obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"V knize osudu jsme všichni zapsáni v jednom verši."
William Shakespeare
obr
obr počet přístupů: 2915265 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39351 příspěvků, 5725 autorů a 389629 komentářů :: on-line: 0 ::
obr
:: Čtení diskuze ::

Drbárna aneb vzpomínka na školní léta
Nancy Lottinger   
Nancy Lottinger Uživatel má bodů celkem: 7104 Út 5.12.2006 20:23
Hrozně by mě zajímalo, jakou studujete / jste studovali školu (střední), jaké předměty jse nemohli vystát, na které jste se naopak těšili (jestli to vůbec jde), jestli jste měli na škole nějakou typickou učitelku - postrach - v staromódních hadrech (na vaši dobu :-)) a s divným přízvukem atd atd... prostě školní léta na střední :-) a drbejte pány profesory a profesorky, ráda si poslechnu :-)
skoč dolů
[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]
ODPOVĚDI:
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5967 Ne 16.10.2016 16:46  
Třeba já rád vzpomínám na spolužačku, s níž jsem si dopisoval ve verších...
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 Pá 14.10.2016 21:51  
Školní léta, když je člověk starší, může už jen tiše vzpomínat, třeba i s nostalgickým úsměvem...
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5967 Po 19.9.2016 17:49  
No, byl to šílenej exot, ale u maturity byl skvělý!
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 Ne 31.7.2016 22:49  
Cyráno: Drsné, ale třeba si to zasloužil...
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5967 Pá 22.7.2016 20:45  
Na SPŠE jsme měli jsme na češtinu vysokoškolského profesora, byl u nás za trest, kvůli politice.Byl to dsný pedant a kdysi naštval denňáky, tak mu jeho embéčko postavili hezky na popelnice!
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 Út 26.1.2016 14:50  
Být znovu školákem... Nosit tašku na zádech...
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5967 Pá 25.9.2015 23:04  
Já při svém dálkovém studiu SPŠE nemohl vystát ani jeden předmět! Při všech jsem musel sedět, dílem proto, že kdybych stál, budil bych tím nemístnou pozornost spolužáků i kantora, dílem pak i proto, že když jsem šel do školy rovnou po noční, tak ani sprcha ani kvanta kávy mi moc nepomohli, takže jsem si všechny předměty rád vyseděl, šťasten jak kvočna na vejcích a stejně tak zodpověden...
Kaunaz Isa
(1473)

Kaunaz Isa Uživatel má bodů celkem: 3311 Čt 13.11.2014 09:11  
No a tak ta češtinářka zásadně odmítala, abych své slohové práce oblékal do svých oblíbených žánrů. Chvilku jsme se dohadovali o tom, co je vlastně hodnotná literatura, ale nakonec jsme se naučili respektovat názory toho druhého. Jistou roli v tom hrál i fakt, že studentů nadšených pro knihy nebylo v naší třídě moc.
Když jsem se pak pokoušel vystudovat český jazyk a literaturu na PdF MU, uvědomil jsem si, že kantorčin názor na fantastiku rozhodně nebude tak ojedinělý. Inu, každý má rád něco, že?
Kaunaz Isa
(1473)

Kaunaz Isa Uživatel má bodů celkem: 3311 Ne 9.11.2014 12:26  
Ještě teď se mi občas zasteskne po Obchodní akademii. Jo, toho času, co jsem měl k dispozici...
A asi nejlepší kantorkou byla moje češtinářka, která neuznávala fantasy a sci-fi. Ne, že bych ji to měl za zlé.
Panano Nymni
(132)

Panano Nymni Uživatel má bodů celkem: 400 St 11.5.2011 12:53  
No...já už jsem taky docela rád, že mám za sebou svá léta na gymnáziu. Naučilo mě skvěle několik věcí, které se mi teď na právech mnohonásobně vyplácí. Jednou z nich je, že si člověk nesmí dělat moc velikou hlavu z neúspěchu - vždy se vydyndá další pokus/termín, cokoli. To je snad největší přínos oněch chemií a fyzik. Fakt, že i když člověk pracuje tvrdě neznamená to vždy úspěch. Další věcí je, že není tak důležité, co člověk zná...mnohem důležitější je koho zná. A opravdu se stačí jen chovat slušně, občas vyjádřit zájem o předmět nebo prohodit s profesorkou pár slov...a ono se to u zkoušky vrátí. Stejně jako se to vracelo na střední. Jednou jsem nepropadl z chemie, protože jsem napsal na druhou stranu test povídku - přidala mi jeden bod a tem mi zachránil kůži. Profesorka věděla, že ráda píšu a tímhle jsem jí ukázal, že třeba nejsem dobrý v chemii, ale... Na druhou stranu jsou i věci, o kterých nemluvím tak rád. Protože jsou prostě lidi, se kterými numím vycházet - třeba náš pan ředitel :-)
čertíček244
(341)

čertíček244 Uživatel má bodů celkem: 1387 Út 10.5.2011 19:57  
Na základce jsme měli bezvadného učitele na tv, zemák a dějepis... dodnes vzpomínám na hodiny tělocviku, kdy se mu nechtělo učit, a tak vyhlásil pyžamový den a dvě hodiny jsme se jen tak flákali v leže na žíněnkách. Jó, to byly časy.
Uživatel nemá nahraný obrázek
(5)

Thomas Stogy Uživatel má bodů celkem: 24 Út 10.5.2011 19:44  
No mě osobně čeká za 8 dní maturita na střední škole zemědělské a ekologické ale jinak gymplák jako řemen. Na gymnáziu jsem strávil 7 příšerných let, kdy jsem neskutečně trpěl. Na gymnáziích vůbec a především tady u nás, mají totiž všichni - jak studenti, tak kantoři - neodbytný pocit, že jsou něco víc, že jsou lepší než ostatní a také to všem dávají, často dost nevhodně, najevo! I to byl jeden z důvodů, proč jsem z gymnázia odešel. Druhým důvodem byla přemíra neomluvených hodin, ale o tom až jindy. A konečně třetím důvodem byla chemie, se kterou jsem se jaksi nemohl srovnat. Nemohu tvrdit že to bylo pouze chemikářkou. Chyba byla na obou stranách - já na to "házel bobek" a ona se podle toho ke mě chovala. Paradoxní je, že na vysoké škole, kam se příští rok chystám je chemie hlavním předmětem. Se změnou prostředí, změnou kolektivu a změnou profesorů se totiž změnil i můj vztah k chemii. Z kategorie "Vopruz" povýšila do kategorie " Dá se přežít a mám to v oboru, tak se nedá nic dělat" :D
Govrid
(548)

Govrid Uživatel má bodů celkem: 846 Pá 31.12.2010 23:02  
Nechci drbat - ale na základce jsem měl velmi dobrého učitele; to jednou, když jsme šli na školní pozemky uklízet s učitelem, můj spolužák si o přestávce myslel, že máme volnou hodinu a tak aby šel s námi na pozemky, šel místo toho klidně na volnou hodinu (Zašel si do obchodu atd.). My jsme ho tam hledaly a on si užíval... A když přišel do školy - učitel mu nedal žádnou poznámku, ani neomluvené hodiny, ale nějaký trest; teď nevím jaký. Asi nějaký referát nebo něco takového...
Učitel byl prima.
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 Čt 7.1.2010 15:39  
Na škole se mi líbilo, že jsem nemusel myslet na nic jiného, než na školu a ještě jsem si říkal, kdy už budou ty prázdniny! Jo, to byla hezká bezstarostná léta!
Amemmaita
(914)

Amemmaita Uživatel má bodů celkem: 1020 Po 14.12.2009 10:15  
nevím jestli se ze mě stává věčný student, ale pochybuju, když jsem ráda když školou jakžtaž projdu
Nikopol
(81)

Nikopol Uživatel má bodů celkem: 453 St 9.12.2009 17:10  
Školy už od svého vzniku nedělaly nic jiného než že zabíjely ducha.
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 Út 1.12.2009 22:33  
Jednou dobou mi říkali, že jsem syn našeho třídního učitele... Čert ví proč! Nebyl jsem mu ani moc podobný, ale možná jsem mu padl do oka, bo v jeho hodinách (ekonomika a spol.) mi to fakt šlo! Ale šprt jsem nebyl! Tedy alespoň myslím... Ono, od té doby už uplynulo hodně vody a co platilo kdysi, to dneska už není pravda, takže jsem možná do té školy chodil zbytečně...
Uživatelka nemá nahraný obrázek
(19)

montana Uživatel má bodů celkem: 196 Čt 5.11.2009 10:33  
Dělala jsem střední, obchodku.. co mi fakt nešlo, tak ekonomika a účetnictví, jinak docela v pohodě Co mě bavilo, tak právo. Ale podruhý už bych si tuhle školu nezvolila. Šla bych na lesárnu, nebo automechanika, nebo něco takového
Eillen
(43)

Eillen Uživatel má bodů celkem: 120 So 28.2.2009 11:58  
Nejlepší byl asi náš češtinář Čapek. Přišel do třídy, kouknul se do poznámek a s úsměvem pronesl: "Á, Jedličková, ty tu máš jenom jedničky. S tím se něco musí udělat, tak pojď k tabuli." Jakmile rozdal tři jedničky, byl zhnusený a ukočnil zkoušení a místo literky byla náhle normální čeština a byl diktát. A to lítalo kulí
Amemmaita
(914)

Amemmaita Uživatel má bodů celkem: 1020 Pá 27.2.2009 17:59  
jinak se úplně tak nedá říct, že by nic nenaučil, když už má pocit, že hluk překročil meze, tak dokáže zakřičet a taky nám strká písemky, ze kterých klíďo dá za pět, když ta písemka tomu odpovídá
[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena

Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus

Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur

St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Straba
(15.8.2019, 14:44)
Biskup z Bath&Wells
(9.8.2019, 10:09)
Vítězslav Dvořák
(16.7.2019, 08:42)
Adelaide
(13.7.2019, 17:25)