obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"V pohromách se většinou z přátel stávají nepřátelé."
Caesar
obr
obr počet přístupů: 2915583 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39863 příspěvků, 5778 autorů a 391990 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Černí andělé... ::

 autor Bára... publikováno: 04.06.2007, 8:21  
Uvidíte sami, nemá cenu sem nic psát, asi tak.....Baruš
 

Byla jsi hodně milá a mile hodná. Byla jsi chytře pěkná a zároveň pěkně chytrá. Byla jsi mi vším a byla jsi má. Vypěstoval jsem si na tvou osobu závislost, nemohl jsem bez tebe být měsíc, týden ani den. Když jsi někam odjela, chyběla jsi mi a já tě musel vidět. Vždycky ses mi smála, nechápala jsi to. Říkala jsi mi blázne, avšak vím, že jsi na tom byla stejně. Úplně stejně jako já. Byli jsme si dost podobní, stejní přátelé, vkus i záliby. Neustále jsme vymýšleli něco nového a každičký den jsme si slibovali a říkali, že spolu budem navždy. Nechtěli jsme si připouštět, že by to tak být nemuselo.
Ty jsi mě tu však zanechala samotného. V pokoji, kde jsme spolu byli tolikrát. Nechala jsi mě sedět na jedné z těch dvou židlí, které jsme koupili spolu. Líbily se ti, tenkrát jsi u výlohy stála dobrou půl hodinu. Koukala jsi na ně a dokola jsi opakovala, že bys takové chtěla. Nemohl jsem vůbec pochopit, jak si někdo může zamilovat židle. Musel jsem ti je koupit, dal jsem je sice do svého pokoje, ale sedali jsme na nich spolu. Teď tu sedím sám s pohledem upřeným na jediném, co mi po Tobě zbylo - na několika fotkách, kde jsi pověstně usměvavá. Nerada jsi se fotila, prý na fotkách vypadáš strašně. Jenže sama jsi dobře věděla o opaku. Už několik dní tu takhle jsem, nezamhouřím oka. Jsem jako ve snách a neustále mám Tvůj obraz před očima. Snažím se Tě dotknout, ale vždycky mi zmizíš a já se opět proberu z polospánku. Každou minutu šeptám tvoje jméno do ticha, které tu teď nastalo. Vždy sis pouštěla hudbu, většinou smutné písničky - všichni jen kroutili hlavou, ale já tě chápal. Ty tvé melancholické stavy, kdy ti tekly slzy, aniž bys měla důvod. Teď tečou mně a o tom, že důvod mám, není pochyb. Je mi zima - velká zima, avšak v místnosti je něco k 25 stupňum. Je mi zima zevnitř. Chlad, který mnou prostupuje je nezadržitelný. Vyplňuje spousty místa, které tu po tobě zůstalo. Jsem neustále ve střehu a každý zvuk mnou projede, jako ostrý nůž a způsobí tím poplach. Slyším zřetelně tikání nástěnných hodin, stejně jako tlukot svého srdce. Čekám Tě, doufám, že příjdeš. Pohled prosebně upínám na okno, ve kterém se díky jemnému větříku pohupuje záclona. Běloučká záclona - a bílá barva smutek tají. Představuji si Tě a téměř dokonale vidím tvůj stín za oknem. Vstanu a rychle k němu běžím, otevřu ho, koukám z něj několik minut, rozhlížím se a volám Tvé jméno. Jméno, které jsem vyslovoval mnohokrát a vždy dostal odpověď. Jméno víly, kterou mám pořád rád. Nakonec okno zavřu, snad ještě smutnější a zbídačenější, než když jsem ho otvíral. Opět na mě dopadne ta tíživá bolest, která otupuje mozek a všechny mé smysly. Padám zpět na židli. Vím totiž, že už není možné Tě vidět. Tvá návštěva už nikdy nenastane. Jsi mrtvá. Viděl jsem tě naposledy, už je to skoro měsíc, avšak všechno je to moc živé. Hlasy v mé hlavě však nemají slitování, neustále mi kladou nesmyslné otázky a opakují ta dvě krutá slova, kvůli kterým nemůžu spát. Chtěl bych usnout a ráno se probudit a chytnout Tě za ruku. Stejně jako to bylo dřív. Jenže místo toho mě drtí noční můry. Potím se, mám mžitky před očima a v hlavě mi duní. Tvůj hlas zní z každého koutu v místnosti, nakonec však pochopím, že jde pouze o mou fantazii. Blázním, možná bych tu neměl být tak sám. Ale s kým bych tedy měl být? Je to začarovaný kruh, který vznikl díky andělům - ne těm hodným strážcům, ale těm černým. Černý anděl, neboli smrt. Ta mi tě vzala. Zklátila tě hrozná nemoc, ze které ti nikdo nemohl pomoci. O to to bylo horší - téměř všichni slyšeli černé anděly brousit kosy, ale nikdo nemohl nic dělat - jen jsme čekali. A víc nic.


 celkové hodnocení autora: 96.2 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 2 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.5 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 4 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 25 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Ringing Tambourine 05.06.2007, 14:20:57 Odpovědět 
   je to prožité....zapůsobilo to na mě...nemám slov, Barčo...:-)
 čuk 05.06.2007, 13:00:17 Odpovědět 
   Líbí se mi text, i když by mohl být víc strukturovanější, dramatičtější, trhanější, popřípadě text doplněn detaily mluvčího.
Ty poslední pietní věty se mi zdají příliš doslovné, nebylo by lepší náznak? Ale pokud to má být vzpomínka, pak to asi jinak nejde. Nejvíc by se mi líbil otevřený konec
 Imperial Angel 04.06.2007, 14:50:42 Odpovědět 
   Velmi zdařile popsané pocity i celkově je dílko povedené....možná trošku ohrané, ale napsané stylem, který nenudí, jak napsala Luciena: "velmi živé"
Taková smutná vzpomínka....nehodnotím, bylo by to mezi...
 Luciena 04.06.2007, 8:21:32 Odpovědět 
   Vyprávění působí jako něčí autentická vzpomínka, je velmi živé... Poznámku bych měla k číslici "25" - v povídkách se (až na výjimky) používají číslice vypsané slovy. Nepůsobí to pak rušivě...
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Iriska
(1.7.2020, 12:30)
Tala
(25.6.2020, 10:23)
crook
(24.6.2020, 21:22)
Dany
(21.6.2020, 15:45)
obr
obr obr obr
obr
Tábor - Audienc...
Rebejah
Můj jazyk má kr...
Lord Mordvig
Uvidíme se příš...
Uskar-Arah
obr
obr obr obr
obr

Svetielko v srdci
Sisi
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr