obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Sen je sůl bez chleba."
Ramón Gómez de la Serna
obr
obr počet přístupů: 2916107 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39836 příspěvků, 5847 autorů a 393429 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Letní deníček ::

 autor Visla publikováno: 02.03.2021, 14:32  
 

Milý deníčku, musím se svěřit a doufám, že nejsem jediná holka, která má podobné zážitky. Jako každý rok náš divadelní dívčí soubor Rebeka vystupujeme na alternativním festivalu na hradě Houska.
Můj kamarád Marek do kterého jsem se platonicky zamilovala se také chystal na hrad. Přijela jsem na kole po šesté hodině, jelikož mě zaujal název první kapely Vykoukaná srna. Miláček zatím nikde, zato se ke mně měla holčina která žije v USA. Znám jí ze základní školy, ale nikdy jsme se nekamarádily. Divím se, že si na mě pamatuje, je o dost starší. Celý rok šetří na letenku, aby se mohla na čtrnáct dní podívat do rodného kraje. Život tam není jednoduchý, ale jí se tam líbí a je spokojená. Zahlédla jsem před nádvořím dva kamarády mého miláčka. Raději jsem dělala, že je nevidím. Jsem na ně příliš alergická. Zaslechla jsem, že ho hledají.

Já měla od miláčka Marka nepřijatý hovor, přes Vykoukanou srnu jsem neslyšela vyzvánění. Zavolala jsem mu na klidnějším místě zpět. Něco na mě blekotal německy, prý mu mám přijet naproti. Letěla jsem čtyři kilometry na kole až jsem ho konečně uviděla.

Moje láska... Měl béžovou košili a modré bermudy. Vedle něj se potácel opálený hoch bez košile s velkým bílým psem. Když Marek promluvil věděla jsem, že je zle. On je ožralej a ten kluk je náhodnej kamarád Lukáš. Kterého zná dva dny. Je to velký cestovatel a tulák. Prý jeho druhé já. Mají stejný životní styl, názory a co víc zjistili, že spali se stejnýma holkama. Můj miláček dokonce spal s jeho sestrou. Já ovšem v euforii, že ho po dlouhé době vidím, rázem zapomenu na jeho morální poklesky. Dokonce jsem tomu klukovi dovolila, aby mi sáhl na zadeček. Jenže když jsem se otočila, měl dole trenky. Co to má být? Naštěstí jel okolo traktor a tak se raději oblékl. Za chvíli zastavilo auto a manželský pár se nás ptal kudy do kempu Borný. Kluci byli tak rozdováděný, že je přemluvili, aby nás odvezli na hrad. Což se mi moc nelíbilo, protože jsem chtěla, aby tam v takovém stavu vůbec nechodili. Bohužel měli tak prostorné auto, že se tam vešel pes i mé kolo.
Když jsme dorazili na Housku byla už skoro tma. Lukáš mě pozval na panáka, ale já si objednala domácí malinovku. Miláček se v mžiku někam ztratil. Později jsem ho našla u stolu s krásnou dívkou. Prý to je jeho bývala láska. Byl celý blažený. Aspoň, že nebyla stará jako jeho matka. I s takovýma se bohužel intimně stýkal.
S Lukášem jsme osaměli a já potkala dvě kamarádky ze souboru. Dali jsme se do řeči a po chvíli se k nám přidal můj miláček Marek a začal balit moji kámošku Veroniku. Mareček má dar řeči. Vím, že by se do něj lehce zamilovala, ale tvrdila, že se jí vůbec nelíbí. Naopak cítí z něj faleš a jde z něj strach. Lukáš mě pobídl ať si mu sednu na klín, když nikde nebylo místo. Nahoře u hradeb mě chtěl i líbat. Jenže já si říkala, že si třeba dva dny nečistil zuby. Navíc mu opravdu pár předních zubů chybělo. Byl to pan záhadný. Na to že je začátkem června byl dokonale opálený jako by se vrátil z Karibiku. Těžko říct. Třeba jen opravoval střechu.

Když jsme šli okolo toalet tak se tam na chodbičce Marek objímal s bývalkou. Já jsem rychle objala Lukáše. On nechtěl, řekl že není náhražka. Cítí že Marka miluji. Zbytek večera jsem tančili a pak se Marek nalepil na nějakou prsatou holku z velkoměsta a objednal jí víno. Ona zdrhla, ale pak zase přišla a sama navrhla, že by mohli jít pro dřevo, jelikož ohniště už trochu ve stanovém areálu doutnalo. Jenže já šla za nimi. Pověděla jsem té holce, že jsme přišli spolu a ona, že na něj počká u hradeb.
On se na ní naštěstí vykašlal. Pak začal volat na tu svou bývalou lásku až probudil kluka, který Marka chytnul pod krkem až mu uletěli značkové brýle. „Máš opravdu krásný hlas, mohl by si moderovat v rádiu, ale my se chceme trochu vyspat. Tvoje halekání se rozléhá po celém areálu.“
Nakonec jsem ho musela uklidnit, aby šel do stanu. Jenže on chtěl jít do potravin.
„Teď je přeci ještě zavřeno. Jediný co po tobě chci, abys mi řekl který je náš stan.“ Zdálo se mi to jako nelehký úkol. Lukáš už dávno spal vedle pod širákem. Nakonec jsme stan našli. Chtěla jsem se přitulit, jelikož jsme měli jen jednu deku a já nepočítala s tím, že tu budu nocovat, ale své pohotovostní zavazadlo mám. Kapsička poslední záchrany obsahuje zubní kartáček, pastu, kalhotky a kondomy. Věci naprosto nepostradatelné. Jen ty kondomy jsou už dva roky prošlé.
Ráno po probuzení Marek zavítal hned do krámku. Nakoupil čtyři láhve vína a koly. Pro všechny případy jsem ho požádala o kondomy a vůbec jsme je nemohli najít. Vietnamský prodavač nám nerozuměl a aby toho nebylo málo v krámě potkám mou bývalou učitelku ze základní školy a její starou matku. Asi se bavili tím jak hledáme kondomy. Koupil ty nejdražší co tam měli. Vždycky kouká na cenu. Chce to nejdražší. Asi si tím masíruje svoje ego. Ale když mu řeknu ať mi koupí párek v rohlíku, tak najednou je chudej montér.
Než jsme
došli na hrad, stačil vypít jednu flašku vína. V úmorném vedru se sesunul pod most. To jsem toho začínala mít dost. Jedna ochotná holčina mi ho pomohla dotáhnout do stanu. Později jsem se dozvěděla, že s ní před dvěma lety taky spal. A já si tenkrát říkala, kam na tu hodinu tenkrát zmizel.
Lukáš mi vyprávěl, jak na mě celou noc myslel. Ve stanu se se mnou chtěl pomazlit a Marek na to apaticky koukal. Pak rozevřel stan a my křičeli ať ho zavře, že okolo stanu chodí malé děti. Lukáš po mě chtěl, abych mu vyprávěla jak jsem přišla o panenství, že ho povídání vzrušuje. Vymyslela jsem si historku, že to byl učitel tělocviku v šatně a mě bylo třináct let. Co se dělo ve stanu, všichni venku slyšeli.

Blížila se pátá hodina a my měli zkoušku. Kolem stanu šly holky ze sboru, poznala jsem je po hlase. Otevřela jsem stan a Lenka na mě: „Tý jo, jak to děláš, že máš dvoje nohy.“ Petra se asi musela divit, že se válím ve stanu s jejím ex přítelem. Měla jsem strašný hlad a těšila se až si po představení dám grilované maso u stánku kde obsluhují mí bývalí spolužáci ze základky.
Představení se vydařilo. Měla jsem výbornou náladu až do doby, něž jsem před hradem potkala svou sestru. Vypadala tak sklesle, že jsem jí seznámila s Lukášem, ale ona se úplně zbláznila do Marka. Nemohla jsem to pochopit, jelikož on přeci není na oplácaný holky. Tvrdil mi, že z nich má trauma.
Celou noc si s ní povídal a když jsem ho konečně dotáhla do stanu tak ve vedlejším stanu byl slyšet Lukáš s nějakou nadrženou slepici.
Tohle je zlý sen. Druhý den s Markem nebyla řeč. Bylo mu hrozně špatně, protože pil nějakou pochybnou kořalku. Doloval ze mě telefonní číslo na sestru. Vyhrožoval, jestli mu ho nedám, že za ní přijede domů. Já byla nepříčetná a dělala jsem hysterické scény. Absolutně jsem netušila, že můžu dostat takový amok.
Lukáš se mi omluvil, že se vyspal se „sousedkou“ a pozval mě na oběd, abych prý měla sílu před dalším představením. Neměla jsem na Lukáše náladu a to mě hrozně chtěl. Ani jsem mu nedala na sebe kontakt, jelikož jsem doufala, že si o něj řekne sám.
Byla jsem tak rozhozená, že jsem po vystoupení prchala domů. Lukáš v obecenstvu už taky nebyl. Když jsem ve vedru dojela na kole domů, má láska seděla s mojí sestrou na zahradě.
Chytnul mě další amok. On odjel a když jsem se uklidnila, psala jsem mu, jestli nemá na Lukáše číslo. On že nemá, ale že je určitě ještě na hradě.
Já už neměla sílu ho hledat. Bylo mi ze všeho hrozně špatně. Nejspíš to byl promiskuitní hejsek jako Marek.

Takže co? Rodí se zde nová láska? Sestra a Marek po kterým jsem já moc toužila. Který sliboval, že už bude hodný, že mě nechce ztratit a že už nebude pít. Spakovala jsem se a v šest ráno když všichni spali jsem odjela k tetě do Karlových Varů. Vstříct lepším zítřkům. Na tyhle šílený dny zapomenout. A jak bývá mým zvykem, po přečtení spalte. Říkám tomu domácí psychoanalýza, ale zatím se mi příliš neulevilo. Příště si na festival, musím do batůžku přibalit rozum, nebo aspoň rozumnou kámošku...


 celkové hodnocení autora: 73.4 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 0 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 0.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 2 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 6 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 aegitalos 08.03.2021, 6:45:50 Odpovědět 
   Poriadne komplikované rozprávanie, chcelo by to zjednodušiť a vybrať podstatné. Popravde, už sa mi tie mená plietli. Ale inak zaujímavé, človek aspoň zaspomína, aké to bývalo zamladi.
 Šíma 02.03.2021, 14:31:07 Odpovědět 
   Zdravím.

Vyprávění napsané "deníčkovou formou", hrdinka si tak ventiluje své psychické "problémy". Přibalit si rozum do batohu... Pobavilo. Jak se zdá, návštěva hradu se příliš nevydařila. Láska nebo chtíč, hry lásky šálivé, ten chce toho a ta zase toho, aby se nakonec vše řádně promíchalo. Vcelku zajímavé vyprávění z "dobrodružného letního výletu"...

Hezký den a múzám zdar.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
YellowSkye
(29.7.2022, 08:38)
IndigovaRuze
(24.7.2022, 09:11)
Bath
(14.7.2022, 15:52)
Personal Mastery
(8.7.2022, 13:20)
obr
obr obr obr
obr
Štatl
Jimi Sean
Bažina IV.
Jera Igor
Šachovnice
Fido
obr
obr obr obr
obr

Střípky mozaiky aneb prozatímn...
kilgoretraut
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr