obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Všechno, co vidíme nebo v co věříme, je jen pouhým snem ve snu."
E. A. Poe
obr
obr počet přístupů: 2915454 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39673 příspěvků, 5755 autorů a 391166 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Válka ::

Příspěvek je součásti workshopu: Recept na štěstí! vs. Recept na smůlu!
 autor leafe publikováno: 21.01.2007, 15:21  
Bez války, by nebyli hrdinové, vynálezy, americké trháky, v dějepisu by jsme měli asi u půl učiva míně ale jaké by to bylo bez ní? To nikdo neví.
 

Už od nepaměti existovala válka. Nikdo nevěděl, kdo jí začal a proč. Šířila se jako rakovina a postihla všechny, kteří se jí snažili zastavit nebo ty, jenž byli nablízku. Její důsledky byly vždy katastrofické.
Umíralo desítky, stovky, statisíce, někdy i miliony lidí a zvířat. Příroda ztrácela svoji krásu a škody na ní byly nevyčíslitelné.
Válka má i své plus, když tak nad tím přemýšlím jako vegetariánský psychopat. S válkou umíraly lidé. A to vždy, někdy míně jindy více ale umírali. Za války se vynalezlo nejvíc vynálezu a nebýt ní, tak bychom teď byli možná ještě v době kamenné. Lidský mozek se v ohrožení života nejvíc snaží a během války přijde vždy s něčím novým.
V historii se prostě objevuje jako mor nebo záhadná nemoc. Jako stín, jenž přijde a zase zmizí. Ale většinou měla své důvody. Určité státy, kmeny, království, potřebovali suroviny, zlato , otroky a tak si jednoduše řekli , že vyhlásí válku. Válka má taky svá pravidla, a ten který je porušoval, tvrdě za to zaplatil. Např: Japonsko. Vezmou si, co chtějí, a pak budou drancovat tu oblast nebo zem dokud ji nevyždímají.
Nebo tu taky byli psychopati, snílci a blázni. Mezi ně bych klidně mohl zařadit Hitlera, Nera, Alexandra, ubohého a dost komického Mussoliniho a abych nezapomněl je tu hrdina za svou zem Usam bin Ladin. Jeho bych přirovnal k afgánskému horálovi, ale kdo ví, možná si to Američané vyprovokovali sami.
Až měli co chtěli zaútočili na další stát a pak na další než narazili na zem, kde prohráli. Uzavřeli mír a dělali jako by se nic nestalo. Po padesáti nebo sto letech na to všichni zapomněli a začalo to od znova.
Do jisté míry to nebyla tak velká katastrofa. Dokud nezačala druhá světová válka. V té se poprvé zapojili skoro všechny země světa do válečného konfliktu. Poprvé se objevily jaderné zbraně, které nebyly použité ve velkém měřítku. Ale co když se po dalších sto letech začne bojovat a propukne válka. Přežije to lidstvo? Budou tu pořád stromy? Přežije to nějaké zvíře? Přežije to moje rybička v akvárku? Zkusme se nad tím zamyslet.
Mužem být štastní, že teď zrovna žádná není? Člověk má zrovna všechno ale kdy bude jeho chamtivost větší a uvidí plány svého nového světa nebo si bude myslet, že je něco víc než ostatní tak pak si budeme vážit a vzpomínat na to co jsme měli a jak jsme plýtvali se vším možným. Válka tu byla, válka tu bude, válka přijde a nic s tím neuděláte.


 celkové hodnocení autora: 73.2 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 5 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 2.4 uložit příspěvek 
 známka poroty: [ - ] tisk příspěvku 
 počet komentářů: 12 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 35 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Kaunaz Isa 10.02.2007, 11:25:18 Odpovědět 
   Hodně zmatené a nepochopitelné. Zajímavé myšlenky se ztrátí ve špatně uvařeném guláši jako pár kousků masa... Vzhledem k faktu, že jsi se pokusil vyjevit nám vlastní názory (byť jak jsem již napsal, zamotal ses), známkuji dobrou.
 ze dne 10.02.2007, 16:26:40  
   leafe: Dík za přečtení.
 Nancy Lottinger 25.01.2007, 13:57:19 Odpovědět 
   Je to všechno spláclé dohromady. Chápu, co jsi tím chtěl vyjádřit, ale takové téma by chtělo víc propracovat... Asi jsi se nad tím hodně zamyslel, ale stejně je to nedomyšlené.
Snad jsem tě neurazila.
 ze dne 25.01.2007, 19:45:29  
   leafe: Ani ve snu, díky za komentář
 Kaay 21.01.2007, 19:09:33 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Kaay ze dne 21.01.2007, 17:57:38

   No o Neronovi se se mnou hádat nemůžeš...fušuju do řemesla historikům, tak něco trošku vím, stejně Alexandr, ale je to každého názor a já jen řekl, že tvůj je nepravdivý.
Nezanevřu...neboj.
 Kaay 21.01.2007, 17:57:38 Odpovědět 
   Leafe: Jo jo, já nechci říct, že by u nás byla válka, ale válka tu je, jen my jako vyspělá země ji nevnímáme, protože až ta válka v Africe skončí, v jakémkoli státu, čekám, že se odtamtud vyhrnou černoši a "zamoří" celý svět... ale to už vede jinam. Sakra ta válka v afrických státech je příšerná...a rozmery má takové, jaké u jiné války asi ještě nebyly. Děti tam zabíjí, nosí kalachy a střílí, zabíjí a sekají nepřítelům ruce, nohy, jen tak, ze srandy, sakra to je hodně velkej rozměr.
Teď cituji: "...Američané vyprovokovali sami.
Až měli co chtěli zaútočili na další stát a pak na další než narazili na zem, kde prohráli. Uzavřeli mír a dělali jako by se nic nestalo..."
Kde prohráli? Jedině Vietnam. Před touhle větou zmiňuješ Usámu, pak americký vpád do Afghánistánu a pak si našli jinou zemi, a která země to je? Irák. Proto jsem to pochopil ve vztahu k Iráku...ale neva. Možná jsem to špatně pochopil z toho, že jednotlivé myšlenky jsou špatně postavené, vůbec stavbu té úvahy bych postavil jinak, ale to je každého názor...
Když zmiňuješ válku, měl bys v úvaze zmínit všechno...třeba v jednom slově. "bla bla bla... Byly tu války náboženské, třeba křířové výpravy nebo Třicetiletá válka..." a už to nechat odbýt. Zabere to řádek.
Alexandra jsi označil za blázna, je to tam bílé na modrém.
Nero nevedl válku se svým lidem. Víc se dozvíš v každé encyklopedii. Kdyby vedl válku, byla by to občanská válka... Povídá se, že jednou Nero chtěl vytáhnout proti germánským kmenům za Rýn, on se ale lekl a táhl a na sever k moři, kde přikázal vojákům střílet do moře a sbírat mušle, neboť se rozhodl, že vyhlásí válku Neptunovi... To je jediná válka, o které vím, že vedl Nero.
Ufffff, zase dlouhý komentář, ale jen jsem chtěl reagovat...
 ze dne 21.01.2007, 18:06:38  
   leafe: No nechci se s tebou hádat, o Nerovi, Alexandrovi, a tak jsem to asi o té válce špatně postavil, proto jsi to asi pochopil špatně, moje vina omlovám se. jinak s tou Afrikou máš taky pravdu ale nejen tam- pamatuj :).
Jinak bych ti rád poděkoval za dobrou kritiku vážím si jí. A dej bůh at nezanevřeš na mé díla na věčně :)
 čuk 21.01.2007, 17:31:49 Odpovědět 
   Zdá se mi, že jsi vytvořil guláš ze všeho možného. Jak úvah tak faktů. měl by ses držet určité linie. Když už hledat kořeny tak odlišit psychologické od utilitárních. Válka je ovšem vždy patologický jev nevyspělosti člověka, špatné nasměrování státního i osobního vývoje a rovněž platí že "nouze naučila Dalibora housti" Někdy máš dobrý postřeh a někdy naivnější vyjadřování
 ze dne 21.01.2007, 17:33:59  
   leafe: Doufám , že se z toho vypíšu. a knihy mi možná taky pomúžou, protože já docela dost čtu.
 Kaay 21.01.2007, 16:31:35 Odpovědět 
   Ufffff. Tak tohle je pro mě velké sousto, ale sním ho. Osobně sice moch nechápu, proč jsi tohle zařadil do workshopu, protože žádný recept na smůlu nebo na štěstí to není.
Ale, souhlasím s tebou v několika bodech, v jiných nikoliv. Souhlasím, že války se vyhlašovaly často kvůli surovinám a v budoucnu nejspíš i taková válka bude - válka o ropu. Ale zapomněl jsi zmínit třeba důvody náboženské (Třicetiletá válka), důvody politické (třeba válka Stoletá) nebo důvody kulturní (světe div se, ale kulturní válka probíhá třeba teď v Sierra Leoně...nebo jinde v Africe). Nesouhlasím s Neronem (Nero, druhý pád bez Nerona), on žádnou válku nevedl, když ho popadl rafl a chtěl bojovat, vždy se nakonec stáhl a nebojoval, měl příliš velký strach; nesouhlasím s Alexandrem, on přece nebyl psychopat ani blázen. naopak, jeho vojenský génius zůstal dodnes nepokořen. On nebojoval proto, že by chtěl, ale protože chtěl být VELIKÝ - a jako záminku si vzal ochranu řeckých států a Makedonie - ale on přinesl svou válkou velké plus, a to helénismus, a bez helénismu bychom teď byli možná ve středověku, neboť to, že se Helénové (Řekové) rozptýlili všude, nám přineslo po pádu římské říše zpátky antické vědomosti. Také nesouhlasím s těmi Američany, jestli narážíš na Irák, oni nikdy nekapitulovali, kapituloval Saddám H. a jeho poprava je toho důkazem. Historicky exaktně jsi měl zm ínit válku ve Vietnamu nebo zapomenutý konflikt ve Vietnamu.
A vůbec jsi neznímil Studenou válku, ta nám hrozila padesát let, sakra a jak hrozila.
Když člověk píše úvahu, drží se přesných faktů a datací. Bohužel, u tvé úvahy to nenacházím, třeba teď - ona není žádná válka? Podívej se do novin, zajeď si do Afriky a jestli se vrátíš s tím, že válka není, pak už není pomoci. Válka byla, je a vždycky bude. Válka je druhé nejstarší řemeslo a lidé ji holdují od nepaměti. S tím souhlasím, ale to je všeobecně známá pravda...
...uffff. Tedy je to velké sousto a pro mě, jako pro fanouška historie, těžko polykatelné. Ignoruji pravopisné chyby nebo hovorové koncovky, ale nemohu souhlasit s některými tvými tvrzeními. Jako úvaha to nevypadá špatně, když to upravíš a dáš tomu pěknou formu a hlavně odborně se tvářící rámec. Takhle mi nezbývá, než s přimhouřením oka dát dvojku. Snad se nikdo neurazí, ani ty, ani čtenáři.
 ze dne 21.01.2007, 16:49:38  
   leafe: Ještě bych dodal, že u nás ted není válka. A v africe asi jo, ale to snad všude na světě a podle mě to není až tak vysokých rozměru nebo ne?
 ze dne 21.01.2007, 16:44:10  
   leafe: uff- díky za komentář a ted trochu obhajoby. Víš nemohl jsem přece vypsat všechny druhy válek mělo to býyt krátké. Za další si myslím , že to do workoshpu patří, i když to není uplně patrné. jinak jsem psal Alexandra jako Snílka. A nerone jsem zmínil protože ho někdo považoval za blázna a někdo za prukopníka, bojoval se svým lidem, takže vedl taksi, jaksi svojí válku. Jo a myslím , že jsem tam nepsal že Irák něco prohrál. Jo a o Alexandrovi jsem taky četl, takže vím že to nebyl jenom hloupý vojevudce, naopak senzační, s tím že ho nikdo nepřekonal souhlasím.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Victor Lancel
(24.2.2020, 14:11)
karin.kimberly
(13.2.2020, 19:55)
Wade Milbot
(8.2.2020, 22:42)
wavawe6611@bizcomail
(8.2.2020, 06:04)
obr
obr obr obr
obr
Gi 2
Liesko_vec
(Revoluční rok)...
Rebekka
Nekropotence13
kilgoretraut
obr
obr obr obr
obr

Povídka
florinka
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr