obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Kdo žije z naděje, zemře hlady."
Walter Benjamin
obr
obr počet přístupů: 2915618 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39717 příspěvků, 5790 autorů a 392125 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Vykonavatel - 6. část ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Vykonavatel
 autor valcar publikováno: 12.03.2007, 15:35  
Závěr povídky ze světa blízko vzdálené budoucnosti.
 

V posledním patře jsme si našli zasedací místnost. Nikde jsme nezahlédli žádnou ochranku. Očividně si mysleli, že se tady neobjeví nikdo, kdo by tu neměl co dělat – a pokud by snad ano, mají přeci ještě všemocnou UI, která by nezvaného návštěvníka měla odkázat do patřičných mezí.
V místnosti jsem si s úlekem všimnul otvorů ve stěně, které napovídali, že je v ní umístěna automatická laserová ochrana. Death si jí všimnul očividně také, protože zavřel oči a soustředěným se mu napnula tvář, jak s pomocí nanobotů komunikoval s elektronikou systému. „Všechno v pořádku, už se nemusíme ničeho obávat,“ zamumlal poté, když prudce otevřel oči.

Death se posadil do čela jednacího stolu, kde s laserem v rukou čekal na příchod zbývajících osmi členů rady.
Vyhlédl jsem ze zasedačky na chodbu. „Už jsou,“ oznámil jsem dovnitř. „Z výtahu vystoupilo osm lidí, takže se sem dostaví na jednou. To je docela výhoda, nebudeme muset čekat na opozdilce.“ Death mou poslední ironickou poznámku přešel bez poznámky.

Představenstvo na naši ozbrojenou přítomnost reagovalo zcela očekávaně. Nejdříve se divili, poté vyhrožovali, a když zjistili, že jim to není nic platné, začali konečně prosit. Hudba pro uši Deathovy: „Tak vy dokážete také prosit?“ hřímal. „Sami ale prosby vyslyšet nedokážete, takže vám dám možnost prosit u někoho, koho jste už jednou odmítli. Já vás teď pošlu za svou rodinou a zde zkuste prosit za odpuštění.“
Někteří členové rady si viditelně oddechli – začali totiž doufat v naději na záchranu. Vzápětí ovšem zase ztuhli. Death ještě neskončil: „Pošlu vás na onen svět, takže si připravte motlitby!“ S těmi slovy nastavil laser na vysoký rozptyl a několika dobře mířenými ránami zlikvidoval celé předsednictvo.
* * *


Death se otočil na mě: „Je mi líto, ale teď je řada na tobě. Vím, že ti nic ještě nedošlo, a tak ti alespoň vysvětlím důvod, protože svému účelu jsi posloužil a ještě posloužíš dobře a prokážeš mi tak dobrou službu.“

V té chvíli se mi vybavilo, co všechno už mimo jiné Death řekl. Staneš se mým vykonavatelem. Budou předpokládat, že jsi Vykonavatel… A nebo – Cenu tenhle boj rozhodně má a já nebudu ten, kdo ji zaplatí…
Došlo mi také, že ani nedošlo na avizované odlákávání pozornosti, kdy jsem se já měl stát cílem pozornosti celého klanu. Začal jsem rychle přemýšlet, očima projížděl po místnosti, až se mi zastavily na deaktivované laserové ochraně.

Nanoboty, ty proradné nanoboty! Všechno mi došlo. Ale teď mi ty nanoboty budou alespoň užitečné. Znovu jsem se podíval na zeď, abych vzápětí zavřel oči a snažil se spojit s počítačem. Sakra, proč jsem to během těch týdnů ani jednou nezkoušel?

Death se tvářil tak, jako bych ho zklamal, že jsem neprojevil žádné podezření vůči jeho úmyslům. „Ty sis vážně myslel, že i když vyvraždím Vykonavatele i správní radu, tak mám nějakou šanci přežít?“ Death přešel do pohrdavého tónu. „Právě naopak. Hned následující den bych byl zlikvidovaný stejně jako ostatní Vykonavatelé. A kdyby náhodou ne, celý klan se už jenom kvůli mně spojí a zničí mě. A proto jsi tady ty s nanoboty vysílací můj identifikační signál.
V klanu mě nikdo nezná osobně, a když ti opařím hlavu a vše dobře narafičím,“ pokynul laserem, „klan zde najde mrtvou radu v mrtvé společnosti svého vraha, který nebyl tak dobrý, aby vše dovedl do úspěšného konce.“
Zatímco se vykecával, mě se podařilo odblokovat laserovou ochranu a podařilo se mi nastavit parametry tak, aby v místnosti neutralizovala každého, kdo nemá žádný signál registrovaný v paměti místní UI, s čímž se Death díky své rušičce stává žhavým kandidátem na rozžhavení své tělesné schránky.
„Je mi, Whitemane, líto, že se už musím rozloučit,“ pokračoval Death, „ale svoboda volá.“
„Máš pravdu, Deathe,“ odvětil jsem. „Skutečně, svoboda volá, takže sbohem, sráči!“ Pomalu jsem mrknul a jakmile mi oční víčka zase odkryla výhled, z Deatha zbývalo pouhé torzo bez hlavy a končetin. Trup kupodivu zůstal nepoškozen. Na opasku byla pořád rušička signálu nanobotů. Došlo mi, že se budu muset řídit původním Deathovým plánem, pokud chci přežít. Pořád trošku rozechvělý jsem ji sebral a v natažených rukou s ní zamířil ke dveřím.

Zaplavil mě pocit štěstí. Přeci jen všechno bude v pořádku. Podle zvyku jsem si chtěl vrazit ruce do kapes, ovšem zabrzdilo mě pípnutí rušičky, jež se opět aktivovala.
„Lasery, já vůl!“ zableskla mnou ještě poslední myšlenka, než mi zády projela nepředstavitelně silná bolest, jak se mi do nich zakously lasery.

* * * KONEC * * * celkové hodnocení autora: 95.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 7 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.3 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 10 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 26 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Petr.6.Suchy 15.12.2007, 14:03:46 Odpovědět 
   Překlepy, sem tam kostrbaté až nevyrovnané - přečíst víckrát. Shrnuto podtrženo dílo má potenciál, ale chybí tomu to vysání až do poslední kapky. Trochu víc rozpracovat a bude to dobré. 2
 Imperial Angel 07.12.2007, 12:27:17 Odpovědět 
   "Pošlu vás na onen svět, takže si připravte motlitby!" - moDlitby ;)...a často míváš i dost překlepů - což je ale spíše nepozorností...
Ten konec byl nejen nečekaný, ale svým způsobem i perfektní...délku, rozvedení a rychlost jakou příběh došel ke konci ti už raději ani vyčítat nebudu, ale je to škoda - ráda bych četla dále a hlavně déle :)...
 Nancy Lottinger 04.12.2007, 9:19:18 Odpovědět 
   Opravdu nečekaný konec :-) Celé mě to velice upoutalo, jen se asi budu opakovat, když řeknu, že bych uvítala i delší verzi.

Konec bych tu asi také malinko rozvedla, ale pokud ses doopravdy chtěl držet dosavadního tempa, tak sedí.

Dávám zaslouženou 1
 ze dne 04.12.2007, 11:33:13  
   valcar: tak jak se tak dívám, všichni se tady zmiňujete o delším konci...slibuju, že jestli se k tomuto někdy vrátím a rozpracuji to na něco delšího, tak ten závěr delší bude :) ...když jsem ho psal zdesť, tak mi to přišlo trošku nepatřičné... :)

děkuji :))
 Cecilka 26.03.2007, 20:16:03 Odpovědět 
   Teda Láďo,vážně to bylo báječný :) Svým způsobem mi to místy připomínalo Da Vinciho kód,ale nevím, jestli jsi to četl... Jinak fakt dobrý,konec nečekanej,jen mohl být o pár větiček delší...Jasná 1 :)
 mormegil 13.03.2007, 18:58:43 Odpovědět 
   celý příběh je velmi pěkný, jenom mi trošku vadí, že zemřely všechny postavy, které promluvily, což je smutné. Ale celá povídka je čtivá a pointa opravdu nečekaná
 ze dne 14.03.2007, 15:16:46  
   valcar: jestli tě to potěší, tak v případě Andersona není nikde výslovně napsáno, že taky zemřel. A co ty hordy postav, které nepromluvily, a tak nezemřely (třeba spolucestující v letadle do L. A.)?
 Thomas 12.03.2007, 21:08:35 Odpovědět 
   Příběh je Ok, ale ten konec by chtěl opravdu rozvést - trochu ych to prodloužil a v závěru přidal nějaký zvrat...
 čuk 12.03.2007, 20:40:25 Odpovědět 
   Tohle už se mi zdálo překombinované a najednou bez většího vtipu. Takové to ničeni už není má parketa a asi jsem nepochopil i pointou, asi mám zapnutou rušičku.
 Adrastea 12.03.2007, 15:35:10 Odpovědět 
   Tak a je tu konec... Pointa je vážně dobrá, nečekaná.
Jen je škoda, že děj celou dobu plyne stejným tempem a stejně hladce. V tomto posledním díle mi víc než kdy předtím chybělo více akce, napětí, plastičnosti, rozptýlení (už to sice omílám po x-té, ale nemůžu si pomoct... :P ).
Taky se tu narozdíl od předchozích dílů výrazně zvětšil počet hrubek a překlepů (zejména ze začátku).
Když to shrnu - příběh skvělý, ale přímo volá po živějším zpracování.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
bizparsan
(10.8.2020, 12:15)
couture
(10.8.2020, 11:12)
Virgoacp
(8.8.2020, 09:18)
Magdaléna Verneová
(5.8.2020, 19:54)
obr
obr obr obr
obr
Dobrá nálada
Centurio
Veľká krajina s...
aegitalos
Kapitán Smrt - ...
Siggi
obr
obr obr obr
obr

Hnisavá káča
proklatysnek
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr