obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"To, co vychází ze srdce, nebývá nikdy směšné."
F. Caballero
obr
obr počet přístupů: 2915485 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39721 příspěvků, 5762 autorů a 391373 komentářů :: on-line: 0 ::
obr

:: Wlfové, vlčí lid - Tábor Wallhal (I.) ::

Příspěvek je součásti sbírky / knihy: Wlfové, vlčí lid
 autor Marcus Oplus publikováno: 21.08.2007, 20:58  
První díl, Wlfů, vlčích lidí. Arys přichází s poselstvím od lidí do wlfského tábora Wallhal.
//Jedna z mích prvních prací.Je to již hodně dávno, co jsem to sepsal.Za tu dobu jsem udělal pár krůčků, ba i skoků kupředu.Ale své místo si stejně zaslouží!..//
 

Zima, všudypřítomná zima, kopce i kopečky se obalily sněhovou přikrývkou, jež chrání vše, co je pod ní, stromy se už dávno zbavily, v tuto dobu přebytečného, listí, ale jsou obaleny vránami, černými jako sama noc, která právě nastala, se žlutými zobáky, jež žhnou a září do tmy. Jsou tu, protože cítí, že bude hostina, teda pro ně, pro lidi jen bída a utrpení, oni to totiž již vědí, jenže lidé ne!
Tma, závoj paní Noci, teď má moc nade vším a všemi, kdo jsou pod ním. I zakuklence, brodícího se sněhovými závějemi, jako šejk, který se brodí písečnými dunami. Je zabalen ve svém koženém šedém plášti, tak jako všechno oblečení, co na sobě má, bylo z šedé kožešiny.
Se svázaným pytlem na rameni a s holí v ruce, odvážně čelí foukání ledovému větru, u nohou jde s lehkostí černý vlk. Plahočili se sněhem dál a dál, až měli na dohled velké uskupení stromů. Necvičené oko by se domnívalo, že je to jen malý lesík, ale byl to tábor, tábor Walhall. Když už se nacházeli asi půl míle od vesnice, měli kolem sebe v rozsahu padesáti sáhů rozeseté středně velké stromky. Najednou, u nedalekého smrku, uviděli zablýštit se dvě žlutě žhnoucí oči. Zakuklenec znervózněl, vlk ho ale uklidnil svým klidným pohledem.
Zpod stromu vyšla vlčice, sněhově bílá jako měsíc, který na ně shůry koukal. Pohodlně a uvolněně došla k černému vlkovi. Stoupla si na zadní tlapky a začala jako by růst do výšky, narovnávat se, natahovat a protahovat a v mžiku její bílá srst docela zmizela a nahradila jí kůže, najednou před nimi stálá překrásná mladá žena s bíle sněhovými vlasy, volně rozpuštěnými, na sobě měla jen velký bílí kožich přepásaný ozdobným kožený pásem.
Měla aristokratické rysy, nos rovný trochu zdvižený, ústa úzká, usmívající se na taktéž už přeměněného černého vlka.

„Ráda tě zase vidím mezi námi, bratranče Rafe,“ promluvila vznešeně dívka, na mladého muže s delšími hnědými vlasy, se zelenýma očima, hustým obočím a vystouplou bradou. Oděn v hnědém kožichu přepásaném loveckým páskem.
„A kdo je tento cizinec?“ pokračovala se zdviženým obočím.
„I já jsem rád zase zpátky, sestřenice Silvien. To to je Arys, můj přítel. Ano, je to člověk, tak jak sis už vidně všimla.“
„Arys, syn Panriův, rád vás poznávám, slečno!“ Arys se poklonil, již odhalený v obličeji.
„Těší mě, jmenuji se Silvien, dcera Hlavy bojů Thora. Jsem zvědavá, jak bude Rada reagovat na tvůj příchod.“, řekla a obdařila je krásným úsměvem.
„Pokračujte dál do tábora, já jsem na hlídce, musím zůstat. Budou vás čekat.“ Rozloučila se s nimi dívka a proměnila se zpět do podoby vlka a párkrát zhluboka zavila.

Poděkovali ji a pokračovali dál do tábora, jak tak šli, Raf vše vysvětloval Arysovi.
„Rada je seskupení starších wlfů, jsou to ti nejlepší lovci, myslitelé a stratégové ze smečky.
Ti rozhodnou, jestli tě přijmou! Silvien, je dcera Hlavy bojů, on je nejsilnější samec ze smečky, je její vůdce, vůdce této osady. Je to můj strýc, který se o mě odmalička stará.“

Vešli do lesa stromů, všude byly stromy a mezi nimi, ba právě u nich byly dřevěné přístřešky, domky i vícepatrové. Pochodovali po vyšlapané cestičce, Arys byl překvapen organizovaností vesnice. Domky vypadali jako normální stromy, leč měli velmi tlusté kmeny, a vnitřek byl zřejmě dutý. Cestou potkávali členy smečky ve wlfské podobě, zdravili je pokýváním hlavy. Když došli asi doprostřed tábora, uviděli velký dřevěný dům, s dveřmi, u nichž byly sedící stráže, Raf už zase zpět ve zvířecí podobě k nim přistoupil a oni jej očichali a mohli pokračovat dál.
Vešli do krbem krásně vyhřáté ohromné oválné místnosti, v níž byl velký stůl tvaru půlkruhu, u kulaté strany bylo třináct židlí, a na židli spíše dřevěném trůnu úplně uprostřed stolu seděl on. Vůdce smečky, vlk s tmavě zeleným kožichem s mohutnou hlavou, na niž byly dlouhé šedé chlupy na stranách upletené v copy, oháňku svěšenou jen lehce se vlnící. Vyskočil z trůnu přeskočil velký stůl a už byl u nich. Arys si pomyslel: „Hmm tak toho bych teda opravdu nechtěl potkat v lese.“. Když došel úplně až k nim, očichal černého vlka a on mu na důkaz podřízenosti olízl špičku tlamy, jakmile to udělal, začali se oba přeměňovat do podoby lidí. A Thor byl viděn ve své lidštější podobě. Byl to starý muž, ale zato velmi velký a svalnatý, což se rýsovalo pod jeho tmavě zeleném kožichu. Měl šedé dlouhé vlasy, na stranách měl upletené copany, bradu mu zakrývají vousy, které sahají až na jeho hruď.
Oči měl černé jako uhel kterými si je bedlivě prohlížel. Tvář plnou vrásek stářím a tu a tam i nějaký ten šrám z boje. Měl ji nehybnou dokud nepromluvil:

„Jsi to vůbec ty, Rafe? Tys ale zmužněl! Takže tvůj výcvik došel konce?“,
„Ano, jsem to já, strýče, a výcvik mezi lidmi jsem úspěšně dokončil, a proto jsem tu, i s přítelem, který má vzkaz od lidí!“,
„Ano? Jsem rád, že jsi úspěšně dokončil!“ odpověděl mu radostně starý vůdce,
„Jmenuji se Arys, syn Panriův, přináším vzkaz od lidí, vůdče!“ hluboce se poklonil a pokračoval.
„Lidé jsou spokojeni s vaší spoluprácí a rádi by také některé jedince nechávali u vás vycvičit.
“ dokončil a nervózně se díval na vůdce smečky.
„Nó, už jste vycvičili pěknou řádku našich členů a díky tomu, ba právě kvůli tomu je naše smečka nejvýše postavená v hierarchii wlfů, radši se nebudu ukvapovat v rozhodnutí, projedná se to na večerní poradě! Jste oba zvaní,“ pravil.
„Rafe, prosím, pobuď tu se mnou a vyprávěj, co jsi se naučil a zažil!“ poprosil Thor.
„Ano, strýče! Mám zavolat sloužícího, aby Aryse odvedl do příbytku pro hosty a ať mu to tu vše ukáže, když mi budeme rozprávět?“ tázal se Raf.
„Ne, já ho zavolám!“ a chvíli byl mimo, bylo vidět jeho soustředění ve zjizveném obličeji a poté přišel sloužící a odvedl Aryse od strýce se synovcem.


...


 celkové hodnocení autora: 84.4 %

výborné chvalitebné dobré dostatečné nedostatečné Ohodnoťte příspěvek!

přidat autora k oblíbeným 
 hodnotilo celkem autorů: 4 komentovat příspěvek 
 autorské hodnocení: 2.0 uložit příspěvek 
 známka poroty: 2.0 tisk příspěvku 
 počet komentářů: 13 zaslat vzkaz autorovi 
 počet shlédnutí od publikace: 40 výpis autorského hodnocení 
 
:: Komentáře k příspěvku ::
 Marcus Oplus 23.08.2007, 17:36:00 Odpovědět 
   Děkuji vám všem,
Já se netajím s tím že my čeština a pravopis dělají problémy snad se to časem vylepší... Ale mělo by přinejmenším s pomocí Pavel D. F. za což mu budu vděčen a asi nejen já :)
Šroubovanost, jak jste už vicekrát zmínili je asi chyba začátečnictví... nebo možná mno soumámím..nevím, ale myslím že dnes jsem na uplně jíné cestě....
Příběh není bůch ví jaký, ale některým se líbí :) to jsem ještě psal tak že jsem měl v hlavě jenom to že příběh bude o vlčích lidech a zbytek jsem vymýšlel jak se říká "za běhu" takže je to jen o mé fantasii těch let a o umění inprozovat :)

děkuji vám všem
S pozdravem Marcus Oplus
 Kondrakar 23.08.2007, 11:23:29 Odpovědět 
   Líbilo. našel jsem pár chyb v čárkách a snad dvě hrubky, ale co mě prštilo přes nos bylo hned jak se potakli s tou bílou vlčicí. píšeš tam že zavila, ale vlci vyjí. vytí s y.
dialogy mi zas tak škrobené nepřišly, ale chtělo by to drobíček oživit.
nevypadá to špatně, je to zajímavé a slibné.

P.S. vlci a vlkodlaci jsou mé oblíbené bytosti a ještě oblíbenější náměty k tvorbě.

nehodnotím
 ze dne 23.08.2007, 17:52:21  
   Marcus Oplus: Můj pravopis opravdu není dobrý a dřív byl ještě horší a to jest vidět... (a to jste neviděli mojí prví práci...Pavel D.F. může vyprávět co to bylo na Literu za hrůzu :)
Oživení bude bohužel až uplně na konci v poslední III. části, jelikož ten příběh již nechci měnit a chci aby byl takový jaký byl tehdy, tak takový i bude.

PS:Vlci a vlkodlaci(mnohem lepší než upíři;) jsou také moji oblíbenci, ale dnes když píši povětšinou jen sci-fi můžu udělat maximalně digitalního vlka:)

Děkuju za komentář a za to že jsi nehodnotil (jinak něco k tomuto je i výše;)
 Povídkář 23.08.2007, 9:01:53 Odpovědět 
   ZAjímavý příběh. Byly tam sice chyby, ale tak nějak jsem je v rámci celku přehlédl. Je to dobré. ale svědomí hryže. Prozatím za dva. Na dalším pokračování uvidíme, či jsem se spletl
 ze dne 23.08.2007, 17:44:27  
   Marcus Oplus: Díky že sis udělal čas a juknul ses na mé vzpomínky a návraty do minulosti :)... Zajimavé příběh je, hodně inprovizace a fantasie, nech svědomí hryzat:P

více výše..;)
 Imperial Angel 22.08.2007, 16:18:08 Odpovědět 
   Když vynechám sebevražedné souvětí a časté opakování slov, tak se mi příběh docela zamlouvá :)
 ze dne 23.08.2007, 17:37:58  
   Marcus Oplus: Děkuji, je dobré že se tito zamlouvá, nj zabijácké věty...
zbytek výšše..;)
 Annún 22.08.2007, 0:06:21 Odpovědět 
   Hm zajímavé. Není to špatné. Vypadá to slibně. Pro zatím známkuj 2 a nechám se překvapit dalším dílem.
 ze dne 23.08.2007, 17:36:43  
   Marcus Oplus: Děkuji zbytek výšše..;)
 Šíma 21.08.2007, 22:11:20 Odpovědět 
   Neříkám, že to nebylo zajímavé! Lidé a vlci (Vlkodlaci?)... ;-)

No, na začátku to máš vážně nějak "šroubované", nebo jak to nazvat, jakoby se Ti v prvním odstavci mezi sebou pohádaly jednotlivé myšlenky (podrobnosti popisů krajiny) a Tys nevěděl, jak je dát do latě. ;-) Když si vzpomenu na své začátky, vůbec první svou povídku (ze základní školy), která byla z období II. světové války, všichni se mi smáli, když ji četli, teď už je bůhví kde. Myslím, že Tvé kvality nedosahovala, přestože byla dlouhá na celý sešit A4 (a už vůbec se nepamatuju, o čem to bylo).

Nad některými obraty jsem se tiše usmíval a přemýšlel, zda-li bych našel lepší. Začátek vypadá na zajímavý příběh. Dialogy se mi zdají být poněkud škrobené a nepřirozené. Tato část se mi nezdá jako "úplná katastrofa", nakonec i Ty sám upřesňuješ, že povídka patří mezi Tvá první díla... Proto dávám také Dvojku a tiše vzpomínám na své začátky, které také nebyly lehké... Ale je to už hodně dávno! ;-)

Uvidíme, co přinese pokračování příběhu!
 ze dne 22.08.2007, 16:10:39  
   Marcus Oplus: Já se snažil psát tkovou tou spisovnou formou... asi tak moc až to dopadlo takhle je z toho "šrobovanice":-D.
Přesněji tohle je mé druhé "dílo" první byla ještě větší katastrofa... ale bylo to hrozně dlouhé:)
Myslím že mě hodně ovlivnilo co jsem četl Harry Potter, Eragon, serii Darkover(znáš?) a další podobné... Ona vůbec četba docela..jak bych to řekl..ukazuje mu cestu a on si jen vybere jakou by chtěl jít, asi tak nějak.. děkuji za komentář
 Pavel D. F. 21.08.2007, 20:58:28 Odpovědět 
   Začíná nový příběh s poměrně netradičními hrdiny. Je vidět, že je to prvotina, některá souvětí na začátku jsou poměrně dost těžkopádná, čtenář se jimi obtížně prokousává. Nějaké pravopisné a stylistické chyby se vyskytly, ale nebylo to zase až tak hrozné. Pokud se dohodneme na korekturách, jistě se k nějakému zlepšení dopracujeme.
 ze dne 22.08.2007, 15:58:07  
   Marcus Oplus: Já jsem tyto povídky neopravoval ani neupravoval. Ať jsou stejně "surové" (jako např. železo:) jako byli tehdy...
Snad naše spolupráce bude vycházet :) ale zatím není co opravovat.. určitě je.. ale ja bych nechal opravit až něco nového - co doufám časem napíšu... mám pár věcí rozpracovaných..takže se uvidí ;) děkuju za komentář...
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena
 
 
Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus
 
Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur
 
St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
kapsymedu
(30.3.2020, 15:36)
Abisek
(26.3.2020, 11:55)
Stargazer
(22.3.2020, 08:44)
GibonFafaust
(11.3.2020, 22:57)
obr
obr obr obr
obr
Volám sa Thyra....
D.B.
Souboj v přísta...
Ellien
Bitva (děla stř...
Hugozhor
obr
obr obr obr
obr

Chtěla bych
velvetka
obr
obr obr obr
obr
Liter?rn? almanach SASPI
Aktuální číslo LA...
obr
obr obr obr