obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Ženy jsou jako sny - nikdy nejsou takové, jaké bys je chtěl mít."
Luigi Pirandello
obr
obr počet přístupů: 2915923 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39806 příspěvků, 5841 autorů a 393365 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Harry Potter a kadění ve vesmíru ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Koro na rok
 autor Dír publikováno: 27.02.2021, 13:21  
Pokud svoboda slova stále existuje...
 

Měl jsem tu čest navštívit Nové Islámské státy, dříve známé jako Francouzská republika a Spolková republika Německo, ještě před tou totalitní travestií, kterou již rok prožíváme. Měl jsem s sebou svou kouzelnou hůl a nedokázal tyto země zachránit. Jediné kouzlo, které má hůlka umí, je "Sperma na tebe!" A to je vlastně i kouzlo nejúčinnější, tímto kouzlem bychom se mohli zbavit nešvaru zvaný rozpínavý Islámský srát. Zalidnit znovu Evropu Evropany. A to ani v nejmenším nejsem rasista, naopak, prostě pouze uvažuji a uvědomuji si rizika míšení kultur, to je celé.

"Ty jsi zvíře s těmi tvými názory," řekla mi ošklivá francouzka lámanou a hodně špatnou angličtinou. Oni tam obecně anglicky neumí a znají jen to svoje.

"Všichni jsme uvnitř zvířata," odvětil jsem. "A klidně na mě můžeš mluvit svým jazykem, budu ti rozumět.

"Ne, ty si nezasloužíš můj krásný jazyk, ode mne ne."

"A angličtina si zaslouží být znásilňovaná, ty pseudointelektuální žabožroutko?" Nemáte tušení, jak těžké je dát z fleku v angličtině dohromady slovo "žabožrout".

Jenže toto byly problémy, které jsme řešili tenkrát, dnes máme jiné starosti.

*

Je smutné, že lze oficiálně nejmocnějšího člověka na planetě vymazat ze sociálních sítí, jako by snad nebyl tak mocný. A pokud víme toto, položme si další otázku: Do jaké míry jsme my, obyčejní, svobodní? A pokud si položíme tuto, položme si ještě jednu: Co Německo?

V Německu si s tímto hlavu nelámou. Ten trend zařadit každého, kdo má opačný názor, k desinformátorům, tam funguje už léta letoucí. Čímž se postupně vzdalují od pravdy a vytvářejí přesvědčivé lži. A tyto trendy nutí nám. Pak ještě drze zavírají hranice, protože jsme pro ně škůdci. Nicméně Němci nejsou tak špatní, jak jsem si myslel. Tedy, pochopitelně jsme pro ně nic a jde jim jenom o Sudety, ale kolem a kolem, Němec není tak otravný na konverzaci.

"Zajdou jen tak daleko, jak je necháme," říkám.

"Jak to myslíš, ignorant švajn!?"

Dobrá, možná jsem se v tom hodnocení našich sousedů sekl. Jsou povýšení a mají to stále v sobě. To z vás udělají dvě prohrané světové války.

Je asi dobře, že nesmíme cestovat, scházet se, chodit jen do práce a nakoupit ošizené zboží. Vždyť k čemu je vlastní názor, k čemu kvalitní život, když jsme stejně jen fabrika a kolonie. Mohli by nám vzít i elektřinu a omezit přísun vody. Kim Čong-un má vlastně pravdu. To, že nevyměšuje a vymyslel hamburger, je vlastně méně směšné, než když skoro rok žijete v totalitních opatřeních, která nepomáhají, selhávají, a vláda vám řekne, "od teď budete nosit dvě roušky!" Co bude za další rok? Budeme nosit oblek z respirátorů?

COPAK TO NIKOMU NEPŘIJDE PODEZŘELÉ?! SMĚŠNÉ?! Toto už není Orwell, toto je skeč z Monty Pythonů. Ani Hlava 22 nestačí. Národ Švejků by se měl vzepřít.

*

"Zbytečné jsou všechny nářky, mne nikdy nepolapí!" řekl jsem sám sobě a vstoupil do trafiky. Před zabarikádovanou přepážkou stála paní a kupovala stírací losy. Postavil jsem se za ni.

"Můžete odstoupit na dva metry, pane?"

To neměla dělat. Přes roušku jsem na ni zakašlal.

"Prosím? Lidi jako vy jsou ten problém! Kvůli vám to pořád trvá! Nezodpovědný!"

"Nikoli, lidé jako vy jsou ten problém, vážená. Lidé, co dovolují ta omezení a ještě je s povděkem kvitují. Já dělám v odběrovém centru. Sedm lidí z deseti je pozitivních. Drtivá většina si to odbude v karanténě. Nehledě na to, že někteří se nechávají testovat neustále, a pokud jsou znovu pozitivní, jsou znovu na list nemocných zapsáni. Takže někteří jsou na seznamech několikrát najednou. Co někteří, spousta! Ale tři čtvrtě pozitivních by ani nevědělo, že nějakou nemoc má. Složí to jen staré a oslabené. Stejně jako obyčejná chřipka."

"Od někoho, kdo tam pracuje, bych čekala víc, pane."

"Ano? Neříkejte. Víte, co se po konci šichty dělá? Pracovníci si normálně ty roušky sundají a v klidu se baví, smějí se, loučí se. Co kdyby někdo z nich tu koronu měl? Setkáváme se s desítkami lidí denně... Proč i tihle lidé kašlou na normy? Protože dobře vědí, že je vše trochu jinak, ale veřejně to tak vypadat nesmí... A opovažte se mě nazvat konspirátorem!"

Setřela los. Vyhrála sto korun. Život je nefér.

"Ale nemocnice jsou přeplněné a není místo."

"Jistě, také jsem slyšel, že musí pacienti ležet na chodbách. Což je nesmysl. Nemusí. To je zase jen strašení lidí skrz média, vážená. Uvědomte si, kdo ta média vlastní. Že by lidé, kteří z této situace profitují? Znám člověka, co pracuje v Plzeňské nemocnici, říká, že tam skoro nikoho nemají, ale že o tom nesmí moc mluvit. A proč zůstávají polní nemocnice prázdné, když se pořád pláče nad přeplněnými špitály?"

Setřela druhý los. Vyhrála dvacet korun. Bůh se mi vysmívá. Bůh se nám vysmívá.

Ale stejně mluvím do zdí. Jako defekovat ve stavu bez tíže. Jsme volně žijící zvířata.


 celkové hodnocení autora: 98.0 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 1 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 4 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 aegitalos 01.03.2021, 5:25:54 Odpovědět 
   Zvláštne - keby tento text čítal niekto pred 20-30 rokmi, nechápal by, prečo je taký nesúrodý. Ale my to vieme presne - lebo vystihuje podstatu dneška. Ja som pracoval 13r. v Rakúsku a želal som tým lenivcom, aby všetci cudzinci museli z nejakého dôvodu z krajiny odísť. Nech tí darebáci začnú zase pracovať. Stalo sa, zariadil som im covid.
No a covid? Zdielam názor, je to cirkus humberto. A skutočným cieľom "opatrení" je zruinovanie priľahlých východných štátov, aby v nich klesla cena za prácu. Ešte stále sme pre Germánov a spol. priveľmi drahí.
 Šíma 27.02.2021, 13:20:49 Odpovědět 
   Zdravím.

Zamyslel jsem se nad perexem, ano, svoboda projevu ještě existuje, alespoň by měla. Tvůj text jsem si přečetl hned třikrát po sobě, ne že by byl nesrozumitelný, spíš reflektuje na dnešní (nejen) politickou situaci, ale i tu zdravotní. Covid je všudypřítomný. Francie a Německo jsou "islamské státy?" Demokracie v nich prohrála a umřela na úbytě? Netuším... Text je to k zamyšlení, napsaný svérázným způsobem, z nadhledu a černým humorem. Copak by k tomu řekl "H.P."? Kadění ve vesmíru... Skorem to vypadá, jako kdybychom si "kadili do vlastního hnízda", ale kdo ví?

Hezký den a múzám zdar.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Novalie
(12.12.2021, 23:06)
stromeček
(7.12.2021, 21:05)
jeník
(7.12.2021, 01:25)
lucy11
(26.11.2021, 18:28)
obr
obr obr obr
obr
Děvka
Notreal
Sbírka básní
Iswida
Obraz v okně
Jackie Decker
obr
obr obr obr
obr

Hrdinka bez písmene
RastoO
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr