obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska je odvaha, která se nebojí ničeho na světě."
Buddha
obr
obr počet přístupů: 2915928 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39806 příspěvků, 5841 autorů a 393365 komentářů :: on-line: 1 ::
obr

:: Z těžce intimního deňýčku - I. ::

 autor Yfča publikováno: 01.07.2007, 22:13  
Huž su ve věku, kdy všichni začínají psát své paměti. Tož, taktéž jsem pohladila klávesnici revmatismem zkroucenými prstíky...
 

První vážnější kontakt s opačným pohlavím jsem měla uprostřed žhavého červencového dne na koupališti nedaleko Prahy. Tuto (poněkud šokující) příhodu dávala moje dobrosrdečná rodička velmi ráda k dobru před mými nápadníky, které jsem si přitáhla domů o mnoho let později. Někteří mne po vyslechnutí vousaté historky s hrůzou ve tváři opouštěli, jiným chlípně zajiskřilo očko v předtuše nevšedního dobrodružství.

Když mi byly tři roky, většina mých vrstevníků již věděla o rozdílech mezi ženou a mužem mnohé, já jsem však stále žila v nevědomosti.

Máť mi úspěšně tvrdila, že děti nosí čáp, případně hodně svalnatá vrána. Navíc bylo pro mé rodiče i prarodiče nemyslitelné, abych třeba jen kouskem očka spatřila tu část těla, která u dospěláků bývá na plovárně zahalena vkusnými plavečkami.

Do školky, kde bych možná měla šanci udeřit okem intimní zákoutí lidského těla, jsem nechodila. Byla jsem však bystrým děvčetem, a tak jsem si všimla, že maminčin hrudník připomíná hornatou krajinu, zatímco na tatínkově by mohla přistávat letadla.

"Každé miminko papá mlíčko z maminčina prsíčka," pravila mamuša vážně, když se vrátila z porodnice s mojí sestrou, a považovala to za vrchol osvěty. Dříve než ji poprvé přiložila ke svému prsu, vykázala mne za dveře a činila tak před každým kojením. Jistě vás proto nepřekvapí, že mi dlouho vrtalo hlavou, jak je možné, že mají maminky na hrudníku zásobárnu mléka, když moje bradavky, ani po několikaminutovém mačkání, neuroní jedinou kapku. Předtím jsem žádnou ženu neviděla kojit, a tak jsem po několika neúspěšných mačkačkách dospěla k názoru, že moje rodička kecá. Měla jsem dojem, že si vymýšlí, aby se udělala zajímavou, a mléko pro sestru kupuje v nedaleké Jednotě.

Zkrátka a dobře, díky nedostatečné osvětě jsem až do tří let žila v domnění, že muž i žena vypadají "tam dole" úplně stejně.

Zásadní zlom nastal o víkendu, který jsme trávili u prarodičů pár kilometrů za Prahou. Vypravili jsme se tenkrát na nedaleké koupaliště. Do té doby jsem se tam v parných dnech cachtala v předpotopních neckách, nebo jsem byla svlažována vodou z konve.

Vedle nás se na dece slunili rodiče s asi o rok starším Jiříčkem. Stejně jako já běhal po koupališti zcela nahý.

Okamžitě mne upoutala podivná věc, která mu vyrůstala z podbřišku. Protože jsem občas asistovala při koupání mladší sestry, během něhož jsem zvídavým očkem propátrala její intimní partie, věděla jsem, že máme ve stejném teritoriu podobný výčnělek, avšak značně zakrslý. Jiříček měl u té podivnosti navíc ještě jakési boule. Hned mne napadlo, že je nemocný.

"Maminko, ten chlapeček má bebíčko," ukázala jsem na Jiříčka prstíkem. Bylo mi ho líto.

"Prstem se neukazuje," napomenula mne mamuša a nevěnovala mému zjištění víc pozornosti.

Když kolem nás za pár minut procupitali další dva dobrovolní nudisté, došlo mi, že asi nepůjde o chorobu.

S výrazem naprostého úžasu ve tváři, kterého nejspíš nebyla schopná ani Marie Sklodowská – Curie po objevení radia a polonia, jsem Jiříčkův podbřišek fixovala zrakem. Úžas se změnil v obyčejnou závist ve chvíli, kdy začal zavlažovat nedaleký keříček, přičemž svou močí hladil lísteček za lístečkem. I já jsem předtím několikrát zkoušela čůrat vestoje, avšak nemohla jsem tak pěkně regulovat tok jako on.

Najednou jsem přesně věděla, co chci. To ráno mi totiž tatínek slíbil, že mi něco hezkého koupí, když nebudu (jako obvykle) zlobit. Jakmile si nic netušící chlapeček ulevil, vší silou jsem ho uchopila za šikovný výčnělek a dotáhla ho k naší dece.

Řval jako tur. Zvolala jsem tedy hodně silným hlasem, abych ho překřičela: "Tati, já chci mít taky takový čurátko! Byla jsem dneska hodná, tak mi ho, prosím tě, kup!".

Jiříčkova maminka, jež se marně snažila ukonejšit brečícího synka, právě se vymanivšího z mého sevření, vykřikovala něco o nevychovaných parchantech. Její manžel se kupodivu pobaveně usmíval. Tlemili se i poblíž se slunící návštěvníci koupaliště, jimž hlučný incident neušel. Tož, také jsem se usmívala. Rodiče se však mračili. Omluvili se, rychle sbalili deku a šupajdili jsme pryč.

"Ivanko, tohle nesmíš dělat, mohlas tomu chlapečkovi ublížit," pravil mi otec vážně po návratu domů.

"Proč?" nechápala jsem. "Koupíš mi takový čurání?" zkusila jsem to znovu.

Zavrtěl hlavou. "Takový věci se nekupujou. Kluci už se tak narodí," poznamenal. "Jsou prostě jiní než holky," dodal a víc se k té nešťastné události nevracel.

Mně ale ještě hodně dlouho vrtalo hlavou, proč jenom kluci mohou mít tak šikovnou věc.

"Hlavně že mu ho neurvala," pravila o něco později naše pražská sousedka, když se dozvěděla o mém extempore. Měla syna stejně starého jako já. Do té doby si k nám chodil téměř každý den hrát. Najednou to měl zakázané. Sousedé asi měli strach, že se jim domů nevrátí kompletní.

Zážitek z koupaliště se na mém psychičnu nijak nepodepsal. Kdyby o něm moje mamuša tak ráda nevyprávěla, asi bych ho časem vytěsnila z paměti. Doufám, že onen den nezanechal neblahé stopy ani na Jiříčkovi...


 celkové hodnocení autora: 98.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 59 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 1.5 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 61 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 605 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Jujacek 04.01.2014, 12:05:05 Odpovědět 
   Vše už bylo řečeno, odcházím s úsměvem na tváři :) :D
 Alexka 15.04.2013, 19:20:00 Odpovědět 
   Tak tady jsem se pobavila! Já po takovém čurátku nikdy netoužila, ale moje dcera ano. Tenkrát jsem ji moc nechápala, ale ty jsi mi to vysvětlila. :)
 Šíma 22.11.2011, 19:31:13 Odpovědět 
   :-DDD

Znovu jsem zabloudil do Tvých "luhů a hájů" a přečetl si tento textík a smíchy jsem div nespadl pod stůl. Ano, nejen delikventi se vracejí na místo činu, ale i čtenáři k dobrým textům... Hezký večer! ;-)
 Werika 18.02.2011, 19:20:39 Odpovědět 
   Když jsem druhý díl spatřila v TOP 20, řekla jsem si, že si to musím přečíst. Nu, tak jsme začala u jedničky. A myslela jsem, že se potentočkuju smíchy, vážně jsem se řezala na celý náš byt (ještě že na mě nikdo nepřišel O:)). Vynikající!
 Bereniké 03.08.2010, 0:58:32 Odpovědět 
   čtu to průběžně už asi dva roky a pořád umírám smíchy.. tohle je majstrštyk, vážně. i když to je asi jasné z ohlasů. ) zkrátka můj oblíbený kousek.
 ze dne 09.08.2010, 1:07:38  
   Yfča: Díky, to mne velmi těší. :o)
 faust 07.06.2009, 8:37:54 Odpovědět 
   Skutečně citlivě a s velkým zaujetím líčíš vlastně docela nezásadní poznání dítětě (oproti těm dalším, závažnějším, která jim život vzápětí přichystá), jež by v očích mnoha z nás sotva mělo šanci vydobít si pozici příběhu. Jdu k dalším dílům s čtenářským rozechvěním...
 mistrovamarketka 11.12.2008, 20:00:00 Odpovědět 
   Utírám si slzy (smíchu), tvé starosti s čurátkem mě rozesmály téměř do astmatického záchvatu.... Já jsem do školky chodila, takže jsem mohla rozdílná čurátka zaznamenat a se svým jsem se stihla i smířit :-))) a proto se teď tak klidně řehtám cizímu (tvému) neštěstí :-D
 Serena 20.10.2008, 18:03:16 Odpovědět 
   Velice úsměvné a napsaní čtivou formou.Moc se mi to líbilo a už se hrnu na další dílko tohoto názvu....dávám 1.
 ze dne 20.10.2008, 20:12:18  
   Yfča: Děkuji. :o)
 estel 18.09.2008, 18:25:40 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: estel ze dne 09.09.2008, 18:48:43

   Error... polonia. Za to se omlouvám, ale v chemii úspěšně pletu všechno dohromady.
Jinak můj názor se řídí textem nahoře, nikoliv texty dole, takže je mi tak trochu jedno, co píší ostatní čtenáři (ovšem chválili mi spoustu věcí, které jsem už dávno smazala jak ze saspi, tak ze svého harddisku). Vzhledem k tomu, že všechny komentáře jsou subjektivní, asi tu nenajdeš žádnou vyšší pravdu. Napsat jiný komentář je jediný způsob, jak se k pravdě přiblížit, i kdyby měl být od ní stejně daleko jako všechny "stejné" komentáře.
Nicméně, pokud si vzpomínám, tak jsem tě neznámkovala. Za mým komentářem tedy nestojí válečné tažení... jen pohled z druhé stránky věci.
 ze dne 18.09.2008, 18:33:16  
   Yfča: Estel, já taky negativní komentáře (od kohokoli) za "válečné" tažení nepovažuji, ba ani negativní známky. :o) A je zcela normální, že nad něčím, cos sepsala Ty (či já) bude sto lidí jásat a dalších sto si s chutí odplivne. ;o)
 estel 09.09.2008, 18:51:31 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: estel ze dne 09.09.2008, 18:48:43

   Krom toho mě nesmírně irituje ten název... v dnešní době je to puberťácká móda... :-)
 ze dne 18.09.2008, 12:28:20  
   Yfča: Je možné, že jsi podobný název spatřila u napsanin svých vrstevníků. To se občas stává, že od nás, starých bab, opisují kraviny, které jsme používaly už v době, kdy jejich rodiče za sebou ještě tahali kačera... ;o))
 estel 09.09.2008, 18:48:43 Odpovědět 
   Hezká historka. Ovšem jako povídka už je to horší. Jazyk je nijaký, šedý a nevýrazný, neodpovídá tématu ani ladění, nepodtrhává příběh. Nedokážeš vykouzlit atmosféru a tak jen přeříkáváš děj. Jediná dobrá zmínka je ten kousek o objevení plutonia. Dost málo. Celkově mi to připadá jako hodně nevyužitý prostor…
 ze dne 18.09.2008, 12:24:43  
   Yfča: Tak mám dojem, že jsi asi četla něco jiného než ostatní čtenáři tady na SASPI i jinde (soudím podle jejich komentářů). Utvrzuje mne v tom i to, že jsem se o plutoniu v textu vůbec nezmínila... :o)
 Dee 30.04.2008, 16:44:17 Odpovědět 
   Taky jsem se nasmál, moc pěkné :) ale musím se zamyslet nad tím, že bych se nesmál kdyby se to stalo mě :-D
 kalinka 22.04.2008, 13:57:06 Odpovědět 
   Yfčo, ty seš normálně fšude. Kdy to začneš vydávat knižně?:o)
 Lillian Bann 08.04.2008, 22:06:32 Odpovědět 
   Jooohoooo, to bylo dobrý!:D Hezky mě to rozesmálo na dobrou noc, jsem chtěla jít spát... :)) Díky!!:D
 Marťas 19.03.2008, 18:37:36 Odpovědět 
   super ;-)
 AnetkaAne 27.02.2008, 1:47:06 Odpovědět 
   Moje holky by řekli to je hustý! Vážně super! Určitě 1 s *! Směju se ještě teď ! :-) Berenica
 ze dne 27.02.2008, 13:10:37  
   Yfča: Cizí neštěstí vždycky potěší a rozesměje... ;o))) Díky.
 katie 23.02.2008, 17:53:25 Odpovědět 
   moc pěkné, opravdu jsem se zasmála:)
 Musetta 08.02.2008, 16:27:10 Odpovědět 
   Svěží a vtipně napsané :o)
 Vanessa Kuzníková 03.02.2008, 13:02:13 Odpovědět 
   Moooc hezkýýýýý. Děkuji za prodloužení života o 10 minut. A nebo o vyléčení nějakého mého neduhu. Přece smích léčí, no ne?
 valcar 29.01.2008, 21:03:17 Odpovědět 
   ach ano...tolik jsem se nenasmál už alespoň několik hodin :-D
 Jelen 28.01.2008, 15:13:33 Odpovědět 
   Výborně napsané, má to spád a vtip.
 Valoar 27.01.2008, 18:20:34 Odpovědět 
   Tak jsem se zase zasmál,vtipné a hezky provedené;)
 Cicina 26.01.2008, 19:28:56 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: cate ze dne 04.09.2007, 13:57:38

   Zajímavá myšlenka;o)
 Cicina 26.01.2008, 19:28:15 Odpovědět 
   Co dodat? Není nad příběhy ze života...Není nad to, když to někdo umí podat... Jestli umí Tvoje rodička taky tak barvitě vyprávět, pak se ani nápadníkům nedivím (ani těm, co zdrhali, ani těm, co se těšili =o))
 enlin 30.11.2007, 12:09:23 Odpovědět 
   Velmi dobré a vtipné, skvěle napsané:), moc se mi to líbilo, dám si Vás do oblíbených:)
 Hosty 02.11.2007, 15:17:11 Odpovědět 
   Málokdo umí použít správná slova na správném místě...ty to umíš a buď na to hrdá!:)
 Tlapka 09.10.2007, 15:50:21 Odpovědět 
   Bože, to je výborný... 1 a dávám si Vás do oblíbených!
 cate 04.09.2007, 13:57:38 Odpovědět 
   ...bezva sexuální výchova...se vsadím,že dneska by Jiří tak neřval;o)
 JenniferBlack 28.08.2007, 22:04:05 Odpovědět 
   Já chci ještě chvíli žít, prosím:D Mě zabiješ smíchy... 1*****
 ze dne 29.08.2007, 16:04:23  
   Yfča: Tedy... smát se cizímu neštěstí... ;o)))
 Milan Březina 28.08.2007, 7:53:11 Odpovědět 
   Hezké, pěkné, naučné a ze života...

Isa:
Vždyť holky mají jinou, ale taky šikovnou věc. Není to krása na tom světě? Jak to všechno do sebe tak krásně zapadá? ;-)
 Kaunaz Isa 14.08.2007, 16:02:20 Odpovědět 
   "Proč jenom kluci mohou mít tak šikovnou věc."
Kdoví... (o=
 m2m 14.08.2007, 12:02:22 Odpovědět 
   Chtěl jsem vědět, jak píše jedna z nejvíce a nejlépe komentovaných autorek...
...a rozhodně jsem neprohloupil. Krásný jazyk, vyloženě jsem se bavil a uculoval :-)
Příjemné oddechové dílko. 1 s velkou hvězdičkou... :-)
 Svetla 11.08.2007, 12:53:37 Odpovědět 
   Super! pěkný styl a zábavné k tomu. 1
 Mýna 29.07.2007, 9:59:25 Odpovědět 
   Suprový, parádně jsem se bavila a u "čůrátka" jsem málem vyprskla kafe na monitor! Luxusní!!1*!!
 Amiq 07.07.2007, 17:08:47 Odpovědět 
   Kralovsky jsem se bavil. Umis vyborne a hlavne vtipne vypravet, s cestinou se primo mazlis. 1*
 plzeňský 06.07.2007, 19:26:25 Odpovědět 
   Když někdo umí vyprávění přenést na papír, je to prostě paráda. A to ty rozhodně umíš. Blahopřeju. Není nad to, když se to, co je napsáno, dá číst. A úplně nejvíc mě zaujala ... "svalnatá vrána".
 Mija.cz 05.07.2007, 22:32:54 Odpovědět 
   Váš sloh je úžasný:-) Skvělý styl, který umí zaujmout:-))) Moc jsem se pobavila:-))))))))) Moc pěkné:-))
 Hanulka222 03.07.2007, 17:58:09 Odpovědět 
   Bezvadně jsem se bavila...
 Irena Mayer 03.07.2007, 14:14:14 Odpovědět 
   úžasný..... ještě teď se směju, výborně napsaný a určitě příčka nejvyšší........ :)
 Eifelovka 03.07.2007, 14:01:11 Odpovědět 
   Píšeš fakt výborně. Je to vtipný, čtivý, prostě bezvadný! :-)))
 sirraell 02.07.2007, 16:40:55 Odpovědět 
   Projasnila jsi muj den, skvele jsem se pobavila a hlavne jsem rada, ze nejsem sama s takovymi historkami....
 Ilonaw 02.07.2007, 13:50:56 Odpovědět 
   Kouzelný! :-)))
 Imperial Angel 02.07.2007, 11:42:23 Odpovědět 
   Úžasný text protkaný humorem na každém kroku ;)
 Bohdando 02.07.2007, 11:03:12 Odpovědět 
   Máš svůj osobitý styl vyprávění, který se mi moc líbí. Vtipně a hlavně výborně napsané. Hodně mne to pobavilo, děkuji. :)
 Dědek 02.07.2007, 10:25:15 Odpovědět 
   Krásně jsem se pobavil. Díky.
 Rony Lacrumae 02.07.2007, 9:35:31 Odpovědět 
   No, po ránu mi to dost zvedlo náladu. Moc pěkné =) 1
 naivka nevšední 02.07.2007, 8:23:10 Odpovědět 
   Moc dobrý!:-) Fakt jsem se zasmála, krásně podáno, jednoznačně za 1!
 čuk 02.07.2007, 6:55:21 Odpovědět 
   pobavil jsem se. Optika dětského vnímání je někdy vskutku příjemně básnická. Hezky napsáno, cudně, přečemž naivita dítětě zakrývá postranní myšlenky zkažených dospěláků
 amazonit 02.07.2007, 6:07:28 Odpovědět 
   oj, dětská čistota a naivita:o)) některé pasáže jsou vskutku unikátní, ani ne tak do obsahu, ale do stylu podání:o))
 Helam 01.07.2007, 23:43:59 Odpovědět 
   Už dlouho jsem se při čtení nesmála nahlas. Opravdu výborné!
 Šíma 01.07.2007, 23:13:09 Odpovědět 
   Díky za vydařené vyprávění, obohacené špetkou nářečí! Měl jsem co dělat, abych si taky neučurnul, jak jsem se smál! SUPER!!! Díky za chvíle pohody a pobavení... Za jedna!
 Vilda 01.07.2007, 23:04:32 Odpovědět 
   Jsi výbornej vypravěč, i tentokrát jsem se skvěle bavil. Z tý římský I. usuzuju, že bude minimálně ještě jeden díl. Určitě si ho nenechám ujít. Dávám 1 a ukládám si. Bezvadný čtení. :)))
 Lakejja 01.07.2007, 22:36:14 Odpovědět 
   ano na nejvyšší příčku ne, já bych to hodnotila někam mnohem výš :D
Takováhle vyprávění jsou opravdu nejlepší. Člověk, když je malý a ještě nechápe ani to, co později pokládá za základ. Dělá nejkrásnější kousky svého života :D a když se to ještě dokáže převyprávět tak ksvělým způsobem jako to udělala autorka.....nemá to nejmenší chybky.
Jednoznačně 1 :-)
 Kev 01.07.2007, 22:13:06 Odpovědět 
   Dobře napsáno, ovšem na nejvyšší příčku (chtěl jsem napsat duširvoucí, ale radši ne:) to není..
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Novalie
(12.12.2021, 23:06)
stromeček
(7.12.2021, 21:05)
jeník
(7.12.2021, 01:25)
lucy11
(26.11.2021, 18:28)
obr
obr obr obr
obr
Země Ea - Pouť ...
J.K
Cesta Mimočasem...
Vipero
Let sovice
deuxEm
obr
obr obr obr
obr

Hučí mi
alder
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr