obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Nic nezničí lásku tak jako ženin smysl pro humor."
Oscar Wilde
obr
obr počet přístupů: 2915265 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39351 příspěvků, 5725 autorů a 389629 komentářů :: on-line: 0 ::
obr
:: Čtení diskuze ::

Co víte o holocaustu?
Repulsion   
Repulsion Uživatel má bodů celkem: 407 Út 2.1.2007 23:31
Zajímá vás to vůbec?

Mířím hlavně do „mladších řad“, i když samozřejmě je k diskuzi přizván každý. Ale zajímala by mě hlavně ta mladší generace. Protože my toho měli všude plno - nejrůznější filmy, nástěnky ve škole, „síně tradic“ apod.
Taky jsem na tohle téma otevřel diskuzi na jiném serveru, čekal jsem, kolik nebude ohlasů, a ono nic. Tak jsem zvědav, jak pochodím tady.
skoč dolů
[0] [1] [2] [3] [4] [5]
ODPOVĚDI:
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5967 So 15.10.2016 14:33  
Jenže mnozí si z toho vyberou právě návod, jak lze to násilí páchat, stejně jako z těch brakových ušáckých filmů, kde krev teče proudem a cit je slabostí! Stejně jako v naších médiích už pomalu nečteš, nevidíš ani neslyšíš nic hezkého, zato s jobovkami a násilím se roztrhl pytel! A přichycení násilníci se brání, že vlastně nedělali nc nového a špatného právěs poukazem na minulost...
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 Pá 14.10.2016 21:59  
Opakování skutečností z minulých let (a jejich dějin), kupříkladu i co se válek týče nemusí být na škodu, lidé alespoň nezapomenou, jaké krutosti byly páchány, aby se znovu neopakovaly...
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5967 Ne 18.9.2016 13:32  
A k samotnému tématu a jemu příbuzným mám dost negativní přístup. Proč stále jitřit staré rány? Tohle přece byla záležitost několika předchozích generací, dnes už i sami potomci pachatelů smýšlí jinak...A otvírat tedy tahle témmata v době, kdy jsou lidé přesyceni jobovkami, které se na ně řítí ze všech stran ať už v podobě životní reality či z médií, se ani nedivím, že se nikdo do podobných diskusí nehrne! Vždyť svět i v dnešní době má plno krásných podob! Kdo jsou tedy ti, kdož se jen patlají ve smutku a utrpení, vyžívají se ve zprávách o katastrofách a činech úchylů a teroristů? Proč asi se stalo násilí a terorismus hrozbou a jediným způsobem vyjadřování odporu mnohých z nás? Mnohý politik má plná ústa demokracie a tolerance, ale sám pak demonstruje na vlastním příkladě, že to v reálném životě neplatí! Netuším, zda existuje nějaký život po životě a nějaká karma, potvrzena je jenom zdejší existence, tak se snažme užít si ji co nejsmysluplněji! A do toho tedy podobné patlání se v utrpení jiných nepočítám! Nic to nezmění...
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5967 Ne 18.9.2016 13:21  
No, bolelo, Šímo, to ano. Ovšem tady jsem si jaksi popletl holocausu s holocaust...
K čertu s těmi cizími slovy, co zaplevelují naši krásnou řeč!
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 Ne 31.7.2016 22:58  
Cyrano: to muselo bolet...
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5967 Út 19.7.2016 21:25  
Kdysi jsem dostal na holou, kabelem od vařiče...
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 Út 26.1.2016 15:13  
Ze školy jsem byl na exkurzi v Osvětimi a stačilo mi.
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5967 Po 21.9.2015 21:00  
Od jisté doby se snažím podobným věcem vyhýbat, protože toho zla je na světě čím dál tím víc a kdyby se k tomu člověk stále vracel, byl by to pěkný masochismus. I když jsou i tací, kteří se v tom vyžívají, ovšem sadista taky nejsem!
A jelikož jsem absolvoval vojnu a k smrti nenáviděl povinné dupání v kanadách a všechnu tu buzeraci, nechápu, jak to dnes někoho může bavit a přitahovat jako plamen svíčky můru. Jedinné vysvětlení všech těch skinheadů, pankáčů aj. je, že doma si jich nikdo nevšímal a stejně jako si dítě chce vynutit zlobením pozornost, je blaží, že je někdo drezíruje a shání do stáda tvrdých mužů. Z dějin jsem měl rád starověk, ještě tak husitské války, ale pak už nic, rozhodně ne to, co by nás klidně mohlo zase potkat...
Matylda Kratinová
(463)

Matylda Kratinová Uživatel má bodů celkem: 1011 St 5.9.2012 21:31  
Vymytí mozečci hlavně potřebují svůj kamarádšoft a nějakou ideologickou vatu, aby si mohli skupinově honit tričínko. Jinak snad není možné, aby bylo třeba v Rusku takových nácků, když jsou to vlastně potomci toho "židobolševického ksindlu, který je třeba vymýtit" (cituji Goebbelsův propagandistický žargon, tuto ideologii jinak zcela zavrhuji).
čertíček244
(341)

čertíček244 Uživatel má bodů celkem: 1387 Po 3.9.2012 20:12  
Co vím o holocaustu? Na to kolik mi je asi docela dost... bude to asi tím, že mám ráda období první a hlavně druhé světové války. Knížky, filmy. Vždycky jsem chtěla o téhle době vědět víc, než nám řekli ve škole. Zdá se mi, že tam je to i trochu odbývané téma... Možná by nebylo od věci se mu více věnovat, protože se mi chce zvracet pokaždý, když vidím, a teď mi promiňte ten výraz, pitomečky, kteří se hrdě hlásí k nacismu, to se mi chce vždycky zvracet. Jak říkala naše učitelka: "Vymytým mozečkům nikdo nevysvětlí, že by v tom plynu možná skončili taky."
Ronkar
(33)

Ronkar Uživatel má bodů celkem: 322 Po 3.9.2012 13:21  
To je ale pitomá otázka :D
chris ONNE
(313)

chris ONNE Uživatel má bodů celkem: 675 Po 29.11.2010 23:46  
Feesha: Zdravím a vítám na SASPI!

Zcela s tebou souhlasím! Vždyť v tomto věku dotyční nemají ani pořádnou představu a hodnotě peněz, natož života.
Navíc, stalo se to již před více než sedmdesáti lety a dnešní mládež si to nedovede plně představit. Ani já sem si to nedokázal představit, ale po návštěvě v Osvětimi… kdo tam byl, tak ví, jakou to místo má atmosféru. Člověk pak nad některými věcmi více uvažuje.
Ale říkej to tady patnáctiletému klukovi, kterým cloumají hormony… ;-)
Uživatel nemá nahraný obrázek
(1)

Feesha Uživatel má bodů celkem: 23 Po 29.11.2010 23:27  
Nejsem ve věku, kdy mohu posoudit, kolik informací bylo k mání za minulého režimu, ale mám pocit, že v současné době je pramenů, ze kterých lze čerpat vědomosti o holocaustu, mnohem víc. Otázka je, do jaké míry se příslušníci "mladších řad" o dané téma zajímají. Nedávno jsem měl besedu s žáky 9. tříd o Osvětimi a Březince. Jediná reakce, které jsem se dočkal, byla, že při výkladu o procesu zplynování a jeho organizaci, jeden z chlapců poznamenal: " Ty jo, dost dobrý!", za což byl oceněn hýkavým přitakáváním.
Můj názor je, že na pochopení celé věci a správnou interpretaci nabytých vědomostí, je třeba jisté vyzrálosti a to jak intelektuální tak i citové.
(33)

Lord Mordvig Uživatel má bodů celkem: 1040 Pá 15.10.2010 20:17  
něco vím, ale ať budu vědět cokoli, tak to bude žalostně málo, ať už z důvodu zajímavosti, tak z důvodů gnoseologických a hermeneutických

a více neřeknu, neb mlčeti je zlato
Uživatelka nemá nahraný obrázek
(66)

Sidonie Kermack Uživatel má bodů celkem: 1060 Pá 15.10.2010 10:38  
Tak mi to nedalo, když píšeš hlavně o mladší generaci na že my jsme toho měli všude plno, a podívala jsem se na Tvůj profil. Nevím, jak Ty, ale já jsem se o šoa dozvěděla poprvé ve svých 13 letech a to jen proto, že jsme jako děti šumovaly v knihovně kamarádčiny mámy, anašly jsme tam jednu knížku. Ve škole nám toho moc neřekli, jen to nejnutnější. Vše, co vím, jsem se dozvěděla až po sametové, kdy konečně začaly vycházet knížky, psaly se články, televize začala vysílat filmy a seriály. Přesto nejvíc mě mrazí dodnes z vyprávění jedné paní (znám ji), když zmínila Osvětim. A i další lidé v ČSPI vyprávěli své zážitky. Mám hodně knížek na tohle téma a také chystám jeden román, ale nebude to ono klasické co se vydává. Jenže to je hudba budoucnosti, neboť toho mám hodně, co čeká na napsání.
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 Čt 7.1.2010 15:30  
Asi proto, že nemá ke svému šíření optimální podmínky... Lidi více dbají na očistu a hygienu a také jsou lidé zatím víceméně imunní, ale kdo ví... Jedou jsem četl, že by stačilo, aby se svět oteplil jen o několik málo stupňů a africké nemoci by mohly řádit i v Evropě! Nepěkná to představa!!!
(220)

ospre Uživatel má bodů celkem: 487 Čt 7.1.2010 15:28  
"Není nejúspěšnějším predátorem na Zemi vir?"

Zatím ne. Člověk pořád vede. Ale to neznamená, že tomu jednou nemůže být jinak.
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 Čt 7.1.2010 15:24  
Není nejúspěšnějším predátorem na Zemi vir? Taková Ebola a jí podobné nemoci dokáží hravě sprovodit pána tvorstva během několika hodin a to nezmiňuji různé formy chřipky, choleru, tyfus a mor... Brrrrrrrrrrrrrrr!

Lidstvo si moc fandí a zapomíná kde žije a odkud vzešlo. Ničí si životní prostředí a také za to jednou bolestivě zaplatí a kdo ví, pokud to situace dovolí, možná začne znovu (v jeskyních s kyjem a ohníčkem)...
(220)

ospre Uživatel má bodů celkem: 487 Čt 17.12.2009 14:11  
Je to všechno tím, že mají lidé o sobě zbytečně vysoké mínění, což je ošidné. Člověk je nejúspěšnějším predátorem na Zemi, nic víc, nic méně. Od toho se odvíjí vše, lhostejno, zda je vybaven kyjem, anebo atomovou bombou. Jen následky jsou jiné...
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 Čt 17.12.2009 13:56  
a mnohdy tomu napomáhá bída, nebo sociální útlak, či náboženská nesmířivost, stačí se podívat na občanskou válku, která propukla po rozpadu bývalé Jugoslávie! Děs a hrůza...
[0] [1] [2] [3] [4] [5]
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena

Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus

Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur

St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Straba
(15.8.2019, 14:44)
Biskup z Bath&Wells
(9.8.2019, 10:09)
Vítězslav Dvořák
(16.7.2019, 08:42)
Adelaide
(13.7.2019, 17:25)