obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Naděje je sen bdícího."
Aristoteles
obr
obr počet přístupů: 2915585 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39866 příspěvků, 5778 autorů a 391999 komentářů :: on-line: 3 ::
obr

:: Staré rozeschlé necky... ::

Příspěvek je součásti workshopu: Nejdelší minuta
Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Povídky z okurkové lahve
 redaktor Šíma publikováno: 15.08.2007, 16:04  
60 vteřin! Pro někoho jen okamžik a pro jiného celá věčnost. Na moři je smrt běžnou záležitostí, ale každý dobrý námořník to ví! Jsou věci mezi nebem a hladinou moří. A věci, které jsou pod ní. A Poseidon je jen jednou z nich! Tím něčím jiným je lepkavá, chladná a mokrá smrt s rezavou kosou, kterou si stále brousí, jakoby pořád neměla dost...
 

Tu noc bylo chladno! Divné... V Karibiku bylo většinou dost teplo i v noci. Loď se monotonně kolébala na vlnách a skřípěla snad v každém spoji. Byla už stará a ačkoliv nebyla živá, zdálo se, že to ví a věděla to také její posádka, několik desítek zašpiněných a nemytých námořníků, kteří se kdysi nechali najmout na tuto plavbu. Vítr dul s nezměněnou silou a posouval tuto obstarožní vykopávku zvolna vpřed. Lanoví a plachty vrzaly do rytmu vln a houpající se paluba trochu znesnadňovala chůzi. Moře bylo jako živé, avšak do bouře mělo počasí ještě daleko.

Nad lodí se vznášel zpěv opilé posádky. U kormidla stál starý vousatý muž s jednou nohou. Namísto té druhé měl jen dřevěnou protézu, do které se pomalu zažíral červotoč. Ale jemu to bylo jedno! Tomu muži... Čas ubíhal. Noc byla klidná a nebe jasné! Posádka se radovala díky rozdanému Rumu a kapitán byl kdesi ve své kajutě. První důstojník se procházel na přídi a zrakem pátravě prohlížel vzdálený obzor. Byli blízko Skalnatým ostrovům. Všichni to věděli, ale nikdo se neodvažoval ani ceknout! Kapitán měl své slovo a vidina pokladu byla pro jejich unavenou mysl jako ten nejvyšší maják s nejsilnějším světlem.

Na palubu se vyřítilo několik mužů a dali se do hraní. Posadili se nedaleko hlavního stěžně pod lampou a jeden z nich vytáhl kostky. Začali hrát a jednotliví muži se střídali v až šíleném rytmu! Kostky padaly s temným duněním na palubu. Stěžně vrzaly pod doteky větru a nad plachtami, které již dávno ztratily svou nevinnou bělost se třepetala černá vlajka! Piráti! Už je toto slovo by dokázalo vyděsit i toho nejotrlejšího lodníka. Jenomže naše posádka už dlouho neměla jaksi štěstí! Plachetnice plující k Novému světu byly dobře ozbrojené a měly na svých palubách početné muže ve zbrani! A muži na palubě Starých rozeschlých necek, jak říkali své lodi, to dobře věděli. Štěstí je patrně opustilo...

Kostky znovu dopadly na palubu. Co bylo v banku? Dohromady nic cenného. Falešné zuby, stará rezivá dýka, hodinky na řetízku, bambitka, ze které již nešlo střílet a mnohem dalších drobností! Chyběly tam však jen peníze, ale pro ty si právě jeli mezi Skalnaté ostrůvky, jakoby se vydali do nějaké Spořitelny. Jeden z mužů vložil kostky do dřevěného poháru a zachrastil s nimi. Vypadal jako smrt. Hubu měl starou a opuchlou a mezi dásněmi se mu zračilo jen několik zkažených zubů. Muž od kormidla se přišel podívat, co to tam, ti chlapi, mají! Odněkud zespoda se ozýval zpěv ožralých námořníků, kteří se snažili zapomenout na dny strádání a nejistoty. Celé měsíce neměli žádnou kořist a loď samotná také potřebovala opravit!

„Vyhrál jsem!“ zakřičel bezzubý muž. „Bank je můj!“

„Jen přes mou mrtvolu!“ vstal jiný z mužů hrajících v kostky. „Podvádíš!“

„Je to moje, vyhrál jsem!“ řekl znovu bezzubec. „Zabiju tě!“

Muži vytasili své dýky. Pokud nebyla vyhlášena pohotovost, ležely všechny meče a jiné větší zbraně na svých místech. Všichni muži na palubě měli jen krátké osobní zbraně pro nejnutnější obranu. Oba sokové kroužili kolem poloprázdného pytle z hrubé látky, ve kterém byl onen pomyslný bank. Jen papoušek v kleci se díval do temné noci.

„Všichni do člunů...“ zakřičel opeřenec do zpěvu mužů v podpalubí a vrzání obstarožní lodi. „Všichni do člunů...“

„Držte huby, nebo vás všechny hodím žralokům...“ okřikl je první důstojník. „Kde je jednonohý Jim? Proč nikdo nestojí u kormidla!“

Muži se dívali po šerem naplněné palubě a houpali se spolu s lodí. Něco nebylo v pořádku. Viděli jej, jak k nim jde svým pajdavým krokem a jeho protéza pravidelně bušila do dřevěné paluby. Buch, buch, buch! Najednou všichni uslyšeli onen charakteristický zvuk, jako když si smrt brousí svou kosu. Loď se stočila na vlnách a kormidelní kolo se volně protáčelo sem a tam. Opilí muži v podpalubí se stále smáli a zpívali své oplzlé písničky, ale na palubě byl ještě někdo jiný.

„Kam šel?“ zahalasil první důstojník znovu. „Komu uvidím nůž v ruce, toho vlastnoručně vykuchám jako rybu, na to vemte jed!“

„Hra je hra! Chci jeho krev!“ zakřičel pirát, který si přivlastnil celou výhru. „Urazil mou čest! Kostky jsou poctivá hra...“

Muž od kormidla se jen tiše pousmál a vypařil se jako pára nad hrncem. Nezbylo po něm nic, jakoby nikdy neplul na palubě Starých rozeschlých necek! Vše se seběhlo tak rychle. Od momentu, kdy kormidelník opustil své místo až do doby, kdy loď na cosi narazila uplynulo jen několik desítek vteřin. Kdoví, kým byl ten muž s jednou nohou! Ještě nikdy jej neviděli. Jen při této poslední plavbě zaskočil za jejich obvyklého kormidelníka, protože ten pravý se houpal na šibenici v Královském městě na dvoře Guvernéra! Smrt si pro všechny přišla po čas této poklidné plavby. Cítili ji v každém koutě, kam nedopadlo světlo lamp. S každým zhoupnutím jim byla blíže! Muži na palubě se vrátili ke hře... Kostky znovu dopadly!

„Všichni do člunů!“ zakřičel opelichaný papoušek, který byl také součástí banku. Muži se rozřehtali. „Všichni do člunů...“

Pak ty Staré rozeschlé necky do něčeho narazily! Patrně šlo o jeden ze skalnatých ostrůvků na okraji stejnojmenných ostrovů, na nichž měli piráti ukryty své poklady. Sem se žádná jiná loď nikdy neodvážila. Tady všude okolo číhala Smrt a hlubiny moře! Poseidon měl toto místo v oblibě a rád tu potápěl lodě. Bylo to, jakoby je všechny zasáhl blesk! Loď se na okamžik vzepjala a pak dosedla na skalisko. Ale další veliká vlna, valící se na její bok, ji strhla do hlubiny. Stěžně popadaly na palubu a vzaly s sebou všechnu výstroj! Lana a plachty přikryly těla rozdrcených námořníků, na které spadly stěžně a ráhna. Zpěv opilých mužů vystřídalo divoké ječení!

Paluba se zalila krví. Staré rozeschlé necky se naklonily na levobok a rychle nabíraly vodu. Kostky spláchla voda. Vše se odehrálo až příliš rychle na to, aby se někdo stačil zachránit. Loď klesla do hlubiny vedle skaliska a kvičení a vřískání umírajících pirátů vystřídalo klokotání mořské vody. Temné moře utichlo a namísto lodi se u skály pohupovaly jen trosky. Zachránil se jen jediný tvor, papoušek, který byl kdysi součástí banku! Vyletěl z rozbité klece a usadil se na nedalekém, vodou smáčeném, skalisku.

„Všichni do člunů!“ volal svým nakřáplým hlasem. Seděl na vrcholku černého skaliska utopeného uprostřed ještě temnějšího nebe. Zobákem si čechral navlhlé peří a třásl se pod doteky studeného větru. Mořské vlny narážely pravidelným rytmem do skaliska a bůh moří Poseidon byl spokojen! Další bídní červí skončili v jeho náručí. Kolem skaliska proplul žralok. Jeho trojuhélníková ploutev se jasně rýsovala v temném moři. Kostky byly vrženy...


 celkové hodnocení autora: 96.8 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 9 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 1.8 uložit příspěvek 
 známka poroty: [ - ] tisk příspěvku 
 počet komentářů: 40 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 110 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Dandy518 01.08.2014, 1:02:57 Odpovědět 
   25. 06. 2014

Povšechně se celá povídka jeví jako popisná pasáž jejich klidné plavby, hraní v kostky a náraz do skaliska. Člověk by čekal, že se objeví něco víc, než jen záhadné zmizení kormidelníka. Něco, co mu vyrazí dech. Takhle si jen odvyprávěl docela nudnou plavbu.
Slovo spořitelna mi ve tvém díle nesedí. Působí jako pěst na oko.
Kostky byly vrženy. Kdybych neznal citát, myslel bych si, že piráti pykali za hazardní hru. Za ďábelskou hru, jež se Poseidonovi příčila. Ale takhle vyznívá nevhodně použita, jelikož mi nedává smysl.
Papoušek byl jediné plus.
 ze dne 01.08.2014, 15:19:57  
   Šíma: Aspoň že to zachránil ten pták! ;-) Díky.
 Mathew 31.08.2007, 18:15:21 Odpovědět 
   Moc mě to nedostalo, někde v první třetině mě to chytlo a dřív než cokoli jiného mě to zase pustilo. Taky jsem nějak nepochopil celou pointu, nemyslím konec. A přiznám se, že předposlední dva odstavce jsem četl a myslel na něco docela jiného, takže jsem je musel číst znova. Chybí tam něco, co by čtenáře nutilo číst dál, nad tím bych se zamyslel. Stylisticky pěkné, někde přebývají čárky, ale to se dá zkousnout.
 ze dne 31.08.2007, 19:27:16  
   Šíma: Díky za zastavení a komentář! ;-) Hm, možná jsem se netrefil do tvého "gusta", možná tomu fakt něco chybí! Díky za Tvůj čas strávený nad tímto dílkem... ;-)
 m2m 27.08.2007, 15:53:02 Odpovědět 
   Šímo Šímo! Co mi to děláš?
A protože jsem veskrze zlý člověk a WS nikdy nehodnotím, napíšu Ti sem sáhodlouhý komentář.
První věc...co asi sprdnu, je příběh. Jak by řekl náš profesor češtiny: "Je to vo ničem." Teda vo něčem to je, ale stejně mi to připadá, že text nemá nějaký náboj, šťávu či snad kuře v tubě.
Druhá věc - no já nevím, ale jako minuta mi to nepřišlo. Přišlo mi, že piráti nějak uvízli v časovém paradoxu, ve zpomaleném čase. Začal jsem vyběhnutím pirátů s kostkami na palubu (sakryš, dyť přece kostky se hrajou v podpalubí, ne? za světla? :-)) a skončil u skaliska. A to se mi jako minuta nezdálo...hmmmm.
Další věc - šímovský talent vyprávění. Je to vřele čtivé a kdyby nebylo toho ichtylního zadání, považoval bych to za velice povedenou věc, kromě toho kuřete v tubě ovšem ;-)
Takže Šímo...co mi to děláš? Jak se má teď Chemik rozhodnout?
:-))
 ze dne 27.08.2007, 17:38:16  
   Šíma: Víš co, milý Chemiku? ;-D Dáme si "Kuře v tubě" a počkáme, co se stane! Ono to nějak dopadně, protože se ještě nestalo, aby se něco nestalo a něco nějak nedopadlo!

Děkuji Ti za obsáhlý komentář a zastavení! Když nevíš, tak nevíš a není co řešit! Prostě neznámkuj! Šíma se nebude zlobit (ani náhodou), to víš, to je ta šímovina!

Ještě jednou díky a měj se hezky! Kuřeti v tubě zdar! ;-) Nebo Pirátům a jejich kostkám? Kdoví?
 seńorita chiquita 26.08.2007, 11:22:31 Odpovědět 
   atmosféra je sice vystíněna dobře, ale tak nějak klasicky, navíc, jak už tady tisickrát bylo zmíněno, chybí tomu nějký ostřejší děj...je to jen takové polechtání...
 ze dne 26.08.2007, 11:31:01  
   Šíma: Díky za zastavení a komentář! ;-)

Takže jen takové malé "polechtání"... Slabé mrazení na zádech a nic víc? Hm, co naděláme, už se stalo a je to takové, jaké to je! Když jsem tohle dílko kuchtil, patrně jsem zapomněl na nějakou přísadu, ale teď, když je to hotové, už s tím nic nenadělám... ;-)

Že bych zase vařil z vody, nebo jsme to tou vodou až moc zředil? Když tam na moři je vody habaděj... ;-)
 Povídkář 25.08.2007, 10:28:30 Odpovědět 
   Páni Šímo, tohle bylo fákt dobrý. Dobře vystižená atmosféra, fakt dobrý.
 ze dne 25.08.2007, 11:51:36  
   Šíma: Díky za zastavení a komentář! ;-) Jsem rád, že se dílko líbilo, i když mám takový pocit, že jsem to hrál jen na tu "atmosféru" a jak mnozí podotkli, "něco" tomu chybí! Snad jsem to málo osolil a opepřil... ;-)

Potěšils mě, hele, tady je můj úsměv... :-D
 cate 23.08.2007, 13:06:33 Odpovědět 
   ...dá se "zažít" i horší smrt..;o)
 ze dne 23.08.2007, 13:16:05  
   Šíma: Jo, to je fakt! :-(

A tak zpívám jako protřelý mořský vlk: "Johoho, bylo nás tam roku onoho..." Dál už to, bohužel, nevím! Šlo o nějakou píseň o ukrytém pokladě... ;-)
 cate 23.08.2007, 13:01:14 Odpovědět 
   ..a takhle si nás veze všechny;o)..mě se moc líbí.
 ze dne 23.08.2007, 13:03:55  
   Šíma: No, já nevím... Nechtěl bych se utopit v moři! ;-) Díky za zastavení a komentář!
 Viktor 21.08.2007, 15:42:28 Odpovědět 
   já jsem tomu vůbec nerozuměl... já jsem to nepochopil... proč tam byl kormidelník ,který byl oběšený... to byl Poseidon.... nebo co? proč odešel od kormidla???..Chtěl se mstít pirátům??? Proč???

Co znamená věta.cituji:„Kam šel?“ zahalasil první důstojník znovu. „Komu uvidím nůž v ruce, toho vlastnoručně vykuchám jako rybu, na to vemte jed!“

Koho důstojník oslovoval ..hráče???..kormidelníka???

Šímo tohle opravdu bylo mých nejdelších 60 vteřin na Saspi ...hergot, já to ani nemůžu oznámkovat...vždyť tu není tak vysoké číslo.. :o))))

ty ses tak soustředil na atmosféru , že si vypustil hlavu a patu ... vytvořil si bezhlavého bezpaťáka.. :o)
 ze dne 21.08.2007, 17:31:03  
   Šíma: :-DDD

Promiň, Viktore! Ten kormidelních na těch Neckách byl někdo od Poseidona, páč ten pravý byl oběšený, vždyť jsem tam napsal, že se s nima ten druhý již nějaký čas plaví... Možná šla loď ke dnu díky němu (tomu falešnému)!

První důstojník najednou uviděl kormidlo bez kormídelníka, proto se zeptal: "Kam šel?" A co se týče toho výroku o nožích, několik pirátů přece hrálo v Kostky a chtěli se servat o ten pochybný Bank... ;-)

No, ano, tato povídka je prostě napsaná na atmosféru a na těch 60 vteřin... Možná autor přestřelil, kdoví? Díky za zastavení a komentář! Díky za desítku (10), jsem patrně kdesi hodně mimo stupnici, ale i to se někdy stává! ;-)
 sirraell 21.08.2007, 14:59:44 Odpovědět 
   hmmm, neni to ono, je to jako kdyz clovek jede ve vlaku a diva se na nadhernou krajinu kterou projizdi, najednou mezi vlakem a krajinou se objevi stromy a clovek se snazi prohlednout mezi nimi, ale nedari se, jen zablesky te krasy mezi stromy mu davaji vedet, ze tam ta krajina opravdu je... za 2
 ze dne 21.08.2007, 15:02:38  
   Šíma: Děkuji za návštěvu a hezký a poetický komentář! ;-) Dvojka je také dobrá! :-D
 Šíma 21.08.2007, 10:45:11 Odpovědět 
   Dal jsem se na komentování děl ve WS, ale komentovat sám sebe jaksi ztrácí smysl, takže jdu raději dál! :-DDD
 marge 20.08.2007, 23:13:00 Odpovědět 
   Odpověď na příspěvek od uživatele: Irena Mayer ze dne 20.08.2007, 22:46:12

   Díky za vysvětlení celé situace:-)
Připadá mi to zvláštní, že účastníci WS si navzájem nekomentují díla. Hodnocení ještě pochopím (i když pro mě za mě...), ale komentáře -když to řeknu přehnaně- konkurentů by mohly být více než zajímavé /do té rvačky bych klidně šla:-))/. Je to škoda, jenže je to jejich rozhodnutí; já nejsem moc zásadový člověk:-)
 ze dne 21.08.2007, 9:54:37  
   Šíma: Rvačka! Boj! ;-) Zajímavé! Jdu do toho...
 Irena Mayer 20.08.2007, 22:46:12 Odpovědět 
   Žádná nepsaná zásada to není, pouze názor jednoho autora, kterému se podařilo "zblbnout" několik dalších. Jsem ráda, že ty, marge, mezi nima nejsi. Tohle je totiž WS (tvůrčí dílna), ne soutěž (ty závěrečné nominace jsou jen taková třešnička na dortu). Nevidím důvod, proč bych nemohla svým kolegům ve WS říct názor na jejich dílo, i když se sama účastním. Protože napsat "četl jsem, nekomentuji", je sice možné, ale pokud to budou dělat všichni, pak celý tenhle tvůrčí spolek ztrácí smysl. Myslím si, že právě účastníci WS by měli navzájem komentovat svá díla a třeba se i poprat :) A vůbec to nepovažuju za neetické, jak tady bylo řečeno. Známkování, to je něco jiného. Já třeba WS neznámkuju, ale chápu, že někteří na slovní komentář nemusí mít tolik času - to by se ale nemělo týkat účastníků WS.... :)
 ze dne 21.08.2007, 9:51:19  
   Šíma: To jsem z toho jelen... ;-)
 marge 20.08.2007, 16:53:02 Odpovědět 
   No možná je to tady nějaká nepsaná zásada, já ale nevidím důvod, proč bych nemohla jako účastník WS napsat komentář k dalšímu účastníku WS:-)
Souhlasím s ostatními, povídka je to pěkná, ale něco tomu prostě schází. Ten moment, kdy si člověk řekne: tak tohle je fakt výborný...
Přesto mě to navnadilo k přečtení dalších tvých textů:-) Hodnotím za 2.
Pé es: A! příště! možná! míň! vykřičníků! :-)))
 ze dne 20.08.2007, 17:10:39  
   Šíma: Díky za přečtení a komentář! Jo, ty vykřičníky! Snad se to časem spraví a autor se polepší... Co na nich vidí? To vážně nevím! ;-)
 Kondrakar 20.08.2007, 13:26:47 Odpovědět 
   No abych pravdu řek, tak mi to přišlo celkem o ničem. vypravěčský styl je velmi dobrý, i když za jinými tvými povídkami silně pokulhává. nehodnotím
 ze dne 20.08.2007, 13:52:06  
   Šíma: Díky za přečtení a komentář! ;-) Ne vždy se všechno povede a ne vždy člověk kápne na čtenářovu notu... :-D
 Alyssa 17.08.2007, 20:20:56 Odpovědět 
   No, řekla bych nápad dobrý, zpracování trochu vázne. Ty vykřičníky jsou opravdu dost rušivé, a celkově to tak nějak...nezaujalo. Holt nepovede se vždycky, co? :o)
 ze dne 17.08.2007, 20:57:54  
   Šíma: Hm, co? :-) Díky za zastavení a komentář! Jo, jo, ne vždy se všechno povede... A ještě díky za úsměv! :-D
 Tomáš P. 17.08.2007, 17:09:49 Odpovědět 
   Jestli byl neměl celou hodinu psát spíš tečky než vykřičníky!/. ; )

Jinak mám naneštěstí stejný názor jako Cristinne, včetně známky. Nevím, kde přesně je ten problém, ale někde je. Mám pocit, že celé to zpracování nějak vrže, stejně jako stěžně a ráhna Starých Rozeschlých Necek. Má to dobrý nápad, ale asi by to chtělo poodhalit víc, a přestože to působí uceleně, chybí mi nějaká jiskřička.
Jak už jsem napsal, nedokážu určit, kde je jádro brouka, ale ten brouk tam je a nechce ven.
Jinak to je pěkné... <:-?
 ze dne 17.08.2007, 17:44:11  
   Šíma: Díky, to je ale potvůrka (ten brouk), nebo je tam někde zakopaný pes? To ani sám autor neví... ;-)

Každopádně jsem rád, žes ke mně vážil svou cestu a nebál ses promarnit trochu toho svého drahého času! Díky i s těmi prokletými vykřičníky! ;-) Budu trénovat ty tečky...

.........................................................................................
 Cristinne 17.08.2007, 12:56:33 Odpovědět 
   Líbilo, proti pirátům nic nemám, ale něco mi v tom chybělo, těžko říct co, snad jsi moc urychlil onu "katastrofu", mnohem víc popisu než jí jsi věnoval popisu písní posádky... třeba je to jen můj dojem, ale prostě to tak na mě působí... a jinak souhlasím s již zmiňpvanými vykřičníky, někde mi přišly docela zbytečné... Jinak moc děkuji za komenty a nashle u nějaké další povídky :) Cris
 ze dne 17.08.2007, 13:24:56  
   Šíma: Díky za zastavení a komentář! Hm, takže odvykací vykřičníková kůra? Za trest budu psát celou hodinu jen vykřičníky! :-) Díky za čas věnovaný tomuhle dílku. Už bych ho tam dal zase. Hele, jde to i bez nich. :-D Hezky den!
 Ted 17.08.2007, 4:42:15 Odpovědět 
   Tak jsem to přečetl a náhodou to vůbec nebylo špatné :) Trošku mě zmátlo, že se to vše stihlo v jedné minutě, když už "Od momentu, kdy kormidelník opustil své místo až do doby, kdy loď na cosi narazila uplynulo jen několik desítek vteřin," ale vem to čert.
Kdo byl ten muž co "vystřídal" nebožtíka kormidelníka? Byla to sama Smrt? Či nějaký Poseidonův služebník, který pro potěšení svého pána navedl loď na skaliska? Stejně si to ti piráti určitě zasloužili, tak co :) Jediné co bych vytknul, jsou ty vykřičníky, někde docela bijou do očí, ale jinak dávám za jedna :)
 ze dne 17.08.2007, 11:39:14  
   Šíma: Vykřičníky toť šímovo prokletí! Kdoví, jak skončí šíma? :-D

Snad se také neutopím v písmenkovém moři... Díky za návštěvu a komentář! Vystřelil bych čestnou salvu, ale nějak mi zvlhnul prach! To je to literární moře, občas bouří a nedá si pokoj! ;-)
 Šíma 16.08.2007, 18:25:10 Odpovědět 
   Dívám se, kolik lidí to četlo, ale jak se zdá, tohle moje dílko asi nikoho nezaujalo! Patrně jsem zase přestřelil! Já věděl, že nemám ten protivný kanón tolik ládovat... :-) No jo, piráti, omšelé a omleté téma! Snad jsem měl napsat, jak si házejí kostkou, páč neví, zda-li se mají dát na víru! :-D
 čuk 15.08.2007, 18:08:50 Odpovědět 
   Pokud se WS zúčastňuji, nepovažuji za etické komentovat své soupeře. Vychválit je není v mém zájmu a pobuzírovat je zase nedůstojné. tak si vyber.
 ze dne 15.08.2007, 18:18:21  
   Šíma: Díky za vysvětlení! Hm, takže jsem neměl svého soupeře známkovat... (No, jo, ale když jeden neví co chce...) Příště budu chytřejší! ;-) Ještě jednou díky a psaní zdar, ať vyhraje ten lepší!
 čuk 15.08.2007, 17:55:29 Odpovědět 
   četl jsem, ze zásady WS nekomentuji
 ze dne 15.08.2007, 17:59:36  
   Šíma: Jaké zásady, čuku? Snad se šíma nedopustil (nedej Bože) nějakého těžkého hříchu? ;-)
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Iriska
(1.7.2020, 12:30)
Tala
(25.6.2020, 10:23)
crook
(24.6.2020, 21:22)
Dany
(21.6.2020, 15:45)
obr
obr obr obr
obr
Temný zvuk
Beduín
Sladká pomsta
pedvo
Nedostižná - 10...
Anne Leyyd
obr
obr obr obr
obr

Cesta na sever
proklatysnek
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr