obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Všechno, co vidíme nebo v co věříme, je jen pouhým snem ve snu."
E. A. Poe
obr
obr počet přístupů: 2915616 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39714 příspěvků, 5788 autorů a 392113 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: NINA - EKY - NIN ::

 redaktor čuk publikováno: 27.05.2007, 22:45  
Zvláštní díl Niny, psaný v období Ekyelčina ukrývání se, jako probudidlo pro ni. Současně je zpracována postava z fóra: stvořte si svou postavu
Čímž vniká zvláštní směsice podivností i přilísání se k Ekyelce.
 

MILUJE SNÍH
SNÍ O TOM AŽ HO BUDE UMĚT VYROBIT VE FORMĚ PEČENĚA DÁT SI JEJ K VEČEŘI S KNEDLÍKEM A ZELÍM, HRÁŠKEM A KOLEČKEM OKURKU,KTERÝ SNÍ NA BALKONĚ SVÉHO ZÁMKU NA VEČNĚ ZASNĚŽENÉ HOŘE,ODKUD VIDÍ TO, CO NENÁVIDÍ.ODKUD MU PŘIVÁŽEJÍ LANOVKOU JEN SAMÉ NANUKY A POLÁRKOVÉ DORTYJE ZIMOHŘIVÁ.UMÍ LÉTAT, ALE NE CHODIT. A V NOCI JE JINÝ NEŽ VE DNE
ODKUD MU PŘIVÁŽEJÍ LANOVKOU JEN SAMÉ NANUKY A POLÁRKOVÉ DORTY

Probudila se v naprosté tmě. Necítila se ještě při plném vědomí, myšlenky se jí mátožily a proto znovu zavřela oči. Dříve než začala uvažovat o tom, kde je a kým je, cítila nutnost ujasnit si, kým byla. Cestovala mlžným tunelem do minulosti, která se jí jevila neméně mlžnou. Viděla postavu dívenky, ano je to ona, zmenšuje se, rozplývá se. Jako by mnoha způsoby postupně umírala, ale nejdřív se cosi dělo s jejím vědomím a srdcem. Byly zachváceny nesmírnou samotou, ba co víc, opuštěností. Odešla od ní nenahraditelná Láska v jejím životě, kterou si hýčkala, jako jedinou na světě. Opustila ji zrádně, všechno kvetoucí, co naslibovala, pošlapala. A vzala sebou její cit i chuť nápoje v poháru života. A mizející Láska postupně z něj upíjí, snad je Láskou -upírkou, necitelnou a sobeckou, zasnoubenou se smrtí. On Láska? Ne! Ona Láska! Žena švarná! O to větší žal drásal nitro děvčete. A s hrůzou si naše hrdinka uvědomila, proč tomu tak bylo. Je totiž příslušnicí menšiny, pravověrnou lesbičkou a proto ji, tu svou Lásku, tu ženu luznou zvanou Eka, tak horoucně milovala.
Jak byla slepá! Neviděla zástupy mužů, které Eku obletovaly. A její opěvovaná Ekyláska se za ni, dívku prostou, zjevně styděla, odložila ji v koutě a nechala ji umírat. Snad o tom nevěděla, neb mnoho pozornosti musela vynaložit, aby neodbytné nápadníky odehnala. Snad také i proto, že patřila mezi známé workoholičky klávesnicové.
Ještě že se zjevil On, velký mág a experimentátor, ten který chodí jako poslední instance pro zhrzené dívky. Už v mdlobách uslyšela jeho sametový hlas: Zachráním tě! Snad proto je ona Nina tady, v té tmě, z které za chvíli vyjde do světla.
Začala si uvědomovat své tělo, protahovala své svaly. Co však to?! Jsou plné síly, bicepsy boulovaté. Zato její hruď má topologii zcela plochou a boky vykroužení hranaté a štíhlé. Plna zlých obav dotkne se klína.
Bože můj: není už dívka, ale chlapec. A tak se vyvinula! Až byl on všude vyvinutý. Vzpomíná si konečně. Jmenovala Nina Kdovíkolikátá, teď si musí říkat Nin První. Ještě že se ocitla- ocitl v prázdnotě, kde se ani její ztracená ani jeho získaná sexuální identita nemůže projevit. Mág myslel na všechno. A aby snad ani jiskřička pomatené touhy nevzplála, umístil dívku přečarovanou v chlapce do zámku na věčně zasněžené hoře.
Konečně klid, začíná si uvědomovat, jak po něm toužila. Vždyť tolik toho zažila! Manipulovalo s ní mnoho mužů, teď si vzpomíná, že si říkali Autoři, kteří pro ni vymysleli tolik příběhů, v nichž musela pobíhat jako myška na nekonečně se otáčejícím kole v kleci. Ne, nemohla je milovat, snad se mezi nimi vyskytly i osoby ženského pohlaví, bohužel žádná vnadná lesbička. Byla to tehdy otrava, pořád nějaká překvápka, cizí planety, vláčet se sem a tam, býti zkoušena a provokována coby cvičená opice. Tolik barev jako na kýčovitém obraze. Je to úleva být chlapcem, o něhož nikdo nejeví v opuštěnosti zájem, jak je povznášející býti tady.
Teď se Nin nechal okouzlit bílou pohádkou, tak čistou, křišťálově zpívající kolem jeho zámečku. Žije nerušen, chráněn, před jinými i před sebou samým. Opájí se krajkovím sněhu, jeho chladem a jiskřivostí, jeho skrytou nádhernou krystalickou strukturou. Je krásné změnit se v milovníka chladu, jehož štiplavost je uklidňující A chlapcova osobnost, plna jizev bolestných i krásných, se musí skrývat kdesi hluboko v nehmotné duši.
I chlapcova ústa milují chlad, jsou modrá odrazem oblohy, laská je dotyk nanuků a polárkových dortů, které mu přiváží lanovka obsluhovaná naprogramovaným robotem, neb ten svou bezpohlavností žádné pokušení nemůže budit.
Avšak mladost chlapce zvaného Nin nedala se chladem umrtvit. Zatím co ve dne Nin se vyplazil na věž zámečku, z které viděl vzdálenou zemi, za pásem sněhu pak vše co nenáviděl, za nocí se jeho nálada měnila. Když se znovu obtížně dostal na věž, neviděl nic, jen čiročirou tmu. I stával se zimomřivým a snil o teplých krajích. Skrytá energie vroucího jádra se v něm začala prodírat na povrch i ve dne. Už mu nestačilo smetanové laskání nanuků a polárkových dortů. Objevil útěšnost snů. Jakýsi v zámeckých zdech ukrytý rarášek mu podstrčil ke čtení kuchařskou knihu, otevřenou na stránce lákavého zobrazení pečeně s knedlíkem a zelím, hráškem a kolečkem okurku (jak je vidět, nebyl čistokrevný Čech, anebo že by autor kuchařky byl Moravák?). A tak Nin snil o tom, jak z milovaného sněhu vyrobí večeři s tímto jídlem, přičemž nanuky a polárkové dorty budou odsunuty na pozici moučníku. A navzdory zimě tabuli uspořádá na balkoně jeho zámku. Knižní neživá kuchařka však nebyla schopna dát mu recept ze sněhových surovin, a tak mu snění hořklo, že už ani mražené pochoutky mu nechutnaly. Dosud se smiřoval s tím, že nemohl chodit, tu ho napadlo, že právě proto tak mu bylo učiněno, aby odtud nebyl schopen vzdálit se.
Avšak láska do mladého srdce zasazena, těžko se vyklučuje. A milovala-li Nina Eku jako lesba, miloval ji Nin jako heterosexuál o to více. Rozkvetla v něm představa, že Eka je výborná kuchařka a že umí připravit pečeni s knedlíky, zelím, hráškem a okurkem jako nikdo jiný. Celá v bílém jako sníh za plotnou se točí, celá v bílém do postele bělostné sněhové uléhá. A svou sněžnou pletí jeho k sobě zve. Za dne již neviděl svět bělostný, avšak pouze jednotvárný, a naopak za tmy barevné přeludy před očima se mu míhaly. I zlatavost pečínky, žluť knedlíků, karmín zelí a zeleň hrášku a okurku. A jako ozvěna představ komíhal do taktu svýma jemnýma rukama, až poznal, že v křídla by se mohly změnit. A také změnila se. Ve slunečné ráno tak silně láska v něm vyšlehla, že všechen sníh roztál i sněžný zámek začal praskat ve svých zdech a plakal modře nebeské slzy. To však již Nin neviděl. Vznášel se ke slunci jako pták ohnivák, a ono mu ukázalo laskavým paprskem cestu k jeho Eky. Ta, všemi opuštěna, mořila se nad klávesníci počítače hodlajíc spáchat netovou sebevraždu, až ji přemohl dlouhý spánek. Nin vzbudil paní svého srdce a utěšil, jal se jí diktoval zázračný text. Ona pak vzala chlapce do své mysli, do svého srdce a posléze do celého těla, které tak ztratilo svou sněžnou bělost a zabarvilo se krásným nachem vycházejícího slunce.
A na obrazovkách spřátelených umělců se objevilo další pokračování příběhu dívenky-chlapce zvaných dříve Nina nyní Nin.


 celkové hodnocení autora: 98.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 3 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.3 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 11 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 54 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Arvinej 03.06.2007, 11:23:07 Odpovědět 
   hm... to si zase nina dala že se s námi spolčila. takhle z ní udělat nina... povedené :-) i když ten styl vyprávění mi přijde takový jednotvárný. čekal jsem že se třeba časem bude měnit ale ono nic... no dávám 1-
 ze dne 03.06.2007, 16:16:44  
   čuk: Píšeš jedna ale napsáno jest dvě, na čemž ovšem nezáleží. Děkuji za hodnocení: jen poznamenávám, že jsem chtěl takové přímočaré vyprávění s jednoduchou dějovou linkou, tedy bez zvratů, ale s absurdními situacemi poplatnými i zadané postavě. Není to totiž pravá Nina roztěkaná.
 estel 02.06.2007, 13:44:30 Odpovědět 
   Čuku, čuku, co jsi nám to provedl s naší Ninou :-)?
Je to rozhodně dobře napsané a obsah... no, je to Nina (Nin), taže k tomu jistá šílenost patří, že? Četla to už Ekyelka? Měla by, třeba by jsme se konečně pohnuli z toho mrtvého bodu...
 ze dne 03.06.2007, 16:14:05  
   čuk: Děkuju za hodnocení. Rád mám vyčítavý prst, ale snadEky trochu rozhýbá, dokud je Nina ještě němužská.
 sirraell 30.05.2007, 17:21:07 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: sirraell ze dne 30.05.2007, 12:36:36

   aha
 sirraell 30.05.2007, 12:36:36 Odpovědět 
   souvislostem, budu se muset podivat na NInu, pak mi to snad bude jasnejsi...
 ze dne 30.05.2007, 16:39:46  
   čuk: Z Niny nic nevyčteš. Podstata textu je: Nina= jakási dívka
Eka= dívka (=jedna z autorek Niny zvaná Ekyelka, která píše v tété sérii Nin, je na řadě a nějak jí to vázne). Podmínka textu je, že musí být v textu použity věty v záhlaví velkými písměny. Jinak je příběh absurdní a fantaskní.
 sirraell 29.05.2007, 15:35:10 Odpovědět 
   Vubec nemam poneti o cem to je, ale docela dobre se to cetlo...
 ze dne 29.05.2007, 20:07:21  
   čuk: Díky za známku. Úkolem bylo zapracovat do textu velkými písmemy v záhlaví uvedené vlastnosti.. Dále povzbudit Ekyelku v psaní seriálu zvaný NIna. Příběh je to pochopitelě fantaskní. Čemu jsi nerozuměla?
 Pavel D. F. 27.05.2007, 22:44:54 Odpovědět 
   Přiznám se, že příběh Niny neznám, čas není natahovací, takže člověk nestíhá (mám asi 50 knížek nepřečtených, pořád jsem na nějakém literárním serveru – a ani tam si nepřečtu vše, co bych chtěl). Ale zpět k Tvému dílu. Je to velice zajímavý a poetický obraz, napřed poněkud zádumčivý, potom se projasní a nakonec je příjemně fantaskní. Teď by mě celkem zajímalo, jak si s novou identitou hrdinky/hrdiny ostatní autoři poradí.
 ze dne 27.05.2007, 22:49:57  
   čuk: Díky za hodnocení. Příspěvek zřejmě nebude zařazen do řady Nin , neboť nejsem v pořadí. Je to pouze poš´touchnutí i hrozba, co bych mohl s Ninou udělat, až se dostanu na řadu.
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Virgoacp
(8.8.2020, 09:18)
Magdaléna Verneová
(5.8.2020, 19:54)
Vopica
(28.7.2020, 10:58)
jeewangarg
(27.7.2020, 13:46)
obr
obr obr obr
obr
Zvláštní dívka ...
Petra Karasová
Být mrak
Cynis Sarkus Zapalsi
Co bylo po přís...
Džordž J.S.
obr
obr obr obr
obr

Nekropotence29
kilgoretraut
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr