obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Dobré dílo poslouží jako potrava pro duši, špatné i jako podložka nohy stolu."
Pavel Sečkář
obr
obr počet přístupů: 2915622 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39719 příspěvků, 5791 autorů a 392130 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: POPOLEDNICE PPP (pondělní pokrač. Polednice) ::

 redaktor čuk publikováno: 14.04.2007, 6:53  
Má snaha v navazující rychlovce integrovat pohádkové bytosti do dnešního světa s novými úkoly zde vznikla jako pokračování zadané rychlovky Polednice z neděle
 

Popelka- Popelnice proseděla celý večer v zadumání. Nemusila vařit , dělit a třídit, tudíž měla čas jak na přemýšlení, tak na hraní se synkem. Když ho uložila spát, zachvátila ji hluboká melancholie. Propadla se do vzpomínek na své dětství, kdy sice byla nucena pracovat svému věku nepřiměřeně a podrobována byla šikaně macechy a sester, avšak na druhé straně, tatínek se o ni staral, drobné dárečky jí přinášel. Jak ráda by nyní lépe pečovala o své dítě cikáně. Nebýt té posedlosti dělením a tříděním, nebýt těžké práce u kuka vozů, nebýt neblahého vlivu macechy Polednice, která se v jejím skromném bytečku zabydlela. Zřejmě se ta babice stane milionářkou! Oporný zjev ji paradoxně (nebo zákonitě?) otevře cestu na top posice. Ale za jakou cenu? Zašantročí cizí dobré a zdravé děti do otroctví, všanc choutkám zvrhlíků! Jak odporný je současný konzumní svět!
Popelnice pocítila, že nastává čas vzpoury proti Polednici i okolnímu marastu. Příliš kvantitativních jevů se nahromadilo, takže podle zákonů dialektiky není možné, aby nedošlo ke skokové změně kvantity v kvalitu!
I napsala do Saudské Arábie tento dopis:
„Můj milovaný manželi, princi mého srdce!
Byť z drobného střevíčku již má nožka vyrostla a suchý vítr mě odvál z tvého náručí, láska v mém srdci neuhasla, neuschla, raší v nádherná poupata. Jedna část mé lásky je věnována tvému synkovi Ci, druhou část chci zasvětit dobročinnosti. Hodlám založit nadaci zvanou: „Pomozme nemilovaným dětem“, která by nesla tvé jméno. V ní by se shromažďovaly děti, které jejich rodiče opustili, a zde byly by vychovávány a obklopeny láskou. Úzce bychom spolupracovali s obchodní společností ovládanou tvou tchýní, se společností „Polednice“ s.r.o. Kde by neuspěla ona, klepala by na dveře nádherná dívka nebo nádherný gigolo či krásný mladý muž toužící po bezdětném manželství (jak kdy). Všichni by pracovali v naší mateřské společnosti „Pondělnice“, s.r.o. Na kuka vozy bychom umístili zvláštní přepychové kóje pro odběr a odvoz dotyčných dětí. Děti získané Polednicí bychom od ní kupovali za lidovou cenu zvanou: „neber to, že?“ Tím bychom zničili obchodníky s bílým či jinobarevným masem, a současně nesnižovali stavy králíků. Vybudovali bychom nádherný dětský svět, „Princův domov“, kde by byly hýčkány, milovány a vychovávány ti malí drobečkové k plnému rozvoji v naprosté svobodě. Svobodně by se rozhodovali, které náboženství zvolit, jakému povolání se věnovat. Skupina dívek nemajícících zájem ani o studium, ani o umění, ani o pěstování rodinného krbu, by byla rozdělena: jedna část by navštěvovala Kursy teorie a praxe mravné a zdravotně nezávadné prostituce, druhá část by se vzdělávala v oboru Jak se správně chovati v harému a jak z harému četovati na literárních serverech. Jistě lákavé obory, i pro tebe, milý Princi.
Chlapci, kteří by se nechtěli konformizovat do spotřební kapitalistické společnosti a cití v sobě pudovou potřebu terorismu, by byli vybaveni výbušninami a poslání do opuštěných pouští, aby v písku svými oblíbenými výbuchy vytvořili zdroje vody, jak my říkáme: studně, v podobě kráterů. Zde velké možnosti by měli čestně zemříti v zájmu svého boha a lidu.
Díky Ti, můj milovaný manželi, princi mého srdce.“
Popelnice si své dílo přečetla a byla spokojena. Zamlaskala a řekla si: přece jen k něčemu sloužily noviny, které jsem louskávala coby veverka oříšky, (ach, tatínku, kde jsou ty časy, co jsi mi je nosil!),
ty nádherné novinové články vylovené z odpadu, mezi jednotlivými zastávkami kuka vozu.
Odpověď přišla obratem:
„Milá Popelnice, princezno mého srdce.“
Proč dálka a stáří nás odlučuje? Snad jednou uvidím svého syna milujícího káňata, jménem Ci!
Ale nejprve práce. Záměr je velice Tomunahoře libý. Joj! Kde však získám peněz?“
Popelnice nelenila, poslala princi majl:
„Zvyš ceny ropy, tím nejlépe ztrestáš bezbožné kapitalistické psy a též kočky, aniž by se to dotklo milovaných králů a králíků.“
I Popelnicčin projekt byl uskutečněn, všechny s.r.o. prosperovaly, děti zde vychovávané také prospívaly a vyspívaly a svobodně volily z nabízených alternativ. Náboženské třenice a nevraživosti zcela vymizely, počet příspěvků na literárních serverech vzrostl. A pouště se zazelenaly. Princ Ci zvaný též káně, setkal se se svým otcem a brzy stanul v čele rodícího se novolidstva.
Popelnice a Polednice se staly pramatkami, byly opředeny mnohými mýty, v jejich chrámech se modlili novolidé všech vyznání.
A ze školy vyobcovaná balada Polednice byla prezentována jako hnusný přežitek minulosti, vytvořený morbidními antihumánními živly, lžipropagandou hlásanou loutkou prodejnou, jakýmsi panem K.J.E.

 celkové hodnocení autora: 98.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 7 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 10 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 25 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Šíma 08.07.2007, 23:21:52 Odpovědět 
   Popelnice se zamilovala do teroristy z blízkého východu (co na tom, že to byl princ) a pokud nezemřeli (nevyletěli náhodou do povětří), žijí spolu v kuka vozu dodnes! :-)) Jen teď nevím, co se stalo s polednicovou večernicí! Patrně šla dělat rosničku do předpovědi počasi, nebo snad do televizních novin?
 sirraell 16.04.2007, 18:29:15 Odpovědět 
   Stejn absurdni jako kazdodenni realita, kdybe se clovek nesmal, musel by plakat, a ja se radeji smeju, takze zdar smichu... a tobe, Cuku ;o)))
 ze dne 16.04.2007, 20:08:09  
   čuk: díky, pochopilas a jsem potěšen
 mormegil 15.04.2007, 16:02:22 Odpovědět 
   Zase skvěle vymyšlené, jen mi trochu nesedí kvantita a kvalita v jinak archaicky psaném textu.
 ze dne 15.04.2007, 17:56:13  
   čuk: to jest citace zákona dialektiky v marxismu-leninismu (asi Engels), tedy jakási parodie.
 Ancalagon 14.04.2007, 12:16:36 Odpovědět 
   Hezky napsané, trošku humorné. Pousmál jsem se nad tím. Je to ovšem jen taká slátanina, což mě nesedí.
 ze dne 14.04.2007, 12:53:59  
   čuk: Díky, především za to, že jsi mi dal jedničku i když ti to nesedí. V moderní literatuře je fakt hodně slátanin, ale tady jsem se snažil i parodické a absurdní domýšlení základního motivu balady (viz předcházející Polednici) v současných reáliích. Já to taky nevydávám za velkou literaturu, ale oddechovku /byť trochu s podtextem) a ty se nemusejí líbit.
 Anquetil 14.04.2007, 11:49:04 Odpovědět 
   Chci doufat, že Karel Jaromír se neobrací v hrobě... Zpočátku jsem se bál, čuku, že platíš stejnou daň jako volná pokračování úspěšných knih, filmů či TV seriálů, jež jsou obvykle jen pouhým odvarem prvotních hitů. Ale tvoje bujná fantazie a obrovský potenciál, kterým líbezná Popelnice v milostných dopisech zahltila svou drahou polovičku, docela připraví většinu tvých čtenářů o dech a některé mravokárce i o rozum... :o)))
 ze dne 14.04.2007, 12:50:26  
   čuk: Díky za pochvalu, která potěší, neboť člověk v mém věku nikdy neví, kdy po něm sáhne třeba Alzenhajmer nebo sám Mort Moribus.
 amazonit 14.04.2007, 6:53:37 Odpovědět 
   teda čuku:o))
integrace bytostí smyšlených do tohoto světa je zde velmi znatelná a zdařilá, co tebe všechno nenapadne?:o)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Lusi
(12.8.2020, 12:36)
bizparsan
(10.8.2020, 12:15)
couture
(10.8.2020, 11:12)
Virgoacp
(8.8.2020, 09:18)
obr
obr obr obr
obr
Hitler
Beduín
I. kapitola
Eryalin
Rajský pochod
D. V. S.
obr
obr obr obr
obr

Dračí stezka (11.kapitola)
Jackie Decker
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr