obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Všechno, co vidíme nebo v co věříme, je jen pouhým snem ve snu."
E. A. Poe
obr
obr počet přístupů: 2916058 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39836 příspěvků, 5847 autorů a 393429 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Recept na štěstí Evy Pilarové ::

Příspěvek je součásti workshopu: Recept na štěstí! vs. Recept na smůlu!
 autor Anquetil publikováno: 19.01.2007, 16:14  
Ze záznamu vyšetřovací komise:

- V pondělí 19.února 1973 dopoledne havarovalo na letišti Praha-Ruzyně dopravní letadlo Tupolev Tu-154 sovětské letecké společnosti AEROFLOT, imatrikulace CCCP-85023, letící na pravidelné lince Moskva - Praha.

V ten den bylo jasno a žádný sníh. Letoun provedl standardní přiblížení na dráhu 25, asi 7 km před prahem VPD (vzletové a přistávací dráhy) pilot oznámil, že vidí dráhu a spojil se se stanovištěm Věž (TWR). Letoun se dostal pod sestupovou rovinu a narazil do země 320 m od prahu VPD 25. Letounu se utrhlo levé křídlo, podvozek, levý motor a ocasní plochy. Zbytek stroje se zastavil 50 m před prahem ranveje a 75 m vpravo od osy dráhy a začal hořet. Většina lidí přežila, ovšem nemohla se dostat ven. Zahynulo 66 z 84 cestujících na palubě. Těm, co přežili, se většinou podařilo dostat ven okénkem v pilotní kabině.

…..Pravděpodobnou příčinou této letecké katastrofy byla chyba pilota a střih větru (windshear). Ovšem skutečnou příčinou bylo samovolné přestavení elektricky ovládaného stabilizátoru dolů tak, že piloti i přes veškerou snahu nemohli výškovým kormidlem zabránit přílišnému sklopení přídě letadla směrem dolů.

…..Havárie vedla k následným úpravám ocasních ploch a k instalaci výkonnějších pohonných jednotek, čímž krátce nato vznikla verze Tu-154A.
 

Ledaskde se pije víc, než je zdrávo, ale Rusko je tím přímo proslulé. Co budu povídat, my Češi za nimi nezůstáváme příliš pozadu. A protože se říká, že ryba smrdí od hlavy, naši čelní politici a celebrity, kteří by nás měli důstojně prezentovat, nám ve světě kolikrát spíše dělají ostudu. Jenže paradoxem je, že naší populární zpěvačce Evě Pilarové právě alkohol zachránil život . Pronásledována svými osobními traumaty, opila se tak příšerně, že se to na ženu ani nesluší. Je všeobecně známo, že samo nebe dokáže být k opilcům a bláznům až nevyzpytatelně shovívavé. Přestože si zahrávají s osudem, většinou se jim vůbec nic nestane. Nad opilci a blázny jakoby se ustavičně vznášel anděl strážný…

Po svém úspěšném uměleckém turné po Sovětském svazu, se měla Eva Pilarová vrátit letecky do Prahy. Ale snad ji v den odletu už zase chytil ten starý splín - nevydařené vztahy s životními partnery. Jaká byla dvě její předchozí manželství? Její první muž, hudebník Milan Pilar, jí dal jméno a syna. Ale po dvou letech se nevrátil ze zájezdu na Západ a krom opuštění rodiny se svou emigrací postaral i o to, že měla zákaz výjezdů do ciziny. Rozvedla se i s druhým manželem, známým zpěvákem Jaromírem Mayerem. Čtyři roky spolu žili a v roce 1969, když se dalo vyjet, se s velkou slávou brali v Paříži. Ale po necelých dvou letech se v tichosti zase rozvedli. Co bylo důvodem rozvodů? Oběma vadilo, že Eva je známější a slavnější, než oni sami. Žárlili na její úspěch a ten první dokonce chtěl, aby přestala zpívat. Čert vem tu zatracenou mužskou ješitnost! Copak nemá nárok na normálního chlapa? Proč zrovna ona má v lásce takovou smůlu?

Její bolestné slzy ublížení skrápěly lesklou desku moskevského letištního baru a Eva Pilarová do sebe ze žalu vztekle lila jednu sklenku za druhou. Opila se jak zákon káže a ztropila tam dokonce i výtržnost. Soudruzi azbuci z letištní kontroly byli neoblomní a v tak silně podnapilém zpěvaččině stavu, ji k odletu nepustili. Posádka i letadlo Aeroflotu byly připraveny k odletu a v bagážích už byly naloženy zavazadla, hudební instrumenty i veškeré technické vybavení souboru. Původkyně incidentu, na šrot opilá zpěvačka, však musela nejprve vystřízlivět a do Prahy směla odletět až následující linkou Aeroflotu. A tak se stalo, že celá hudební skupina Evy Pilarové i technický doprovod, odletěli do černé noci bez ní. Kdesi nahoře studeně svítilo jen hvězdné nebe. Mávala za odlétajícím letadlem, dokud jí nezmizelo z očí. Byla celá bledá, jako by tušila, že je nebezpečné dotýkat se hvězd, jak zpívá v duetu s Karlem Gottem.

Psal se den 19.února 1973. Celý let pravidelné linky AEROFLOTU Moskva - Praha proběhl hladce a bez technických problémů. Při přistávání letadla na ruzyňském letišti však posádka chybnou pilotáží nezvládla přistávací manévr. Při zachycení o terénní vlnu před prahem dráhy se letadlu ulomil jeden z hlavních podvozků a postupně i obě křídla. Trup letadla se prudce vzňal a jako obrovský hořící doutník se kutálel napříč přistávací dráhou a travnatými plochami. Hořící pochodeň trupu se zastavila tím nejhorším možným způsobem - spočívala na jedné řadě oknének, zatímco ta protější byla nedosažitelně vysoko.

Na palubě trosek zuřil obrovský požár a cestující řvali o pomoc jako zběsilí. Ze žhnoucí klece však nebylo úniku. Záchranáři v azbestových kombinézách byli úplně bezmocní, protože ze všech motorových pil na rozřezávání trupu letadla někdo ukradl speciální palivo. Z hořícího trupu letadla byl slyšet zvířecí řev postupně utichajících šedesáti šesti hrdel cestujících, kteří se sice dostali v pořádku na zem, ale tady všichni v šílenství ohně uhořeli zaživa.

První informace mi řekli chlapi z posádek letadel a stevardky, s kterými jsem se osobně znal. Často jsem létal do Ruzyně a mluvil tam s lidmi, kteří byli očitými svědky toho ohnivého pekla. Byl vypátrán i zloděj paliva ze záchranářských motorových pil. Měl na svědomí 66 lidských životů. Ale dřív, než vyšetřovatelé mohli případ převzít, přišel ten muž o život za nevyjasněných okolností, po kterých orgány, činné v trestním řízení, nikdy nepátraly…

Stalo se to v době studené války, a tak z politických důvodů bylo na celý případ uvaleno přísné informační embargo. Jednalo se přece o sovětskou leteckou společnost, navíc bylo letadlo sovětské výroby i se sovětskou posádkou na palubě. A Pilarka? Až vystřízlivěla, vrátila se některou z následujících linek Aeroflotu do Prahy. Našla si jiné muzikanty a zpívala dál, jakoby se nechumelilo. Jen měla o důvod víc popíjet alkohol, protože ten jí přece zachránil život.


Epilog:

Kdo by neznal slavný duet „Ach, ta láska nebeská“, který Pilarová zpívala spolu s Waldemarem Matuškou? Nakonec se Evě její sen o šťastném manželství přece jen splnil. Vdala se potřetí a jak sama říká, naposledy a navždy. Vzala si k srdci slova Pavlíny Filipovské:
"Pilarko, my dvě, kdybychom měly mužský adekvátně svýmu věku, tak už bychom je musely nosit."
Tak si vybrala o třináct let mladšího partnera. Nešťastná třináctka? Aby ne! Šest let po svatbě jí onkologové diagnostikovali zhoubnou rakovinu a dávali jí jen pouhý půlrok života. Byl to šok, ale Eva se nevzdávala a bojovala se zákeřnou nemocí na život a na smrt. Neztrácela naději a trpělivě se podrobila všem procedurám, které nabízí současná lékařská věda i alternativní medicína. Právě v té době jí byl manžel největší oporou. Víc, než o život, se však bála, že napřed přijde o hlas. Jako zázrakem přežila a už celých 23 let žije se spokojeném manželství. Je i známou fotografkou a manželovo gurmánství je inspirovalo ke společnému napsání knihy s kuchařskými recepty.
Eva Pilarová, dlouholetá stálice české pop-music, byla se svým nezaměnitelným hlasem i královnou swingu. Je vítězkou Bratislavské lyry, Zlatého klíče Eurovize a Velké ceny v polských Sopotech.
Když ji občas v Brně potkám s jejími dvěma vnuky, vypadá jako každá jiná 67-letá babička. Jenže tahle babička má doma tři Zlaté slavíky a recept na štěstí, který v žádné kuchařce světa nenajdete…


anquetil©2007


 celkové hodnocení autora: 96.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 13 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.5 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 45 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 112 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Jenny 17.05.2007, 6:05:54 Odpovědět 
   Přečetla jsem to jedním dechem. doslova. nebudu to hodnotit, protože mi nepřijde, že by to byla povídka k hodnocení, ale určitě stojí za přečtení. některým možná otevře oči nad "rádoby" snadným životem celebrit, jiným se může líbit forma, mě osobně se líbil styl, jakým je to napsáno. částečně fakta, částečně vlastní práce. nečekaně silně mě zasáhlo popsání situace uvnitř letadla, realita známá z filmů potom dotvoří spolu s fantazii otřesnost toho, co se tam dělo. následně povídka pokračuje tím, že se vše "zametlo" z důvodů veskrze politických. a končí tím, že se paní Pilarová poprala s nemocí, s kterou se každý den, perou stovky lidí, protože život .. život máme jen jeden. mě se to líbilo. vidím v tom sílu příběhu jak paní zpěvačky, tak lidí, kteří byli obětmi neštastné události. propojeno dohromady, to tvoří zajímavé čtění. ale nemyslím, že mi přísluší hodnotit známkou.
 ze dne 15.07.2007, 0:28:52  
   Anquetil: Jenny, díky za tvé hodnocení i názory, které jsi vepsala do tak obsáhlého komentáře. Ono vždy není vše jen o známkách, dost často jsou tu jen pouhým, nicneříkajícím číslem...

Děkuji i za tvůj čas a přeji krásný den! :o)
 Maura 21.03.2007, 14:15:36 Odpovědět 
   To Kaunaz : Ano, od povídky jako poměrně krátkého literárního žánru můžeme očekávat šokojící, úsměvné či jiné působení, které nás zaujme. Ale povídka je vděčný žánr, který si může autor uzpůsobit podle svého autoprského záměru. Ta věc se stala. Pamatuji si to a pamatuji si i na Evinu nemoc (znám se s ní). Víš, některé věci v obyčejném životě jsou dramatické samy o sobě a pokud je autor schopen o nich psát povídky, nemusí si nic přidávat či ubírat a přitom může tato povídka splňovat umělecký záměr.
 ze dne 15.07.2007, 0:23:19  
   Anquetil: Děkuji za moudrý nadhled, Mauro! :o)
 Kaunaz Isa 05.02.2007, 17:19:03 Odpovědět 
   Takže..kde začít? Původně jsem nechtěl tuto povídku hodnotit, neboť, přiznám se, odradily mne komentáře pod ní. Pak jsem si ale řekl "Proč se omezovat? Mám přece nárok na svůj názor, stejně jako ti, co četli přede mnou." A tak tady teď straší i můj komentář... (o=
Z vlastní zkušenosti vím, že většina životních příběhů vyznívá v doslovném přepisu mnohem brakověji než ženské románky. Proti těm nic nemám. Jejich existence je důležitá stejně tak, jako existence všech žánrů. Ale zpátky k povídce. Je to klasická literatura faktu. Já osobně jsem nekoukal na gramatickou stránku věci..a v postatě jsem opomíjel i tu slohovou část. Zajímala mne hlavně čtivost. Znáš jistě dobře fakta, to je plus. Je vidět, že tvé povídky jsou domy s dobrými základy. Jenže co se týče samotné story...něco mi tam chybí...snad nějaká magická formule, která by zapříčinila, že se mým očím bude zdát text čitelnější? Působí to na mne příliš syrově. Jistě, je to čistě můj názor, ale…od povídky čekám, že mne pohltí a donutí mou mysl přemýšlet. Tady se nic podobného nekonalo. Vysypal jsi na nás informace, stručný popis a závěrečný epilog. Musím zůstat u dvojky.
 ze dne 06.02.2007, 0:53:32  
   Anquetil: Přinejmenším vzhledem k hrůznosti leteckého neštěstí i k boji hlavní protagonistky s rakovinou mám zato, že se mýlíš. I lidé, kteří na první pohled vypadají jako poražení, mohou ve skutečnosti být vítězi. Vítězi sami nad sebou i nad životní smůlou...

Díky za názor.
 Vlaďka 24.01.2007, 8:23:46 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: tomuz ze dne 24.01.2007, 4:27:25

   Já? Já se diskuze vůbec neúčastnila. Já si jen přečetla a touhle větou ji hodnotím. Nemám si co vyčítat :o)
 ze dne 06.02.2007, 12:06:28  
   Anquetil: Nikdo nechce po slabé ženě, aby se zapojila do hospodské rvačky zloduchů, a tak přijmi aspoň poděkování za diváckou účast. Ale jsme tu především kvůli psaní a čtení a žes tu byla dokonce dvakrát, mohla jsi upustit aspoň pár písmenek o díle. Ty ty ty! :o)))
 tomuz 24.01.2007, 4:59:30 Odpovědět 
   forma - informativni styl, absolutne bez emoci. obsah je sice nabit extremnimi situacemi, ale jsou podany prilis bulvarne, chladne. snazi se to levne sokovat, coz se muze zdarit, ale pouze velmi povrchne.
jako clanek v magazinu bulvarniho platku za jedna, jako literarni dilo za pet.

jelikoz je zrejme, ze ne uplne docenujes fakt, ze komentare hodnoti uroven prispevku nikoliv autoru, tak jeste jednou - hodnotim formu a zpracovani.

jestlize s vyse uvedenym nesouhlasis a zbyde ti cas, mohl bys mi, prosim, odpovedet na otazku - proc tohle dilo neni bulvar? diky.
 tomuz 24.01.2007, 4:27:25 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Vlaďka ze dne 22.01.2007, 16:04:55

   tak uz si to nevycitej.
 Vlaďka 22.01.2007, 16:04:55 Odpovědět 
   No, ta diskuze je pěkně nechutná...Řekla bych že akce síly výstřelu z praku spustila reakci výbuchu atomové bomby...
 ze dne 23.01.2007, 7:52:56  
   Anquetil: Vlaďko a pokud hned dvě autorky najednou opustí SASPI kvůli tomu, že jim tu nějací nýmandi plivou do obličeje, je to rozhodně na pováženou, nemyslíš? A páni redaktoři? Místo razantního zásahu vůči narušitelům pořádku na SASPI, raději vymazali ve fóru komentáře, usvědčující je samotné z laxního přístupu. Že dobro vítězí nad zlem? Nenech se vysmát! Je to jenom pouhá pohádka ze snů páně Havlových. Tady je to přesně naopak.
Přeji ti krásný den! :o)
 ze dne 23.01.2007, 4:45:12  
   Anquetil: Neřekl bych. Mezitím se totiž stalo, že kvůli urážkám zkurvysyna dvě inteligentní a vzdělané dámy daly SASPI vale.
Děkuji ti za komentář.
 Johannes Rubeus Ange 20.01.2007, 19:26:54 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Maura ze dne 20.01.2007, 17:32:49

   To nebylo ohrazeni, ale sproste nadavani.
 Maura 20.01.2007, 19:22:00 Odpovědět 
   Tak si to vyřizujete jinde. Na takové nechutnosti tu nemám nikdo náladu.
 Johannes Rubeus Ange 20.01.2007, 19:21:09 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Maura ze dne 20.01.2007, 17:32:49

   To nebylo ohrazeni, ale sproste nadavani.
 Maura 20.01.2007, 17:32:49 Odpovědět 
   Vážený autore, naprosto se mně zajídají jakékoliv provokativní invence na tomto serveru. Nejsem soudce a nebudu se dál o tom bavit. Co jsem řekla to jsem řekla. věnuj se své tvorbě a přestaň se tady dohadovat zbytečně o hloupostech. Anquetil napsal povídku, mně se líbí, já jsem se jako redaktorka k ní vyjádřila a myslím, že všechny diskuse následující byly zbytečné a neplodné. Autor povídky se ohradil. nebudeme se tady do nekonečna dohadovat o slovíčka.ˇ
Očekávám tvou tvorbu, kdy budu ochotná věnovat čas tvým básním a povídkám a hovořit s tebou o nich. Ale k takovým hádkám k této povídce se již vyjadřovat nemíním.
 Johannes Rubeus Ange 20.01.2007, 17:14:06 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Maura ze dne 20.01.2007, 16:29:17

   Ja jsem nic proti casopisum pro zeny nerekl a nikoho jsem neurazil. Napsal jsem slusny, ale kriticky komentar, na ktery jsem dostal sprostou a vulgarni odpoved. Odpoved autora na moji kritiku je podle tebe v poradku?
 Maura 20.01.2007, 16:29:17 Odpovědět 
   To all : Domnívám se zcela důvodně, že SASPI nerozlišuje, zda tvorba jednotlivých autorů je směřována k ženám a nebo k mužům .
A zásadně protestuji proti kritikám, které směřují proti tématům, který si autor může svobodně zvolit.
Velmi se mne dotýkají jeho hanlivé připomínky k ženským časopisům a to z toho důvodu, že tyto časopisy mají dlouhou tradici, povtrdily svoji kvalitu a ženy mají právo, aby takové časopisy pro ně vycházely. Zvláště pak protestuji proto snahám kritizujících z řad autorů, aby byť i v náznacích, byly ženy v jakékkoliv ohledu diskriminovány a byly jim vnucovány mužská měřítka v tvorbě i názorech. Takové postupy jsou naprosto neslučitelné s ústavními zásadami rovnoprávnosti mezi muži a ženami.
Jakékoliv tyto poznámky jsou diskrimnační o mezující omezující svobodnou volbu zaměření amatérské literární tvorby.
Muži mají právo psát o ženách a pro ženy, stejně jako ženy. A pokud se někdo neumí vyrovnat s těmito skutečnostmi, pak si bude muset vybrat jiný literární server, kde si může své názory bez zábran vykládat.
To platí i o tvorbě, která by zlehčovala muže nebo ženy v jejich intimitě a autonomii.
Kritika, kterou dotyčný autor zde uplatnil, na svobodný literární server nepatří a chování, které zde prezentuje, není v souladu s pravidly obecně chápané etiky.


A já ze vší vážností žádám autora Johannese Rubeuse Angeho, aby se zdržel veškerých invektiv vůči autorům na SASPI a vůči urážkám, kterých se zde dopouští.
SASPI je literární server, který je určený pro tvorbu amatérských autorů a nikoliv pro neustálé souboje, poťouchlosti, zlomyslnosti a projevy závisti pramenící z nevyzrálosti myšlení.
Podle mého názoru by se měl dotyčný autor věnovat především vlastní tvorbě a nešířit na tomto serveru zbytečné a nemístné nepřátelské nálady.
 witch 20.01.2007, 16:10:25 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Johannes Rubeus Ange ze dne 20.01.2007, 15:42:57

   O interpunkci nešlo, šlo o drsnou gramatickou chybu. Jestli mám někde čtyři tečky a tobě to vadí, ukazuje to na pitvání z tvé strany, protože už nemáš jiné argumenty.
K věcné argumentaci: musím mít rovnocenného protivníka. Zatím jsi se tak neprojevil, a tou chybou v gramatice to není, na chyby máme nárok všichni, ano i Bibli jsem četla a ... vím, co je chopper, a že "Zet iz det" ... lásko ...
A nevnucuj mi, že jsem někdy označila filmy těchto pánů za sračky. Pokud se to tvému rodičovstvu nelíbí, mě nech napokoji, ne každý, podle jednoho klasika, komu je víc než 30, je na odstřel.
 Johannes Rubeus Ange 20.01.2007, 15:42:57 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: witch ze dne 20.01.2007, 15:14:21

   Uznavam, ze interpunkce neni moji nejsilnejsi strankou. Ovsem kdo jsi bez viny, hod kamenem. Ucila jsi syny take pouzivat povestny vyrazovy prostredek ctyri tecky? Proc se uchylujes k osobnim invektivam misto vecne argumentace?

Mozna, kdybys prekonala odpor k mrzke literature a nakoukla nekdy do tech hnusnych casopisu zjistila bys, ze jsou plne takovych nevymyslenych zivotnich pribehu, nesoucich se ve stejnem duchu jako clanek Recep na stesti Evy Pilarove. Dopurucuji nekdy mrknout i na nejaky poklesly akcnak od Tarantina, Cameroona nebo nejakou 'sracku' od Davida Finchera.
 witch 20.01.2007, 15:16:04 Odpovědět 
   Opakování matka moudrosti.... :)
 witch 20.01.2007, 15:14:21 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Johannes Rubeus Ange ze dne 20.01.2007, 14:54:26

   ... ještě zvládnout češtinu.... a neřeknu, jak jsem to učila syny, sám si najdi chybu.....jinak se to nenaučíš....
Jsem nekompromisní, ani na oné místnosti to nemíním číst.
Pokud ti nevyhovuje nevymyšlený životní příběh, běž si tedy chrochtat tam, kde "svině Ježíšek nepřišel"..........
 witch 20.01.2007, 15:13:10 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Johannes Rubeus Ange ze dne 20.01.2007, 14:54:26

   ... ještě zvládnout češtinu.... a neřeknu, jak jsem to učila syny, sám si najdi chybu.....jinak se to nenaučíš....
Jsem nekompromisní, ani na oné místnosti to nemíním číst.
Pokud ti nevyhovuje nevymyšlený životní příběh, běž si tedy chrochtat tam, kde "svině Ježíšek nepřišel"..........
 Johannes Rubeus Ange 20.01.2007, 14:54:26 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: witch ze dne 20.01.2007, 14:40:58

   Ja jsem pochopitelne cetl casopisy jako Kvety, Vlastu a podobne. Vetsinou se nachazeji u me babicky na one mistnosti. Proto shledavam v teto 'povidce' a clanky z uvedenych casopisu podobnost vice nez zrejmou. Je to rutinne napsany clanek do casopisu - senzacni informace o celebrite, ktera unikla shodou nahod ze sparu smrti, podrobne rozpitvani jejiho manzelskeho zivota a nestesti na chlapi...Nemyslim si, ze adekvatni reakce autora, je oznacit me za uchyla a nebezpecneho onanistu potazmo i onim osklivym slovem zacinajicim na c...
 witch 20.01.2007, 14:40:58 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Johannes Rubeus Ange ze dne 20.01.2007, 13:33:09

   Nemohu sloužit, naopak se o nich dozvídám v komentářích, které píší mladí lidé....viz komentáře pod dílem tohoto autora "Brána do pekla".
Všichni mluví o ženských časopisech a televizních přehmatech, ale já je jako žena neznám. Tak proč je někdo čte? - Potud to mé záhadné "poznání", protože, kdo je nečte, tak s nimi nic nesrovnává....... pak znám, ale něco o holi, když chce psa bít, tak si ji vždy najde........
 Johannes Rubeus Ange 20.01.2007, 13:33:09 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: witch ze dne 20.01.2007, 0:36:14

   Jak poznas, ze je nekdou odkojeny akcnimi "srackami" ? Jmenuj me priklad nejake takove "sracky". Dekuji
 Johannes Rubeus Ange 20.01.2007, 13:30:06 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Kaay ze dne 20.01.2007, 11:57:17

   Me to prave vadi a proto jsem dal trojku. Mame jiny nazor, to je naprosto normalni. Mame na nej oba pravo.
 Johannes Rubeus Ange 20.01.2007, 13:25:24 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Johannes Rubeus Ange ze dne 20.01.2007, 0:09:07

   Krasna odpoved na kritiku jen co je pravda. Proc me urazis, kdyz napisu, ze se me nelibi co jsi napsal - beres to neuveritelne osobne:-) To nechapu. Nudnym jsem minil styl tveho psani, nikoliv tragickou udalost, kterou popisujes. A napsal jsem to dosti zretelne. Takhle popsanych nestesti najdes tisice.
 ze dne 20.01.2007, 15:31:21  
   Anquetil: Probůh chlapče, co to meleš? Neumíš-li psát, pak se nauč aspoň číst, i černoši na africkém kontinentu tak začínají. Já ti přece nenadávám, naopak jsem káral svou rozčílenou dceru Copak tak se mluví, nota bene na adresu sebevědomého a velmi, velmi inteligentního chlapce, jakým bezpochyby jsi? Uděláš lépe, když si půjdeš za ostatními dětmi před barák stavět sněhuláka. A propos - zvedá se chladný vítr, nezapomeň si vzít t e p l é p r á d l o . . .
 Kaay 20.01.2007, 11:57:17 Odpovědět 
   Mně se to líbí, tedy připomíná mi to trochu kronikářský styl, i s tím drobkem humoru, ale to mi v tomhle případě nevadí... Nechápu, jak ti může někdo dát 3 kvůli tomu, že je to jako z časáku pro ženy, že je to nudné...protože pán neví, o čem mluví - a to je to nejhorší, co může být. Já ti dávám jedničku, ačkoliv bych normálně nejspíš nehodnotil, ale už jen za tu anotaci, která mi připoměla jednu knihu...
 ze dne 20.01.2007, 12:07:16  
   Anquetil: Děkuji za tvou návštěvu, Kaay. Pracoval jsem 12 let u ČSA a byl i očitým svědkem řady krizových situací a tragických nehod...

Díky i za výstižný komentář a hodnocení, které mne velmi potěšilo. Přeji ti hezký den! :o)
 witch 20.01.2007, 0:36:14 Odpovědět 
   Mě už vážně lezou na nervy lidi, co jsou odkojení příběhy z časopisů pro ženy, telenovel a akčních sraček.... Zajímalo by mne, proč to tady tvrdí vždy "chlapci". Je to již nápadné, přestává to býti vtipem, jestli to kdy, bylo......
 ze dne 20.01.2007, 11:56:19  
   Anquetil: witch, děkuji ti za podporu i hodnocení a přeji ti krásný den! :o)
 Johannes Rubeus Ange 20.01.2007, 0:09:07 Odpovědět 
   Pribeh stylem i obsahem jako vystrizeny z casopisu pro zeny. Napsane je to rutinne bezchybne a nudne. 3.
 ze dne 24.01.2007, 16:24:56  
   Admin: §7 (2) Je zakázáno komentovat příspěvky takovou formou, jež by napadala či urážela na cti autora příspěvku či autora komentáře. Takovéto budou bez varování smazány.
 ze dne 20.01.2007, 11:06:47  
   Anquetil: 

*** komentář upraven ***

Ale nejsem tu, abych vyprávěl o naší rodině. Odpovím ti na tvůj komentář, kterým jsi doprovodil známku, která mi nepřísluší. I naprostý primitiv či dítě, školou povinné, by poznali, že odborná letecká terminologie není sladkým textem pro ženy. Na rozdíl od tebe, časopisy pro ženy vůbec nečtu. A jestli ti těžká havárie dopravního letadla a boj cestujících o život, připadají nudné, stejně i boj zpěvačky se zákeřnou rakovinou, pak ti není pomoci. Je mi tě líto.
 leafe 19.01.2007, 19:11:25 Odpovědět 
   No moc jsem toho o Pilarce nevěděl, dobře si mě zaujal. Ze začátku jsem myslel že to nebude nic moc ale opak je pravdou. A konec taky pěkný.
 ze dne 20.01.2007, 11:55:08  
   Anquetil: leafe, lidé by se divili, kolik hereckých a hudebních celebrit studovalo právě na brněnské Divadelní fakultě Janáčkovy Akademie múzických umění… A právě po těch nejlepších z nich sáhla kulturní scéna naší stověžaté matičky Prahy všema desíti…

Děkuji ti za komentář i hodnocení. :o)
 čuk 19.01.2007, 18:45:49 Odpovědět 
   příběh napsaný citlivou rukou.k vážnosti přimíchán neurážející humor.
 ze dne 20.01.2007, 11:54:05  
   Anquetil: čuku, jen jsem pootevřel čtenářům dvířka do životních soubojů smůly a štěstí u známé osobnosti kulturního dění…

Díky, čuku a přeju ti hezký den! :o)
 Snílek 19.01.2007, 16:35:26 Odpovědět 
   Perfektní. 1
 ze dne 20.01.2007, 11:52:48  
   Anquetil: Snílku, děkuji ti za uznání i hodnocení. :o)
 Maura 19.01.2007, 16:13:56 Odpovědět 
   Díky, Anquetile. Jsem pamětíkem těch událostí a znám se s maminkou Evy. Znám i její život. Napsal jsi to skvěle a perfektně. Co říci dál ? 1 a víc nic.
 ze dne 20.01.2007, 11:52:07  
   Anquetil: Vážená kolegyně, v tomto díle, zařazeném do nového Workshopu, jsem chtěl čtenářům dát vědět, že i celebritám se neštěstí a smůla lepí na paty. Ale jako normální smrtelníci, jsme si před osudem i Bohem všichni rovni…

Děkuji ti za komentář i vstupní hodnocení a přeji ti příjemný den! :o)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
YellowSkye
(29.7.2022, 08:38)
IndigovaRuze
(24.7.2022, 09:11)
Bath
(14.7.2022, 15:52)
Personal Mastery
(8.7.2022, 13:20)
obr
obr obr obr
obr
V jiném světě X...
Radmila Kalousková
Možná jednou
Cynis Sarkus Zapalsi
První zima
Janir Killman
obr
obr obr obr
obr

Posel smrti VI: K. IX - Jako v...
Lukaskon
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr