný cíl. Vyprovokoval jsem je a vyrazil na náměstí Méridy, abych je všechny vylákal a všechny zabil.

„Pomsta není tvá cesta, Fabieli,“ pronesl archanděl a svým mečem zasáhl proti démonům.

Najednou se vynořili ze tmy další Clawwrové. Rudá fosforeskující silueta připomínající lidské tělo s hlavou vlka, se čtyřma rukama, které byly zakončené dvěma háky.

„Clawwr,“ pronesl Michael a připravil se na útok tohoto odporného démona.

Nebyl však sám. Jejich počet postupně narůstal, až před námi stálo tucet Clawwrů.

„Kde se všichni ti démoni vzali?“

Odněkud museli vylézt, není přece možný, že by jich tu tolik bylo, pronesl jsem.

„Budu muset povolat andělské legie, protože tohle město je zamořené démony.“

Švunk!

První útok byl odražen. Tři Clawwrové ztratili své pařáty. Bylo jich však stále dost na to, abychom nemohli schovat své meče. Proto archanděl Michael světelným štítem vytvořil stěnu, která zničila několik dalších démonů, kteří se pokusili projít. Ostatní počkali na posily, které vylézaly ze země. Ještěří démoni s jedovatými jazyky a okřídlení Carioni.

„Tohle sami nemůžeme zvládnout.“

A co navrhuješ?

„Vezmeš si můj štít a já odletím do Nebe, abych se vrátil s andělskou legií. Třetí válka s démony začala.“

Už třetí?

„Poté, co jsi zmizel, se archanděl Gabriel s andělskou legií vrátil do vesnice a zničil všechny démony. To byla druhá válka. Teď si vezmi můj štít,“ řekl a předal mi svůj zlatý štít.

Jakmile to udělal, odlétl pryč. Vůbec nezaregistroval, že jsem roztáhl křídla, která měla šedočernou barvu.

Co se to stalo?

Zlatý štít přestal zářit zlatým světlem. Zelené světlo se rozzářilo do okolí. V tu chvíli jsem si připadl jako maják. Clawwrové přestali útočit a pokorně mi ustoupili stranou.

Mám snad někam jít?

Byl jsem překvapený a nerozuměl jsem tomu, co se děje. Během krátkého okamžiku se nade mnou objevili andělé. Ale nebyli to takoví andělé, na které jsem byl zvyklý. Byli to padlí andělé.

Jsem padlý anděl.

Mou myšlenku zachytil kdosi v dálce. Slyšel jsem jeho hlas ve své hlavě.

„Patříš mezi mé syny, kteří zničí andělské legie.“

Cože?

„Tvá moc dosáhne síly třech archandělů, ještě o tom nevíš, ale budeš nejmocnější anděl mé armády.“

Kdo jsi?

„Jsem nejjasnější anděl.“

Lucifer?

„Samozřejmě.“

Co se to děje? Podivil jsem se a sledoval, jak se mé tělo začalo měnit. Mé paže zesílily. Upustil jsem štít na zem. Jak je možné, že jsem se tak rychle začal měnit?

„Jsi můj padlý anděl a teď povedeš moji armádu do války proti Nebi. Jsem hrdý, že zabiješ tisíce andělů, kteří se proti tobě postaví. Má armáda za zvuku rohů a kvílení bestií zvítězí,“ pronesl a zjevil se.

Neuvěřitelně mohutný anděl s obrovskými dračími křídly a rohy, které dosahovaly velikosti mých křídel. Vypustil páru z nozder a tleskl dlaněmi.

Bum!

Zelené světlo explodovalo a výbuch vytvořil ohromnou světle zelenou kupoli, ve které se začala řadit armáda démonů. Stál jsem na okraji a sledoval, jak se samostatně bez jakéhokoliv povelu šikují za sebou.

„Jdi a vybojuj, své první vítězství!“ vybídl mě.

Poté se objevil první anděl s černými křídly, hned za ním další.

Nejsem jediný padlý anděl, pronesl jsem.

„Všichni jste moji synové!“ vyhrkl Lucifer.

Co teď?

„Andělé už se blíží, připravte uvítání!

Najednou ke mně přistoupil Clawwr a podal mi kus neopracovaného železa. Vzal jsem ho do své ruky a vmžiku se kus železa proměnil v obrovský meč nesmírné velikosti a krásy.

„Jdi, Fabieli a pomsti se!“ vykřikl Lucifer a jeho tvář s obrovskými rohy se objevila nad obloukem v okamžiku, kdy se na obloze objevil roj andělů.

V tu chvíli jsem byl jako vyměněný. Cítil jsem změnu, cítil jsem všechno to kolem, cítil jsem – HNĚV!
Kapitola 8Třetí bitva.


Archanděl Michael se vrátil ve chvíli, kdy vycházelo slunce. Viděl zelenou kupoli, toho však nezastavilo. Vytasil meč a vedl andělskou legii v počtu několika tisíc válečníků. Jakmile roj andělů prolétl skrz, střetl se s padlými anděly, kteří už na ně čekali. Roj se rozdělil na dvě části. Jednu vedl archanděl Michael a druhou šéf nebeské armády, Midael. Proti němu stál Asmodej, anděl ničitel a Cafiel, který přivolal bouřku. Někde za nimi se vznášel Belial. Ten měl dva meče.

Třetí bitva začala.

Vyrazil jsem s hrstkou padlých andělů proti levému křídlu, které vedl Midael.

Švunk! Břink!

Jednou ranou jsem srazil pět andělů. Takovou sílu měl ten meč.

Vzzt!

Ještěří démoni se snažili ze země svými jedovatými jazyky zasáhnout některého z andělů. Moc se jim nedařilo. Štíty andělských válečníků odrážely světlo, které při vstupu do zelené kupole vytvořil anděl Rabia, jeden z deseti andělů slunce. Snažil se tak oslepit svého nepřítele. Sluneční světlo působilo však jen na ještěří démony a Cariony, kterým spalovalo křídla.

„Gheerr!“

Carioni se stáhli.


* * *

Asmodej vlétl mezi anděli a snažil se svým mečem rozdělit skupinu, která letěla přímo na Beliala. Ten se jen zubil a celý se klepal radostí, že jeho meč bude zabíjet anděly.

Břink!

Meče se setkaly. Andělská letka se však Asmodeje rychle zbavila. Až překvapivě snadno zatlačila anděla ničitele k okraji zelené kupole. Jiná skupina andělů převzala jejich úmysl, zabít Beliala. Jaká je to podivnost. Kdysi byl jejich bratrem a teď jsou nepřátelé.

„Lux inferior!“ vykřikl Asmodej, ale proti světlu z jejich štítů neměl šanci.

Jediné, co mohl udělat, bylo utéct.

„Cafieli!“ vykřikl Asmodej a stáhl se.

Další padlí andělé nastoupili na jeho místo a vrhli se do boje. Jejich meče narážely na zlaté štíty a lámaly se jako suché dřevo. Andělé je poté vylákali na druhou stranu oblohy, aby umožnili jiné skupině zaútočit do vřavy, která probíhala na zemi. Savuriel z andělské stráže třetích nebes vedl válečníky proti mně.

„Lux Angelii!“ vykřikl a svůj meč namířil proti mně.

V tu chvíli jsem ho neviděl, protože jsem se oháněl svým obrovským mečem a desítky andělů padali mrtví k zemi. Když jsem nezasáhl anděla přímo do křídla a znemožnil mu tak létat, rozsekl jsem ho vejpůl. Ani jsem netušil kolik hněvu a krutosti ve mně bylo. Anděl, který ztratil schopnost létat, spadl na zem, kde se o něho postarali ještěří démoni.

„Lux Angelii!“ zvolal znovu Savuriel a svým mečem zabil prvního padlého anděla, který poletoval nade mnou.

V ten moment jsem se otočil a viděl, jak se proti mně řítí část andělské legie.

„Lux Obscurus!“ zvolal jsem a odrazil jeho útok.

Odlétl jsem stranou a nechal, aby mě andělská legie vytlačila, co nejblíž k zelené kupoli. Savuriel pochopil, že náš zelená kupole chrání a jestli nás dostanou ven, sluneční světlo nám spálí křídla. Nepočítal však s jednou věcí, že já nejsem jako ostatní padlí andělé. Neměl ani tušení, jak moc silný jsem. Do té chvíle, než jsem vyrazil proti stovce válečníků, které jsem i přes jejich zlaté štíty porazil. Znovu to byla řež, kdy můj meč stínal křídla jako by byla z vosku. Jejich těla pak končila mrtvá na bojišti pode mnou. Andělé se nevzdávali a stále na mě útočili. Chtěli mě porazit.


* * *

Na druhé straně kupole sváděl boj archanděl Michael s Belialem.

Třesk!

Žluto modrý meč rozrážel útoky obou červených mečů padlého anděla, které ho Michael jménem už nikdy nenazval. Pro něj to byl jen padlý anděl, který se nechal zlákat falešnými sliby Lucifera.

„Lux Angelii!“ zvolal Michael a jeho moc sílila.

Ačkoliv měl Belial dva meče nedokázal archanděla zasáhnout.

Křup!

Meče se setkaly a jeden z Belialových mečů praskl.

„Neee!“

Vyhrkl Belial a rozzuřilo ho to. Vrhl se na Michaela jako vzteklé zvíře.

„Zemřeš!“ pronesl Michael a při dalším výpadu zbavil Beliala jeho druhého meče.

Ten něco nesrozumitelného vykřikl směrem na archanděla, který byl připraven zasáhnout.

* * *

V tom jsem se tam objevil já a vyzval Michaela k souboji. Ten, když mě uviděl, popolétl stranou. Byl překvapený, koho vidí. Věděl, že jsem to já a uvědomil si, že byla chyba mladého a nezkušeného anděla poslat do vesnice plné démonů. Hněv, který mnou prostupoval, mi zatemnil mysl. Byl jsem válečník, který šel po krvi svých nepřátel. Zabíjel jsem a ničil vše, co mi přišlo do cesty. Teď jsem se postavil ohromnému archandělovi, který mě svou výškou převyšoval. To mě však nezastavilo a zaútočil jsem jako první.

Třesk!

Můj meč narazil na čepel andělského meče. Pronikavý zvuk dolétl, až k vrcholu zelené kupole. Cafiel na to zareagoval a seslal blesky proti Michaelovi. Využil jsem toho a zaútočil na archanděla znovu. Byl to však silný protivník a nemohl jsem se k němu dostat. Zlatým štítem odrážel Cafielovi blesky a mečem odvracel moje výpady.

„Fabieli, přestaň!“ vykřikl Michael a snažil se mě přesvědčit, abych na něho neútočil.

„Nevzdááám se!“ zaburácel můj hlas.

Temný tón v mém hlase ujistil archanděla Michaela, že budu bojovat, až do té doby, než ho porazím.


„Přestaň bojovat s tou nenávistí!“ zkusil to znovu Michael.

Nevnímal jsem jeho hlas a podvědomě se soustředil na boj. Chtěl jsem vyhrát a dosáhnout své pomsty, ačkoliv se týkala Lefira. Byl jsem zmanipulovaný, ovlivněný, přeměněný a porážka v této bitvě nepřicházela v úvahu.

Třesk!

Můj další výpad archanděl odrazil.

„Midaeli, vyšli anděly proti Cafielovi,“ vyslal v duchu zprávu archanděl Michael šéfovi nebeské armády.

A tak se stalo. Midael v čele zbytku legie zaútočil na Cafiela. Byla to jediná možnost, jak pomoci Michaelovi, který byl v sevření dvou silných padlých andělů.

Křřžžžt!

Cafiel své blesky vyslal k letící legii. Dva zasažení andělé padli k zemi. Midael zavelel k rozdělení a Cafiel se během chvilky ocitl v obklíčení.

„Všechny vás zabiju!“ vykřikl Cafiel.

Jeho krvavě rudé oči sršely nenávistí. Z pohledu Mideala, byl Cafiel v pasti. Z pohledu Cafiela, viděl tento padlý anděl možnost, jak je zabít všechny. I za cenu, že jeho tělo shoří. Připravoval se k rozhodujícímu útoku.


* * *

Na druhé straně kupole jsem se snažil přemoci archanděla Michaela, který stále odolával. Potřeboval jsem více síly, abych ho porazil.

„Lux Obscurus!“ pronesl jsem a oblétl archanděla, aniž bych zaútočil.

Vyčkával jsem stejně tak jako on.

„Hněv a nenávist, tě sžírá zevnitř,“ promluvil Michael směrem k padlému andělu, který si držel odstup.

Neposlouchal jsem ho.

„Lux Obscurus!“ zvolal jsem a zaútočil.

Znovu mě odrazil. Nic nepomáhalo. Zabil jsem stovky andělů, ale jeho jsem zabít nedokázal.


* * *

Ani Cafiel neměl úspěch a ze svého obklíčení se dostal s odřenými křídly, a to jen díky své lsti. Naznačil výpad proti dvěma andělům, ale pak si to rozmyslel, otočil se a zaútočil na oko proti jiným andělům. Zastavil se a své blesky vyslal do strany.

Křřžžžt!

Zasažený anděl klesl k zemi. To byla chvíle, které Cafiel využil a snažil se trhlinou proletět. Andělé na něho okamžitě zaútočili a nebýt Beliala, který zasáhl zvenčí, zemřel by pod meči andělských válečníků. I když byl zraněný, dostal se z obklíčení. Midael zavelel k rozdělení, aby se andělé pokusili raněného Cafiela chytit. Belial jim to však nedovolil a ohnivým kruhem je zastavil.

„Ústup!“ zavelel Midael a se zbytkem andělské legie prolétl kolem archanděla Michaela, který se k nim přidal.

Už nechtěl se mnou bojovat.


„Stůj!“ vykřikl jsem a pokusil se ho následovat, ale andělé se semkli v jeden šik a prolétli zelenou kupolí ven.

Pravdou bylo, že jich moc nezbylo. Andělská legie v této bitvě ztratila mnoho svých válečníků. Démoni tuto bitvu vyhráli. Jejich pán Lucifer, mohl být rád, ale nebyl. Soptil, když se dozvěděl, že archanděl Michael vyvázl.


 celkové hodnocení autora: [ - ]

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 3 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 11.07.2019, 19:08:19 Odpovědět 
   Zdravím.

Tak přeci se stal z Fabiela padlý anděl, který bojoval na straně Lucifera. Třetí bitva byla dobojována, zlo vyhrálo, alespoň prozatím. Uvidíme, jak se Fabielovi povede dál, zda zůstane s démony a padlými anděly, nebo se mu dostane rozhřešení, ovšem jak velká je milost "nebe"? Uvidíme...

Hezký večer a múzám zdar.
 ze dne 12.07.2019, 13:43:06  
   Danny J: Zdravím,

děkuji za komentář. Každý jednou, možná i vícekrát klopýtne a záleží na těch nejbližších, kolikrát mu dají novou šanci. Co se týče Fabiela, to se uvidí :)

Hezký den
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Sericho
(13.7.2020, 08:23)
biceps
(11.7.2020, 21:54)
Iriska
(1.7.2020, 12:30)
Tala
(25.6.2020, 10:23)
obr
obr obr obr
obr
Tapiserník
Stanislav Klín
Odporná zvedavo...
Beduín
Pápěří
micromys
obr
obr obr obr
obr

Krtčí problém
baacinka
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr