obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat."
Erich Fromm
obr
obr počet přístupů: 2915590 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39870 příspěvků, 5780 autorů a 392019 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Na koláčkách musím být, chcí být - 1. část ::

 autor Livinginthedream publikováno: 08.12.2019, 12:10  
Úvodní kapitola pokračování díla Con los Colegas, jehož poslední kapitolu jsem tu publikoval v roce 2017 pod pseudonymem Wheelies Devotee. Tento účet se mi nedařilo obnovit, proto jsem si založil nový a jsem pln odhodlání opět psát políben múzou. V první kapitole se opět setkáváme s Veronikou, která žije sama a čeká na svého prince.
 

Na kolečkách musím být, chci být
Byl pátek. Veronika končila v práci, právě prováděla denní účetní závěrku a těšila se domů. Před časem se přestěhovala do nového bytu. Poté, co se rozešla s Matyášem po jeho druhé nevěře, se už nechtěla vrátit k rodičům do pohodlí rodného hnízda a vzala si hypotéku na útulný a prostorný 2+kk. V práci povýšila, stala se vedoucí infocentra a dostala přidáno. Když měla účetní závěrku hotovou, připravila ještě peníze pro brigádníky na víkend, peníze uložila do trezoru, povypínala počítače a obrazovky, zhasla a jela se do šatny obléct. Venku hodně mrzlo. Aby se nenastydla, vzala si ráno raději deku. A protože podle teploměru venku mrzlo téměř stejně i teď o půl šesté večer, zachumlala se do ní zas. Už nejednou se v mrazech rozstonala, nechtěla nic riskovat. Na nadcházející víkend se totiž velmi těšila. Na návštěvu za ní měli přijet Anežka s Darkem. Viděli se naposledy před třemi měsíci, když je Veronika byla navštívit v Nitře. Cestou z práce se stavila na nákup v supermarketu. Chtěla vybrat dobré víno, které si s Anežkou a s Darkem vždycky rádi dají a nikdy nezůstanou u jedné láhve. Když konečně v supermarketu dojela do oddělení vína, narazila na tradiční problém. Víno, které chtěla, bylo příliš vysoko, takže musela oslovit kolemjdoucího pána, aby jí dvě láhve sundal. S úsměvem poděkovala a jela k pokladnám.
Když dorazila domů, uklidila nákup do lednice a připravila si večeři – salát z rukoly, polníčku a rajčat. K tomu přikusovala rozpečené rohlíky. Tohle lehké jídlo patřilo k jejím nejoblíbenějším a k večeři si jej dávala často. K jídlu si pustila Ulici, bez které si nedovedla představit všední den. Po večeři se odlíčila, osprchovala a se sklenkou vína a s knížkou si v teploučkých vlněných nadkolenkách a noční košili zalezla do postele. Právě četla milostný román a na ty si potrpěla. Možná i proto, že sama měla zatím na lásku smůlu, uchylovala se k tomuto žánru. Roman jí opustil, když ochrnula, Matěj jí podvedl, a i když mu dokázala odpustit, udělal to znova. Potom se s ním definitivně rozešla. Další zklamání pak prožila docela nedávno a dosud jej nevstřebala. Muž, do kterého se zamilovala, jí dával plané naděje na lásku a po první společné noci se s Veronikou rozešel.
Když dočetla, a i když se jí už chtělo spát, jela ještě do koupelny vyčistit si zuby. Pak se vrátila do postele a z osamění a z touhy po sexu se sama uspokojila. Nejprve na bradavkách a pak i dole. Představovala si při tom vášnivý sex, jako v 50 odstínech šedi. Za chvíli usnula. I když byla už 12 let na vozíku, stále ve snech chodila a běhala. Moc toužila rozeběhnout se tak, jako před osudným pádem do vody, i když věděla, že už se to nikdy nestane. V poslední době po prodělaných zdravotních problémech navíc poněkud upustila na doporučení lékaře od pravidelného cvičení v posilovně a cvičila jen doma. Věděla, že by se měla k posilování vrátit, protože se bez něho necítila tak sebevědomě jako dřív. Byla si vědoma, že přibrala. Moc se těšila na jaro, až vytáhne handbike.


 celkové hodnocení autora: 93.4 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 1 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 5 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 3 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 SiLK 10.12.2019, 20:02:39 Odpovědět 
   Pěkný večer,

dobří holubi se vracejí! :)
Tvé vyprávění mě bavilo, je lidské a realistické, což je ohromné plus. Ačkoliv příběh zatím nenabízí příliš mnoho akce, seznamuje nás s city a vášněmi hlavní hrdinky a přiblíží nám také její všední život.

Těším se, až bude zase sportovat - ať je na tom člověk jakkoliv, neměl by to vzdávat - ale to je možná jen můj zaujatý pohled sportovního nadšence.

Hezký večer

1,5 T.
 ze dne 11.12.2019, 12:16:24  
   Livinginthedream: Zdravím, SiLKu. Tvůj komentář mě potěšil. Býval jsi ke mně v komentářích a v hodnocení přísný, teda hlavně pokud šlo o básně. Do těch se už asi pouštět nebudu. Brzy tu bude pokračování, ve kterém se už můžeš těšit na nějakou tu akci. :)
 Šíma 08.12.2019, 12:09:29 Odpovědět 
   Zdravím.

Čtivý začátek nového příběhu. Předešlou sérii jsem nečetl, ale tento úvod se mi líbil. Hezky popsán "život" (byť jen střípek) člověka na vozíčku...

Pěkný den a múzám zdar.
 ze dne 08.12.2019, 18:23:32  
   Livinginthedream: Šímo, zdravím Vás a děkuji za milé komentáře. Předchozí sérii doporučuji přečíst, pokračování na ní bude hodně odkazovat.
 ze dne 08.12.2019, 12:10:19  
   Šíma: P.S. Vítám znovu po odmlce na SASPI a přeji mnoho úspěchů a plodné múzy.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Sericho
(13.7.2020, 08:23)
biceps
(11.7.2020, 21:54)
Iriska
(1.7.2020, 12:30)
Tala
(25.6.2020, 10:23)
obr
obr obr obr
obr
Listí se chouli...
Centurio
Setkání...
Edith
Mea culpa
Sonya
obr
obr obr obr
obr

OSLAVA
Čorny
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr