obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska klade odpor jakémukoliv osudu."
Miguel de Cervantes y Saavedra
obr
obr počet přístupů: 2915265 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39351 příspěvků, 5725 autorů a 389629 komentářů :: on-line: 0 ::
obr
:: Čtení diskuze ::

Pod lampou
Šedo   
Šedo Uživatel má bodů celkem: 3439 St 28.3.2007 12:54
Setkáváme se pod lampou, bychom mohli diskutovat o tématech, jež hýbou buď námi či světem.
Viděl bych to jako jistou formu - mírně - řízené disputace, kdy bych(om) vybral(i) určité téma a jím se několik - řekněme - dní zabývali, poté by bylo zadáno téma samozřejmě nové. Cílem je vytvořit fórum čistě diskusní, neboť fór tzv. tlachacích je zde již dost.
Teoretickým výsledkem rozpravy by mohl být kupříkladu fejeton či cokoliv jiného.
Náměty a nadávky mi - pokud budete mít - pište do "Vzkazníku".

(Prosím, abychom se vyvarovali případným útěkům od témat, tyto budou bez milosti smazány. )
skoč dolů
[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28]
ODPOVĚDI:
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5967 Ne 16.10.2016 16:39  
Někdy to platí i bez lobotomie! V podstatě Cyrano, který tu psal v září už je někdo zcela jiný, protože dochází k obměně všech buněk včetně těch mozkových...A zkušennosti uplynulých dní rovněž něco změnili v databázi, kam se přepisují naše data..
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 Pá 14.10.2016 21:46  
Cyrano: to je taky pravda a už to není ten člověk co býval...
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5967 Pá 23.9.2016 21:27  
Jenže po lobotomii člověk zblbne a mění se jeho povaha i schopnosti...
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 St 27.7.2016 21:25  
Cyrano: Převýchova formou lobotomie nebo změnou paměti? Uf... Každý člověk, i ti záporáci, jsou originály...
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5967 Út 22.3.2011 16:55  
m2m:
Píšeš, že ve spravedlivé společnosti, kdy nikdo nebude lpět na majetku, moci a slávě, zajistíš, aby ve věznicích byli jen vrazi. Jenže jsi zapomněl na všechny ty úchyl, co przní děti či dokonce starce. Počkáš, až se z nich stanou vrazi, když jinak na ně bude zákon krátký?
Nebo budou společnost hlídat telepati, kteří dokážou číst myšlení a každou odchylku včas nahlásí? Četl jsem o tom slovensky psanou knihu, samozřejmě jen sci-fi, "Muž bez tváre."
Tam to bylo i když ta společnost nebyla ještě dokonalá, pokud jde o ignoraci touhy po moci, slávě a majetku. Hlavní hrdina tam spáchal dokonalý zločin, takže počítač v roli soudce ho osvobodil. Měl při tom pomocníky z řad telepatů, kteří ho za odměnu chránili před přečtením. Nakonec ho přece jen dostal živý polda a společnost telepatů při skupinové seanci provedla rozsudek: dezintegraci osobnosti! Polda, sám telepat, byl jakýmsi živým kanálem soustřeďujícím energii ostatních a zločinci tak vymazali původní vědomí a vzpomínky. Tělo zůstalo, ale zrodila se nová osobnost...Líbila by se Ti taková vize?
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36388 St 4.11.2009 17:55  
Podle mne nikdy nebude existovat společnost, kde by nebyly peníze, nebo jejich ekvivalent (například elektronické kredity apod.). Lidé nebudou nikdy tak uvědomělí, aby si zašli do krámu a vzali si jen to, co potřebují, aby také zbylo něco pro druhé, nehledě na "cenu" daného produktu (od rohlíku po automobil). Lidé by všechny prodejny a hypermarkety brali útokem... "Každému podle jeho zásluh?" To už tu jednou bylo a jak to dopadlo?

Jak by měla vypadat ideální společnost? Lidé přeci odjakživa tíhnout ke "zlu". Pořád někomu něco závidí a touží po tom, co nemůžou mít. A proto se vraždí, smilní a krade o sto šest. A vězení se plní delikventy... Jinak o tom vím z vlastní zkušenosti hovno (s prominutím)...

Ideální společnost je podle mne utopií, pokud by se nestal zázrak. Máme to prostě "v genech" a jako lidé nejsme dokonalí. Proto jsou nutné peníze, Policie, soudy, věznice a armáda. Kdy to skončí? Možná až nastane konec světa!

Uživatel nemá nahraný obrázek
(65)

Haxo Angmark Uživatel má bodů celkem: 295 Pá 20.3.2009 09:09  
Bacha na logiku..až Ti zajistím ideální spravedlivou společnost, kde nikdo nebude vzhlížet k penězům, asi tam nebudu mít žádný vrahy..který bys mohl zavřít do Novýho Lefortova...ledaže bys mi ustřelil palici za to, že nepíšu úplně smysluplně...dal by sis za to špagát?
m2m
(1853)

m2m Uživatel má bodů celkem: 5100 Pá 20.3.2009 08:38  
Bavíme se o trestu smrti x vězení.
lol

Až zajistíš ideální spravedlivou společnost, kdy nikdo nebude vzhlížet k penězům, moci a slávě (viz níže), zajistím, aby tam byli jen vrahové. Takhle tu plácáme do větru.
Někteří smysluplněji, někteří méně.
(65)

Haxo Angmark Uživatel má bodů celkem: 295 Pá 20.3.2009 07:28  
Trest v podobě Lefortova a gulagů je trestem, při němž trestaní opravdu vědí, že jsou trestáni....ovšem historie učí, že každý stát, aplikující velmi drsné metody trestu inklinuje k tomu, posílat do těchto zařízení i politické odpůrce, lidi s nepohodlnými názory, vpřípadě gulagů i osoby, které kupř. odmítly přenechat větší byt (viz. Solženicin), jinými slovy jedince de jure i de facto nevinné.
Jak zajistíš, aby se to nedělo?
Jak zajistíš, aby ti, kteří budou garanty spravedlnosti nebyli korumpováni?
Jak zajistíš, aby dohližitelé garantů nebyli manipulováni?
Haxo
m2m
(1853)

m2m Uživatel má bodů celkem: 5100 Pá 20.3.2009 00:31  
Předem se omluvím za ty překlepy, jsou hrůza, ale fakt jsem už byl příliš unavenej, abych to nějak řešil.

Heh.

estel: Co tě vede k tomu, že se tak chovat nebudou?

V životě jsi neviděla, jak fungují věznice? Že vznikají skupinky, které využívají svých možností, aby ty druhé potlačovaly?
Hmch.

A tak dále.
Vrah je člověk jako každý jiný a každý člověk se seskupuje dohromady s jinými a každého člověka prvotní impulz je přežít, druhotný vládnout. Tohle nepopřeš, protože historie mluví jasně v můj prospěch.

Jsou sice jedinci, kteří jsou tiší a skorem plaší, jsou to jednotlivci i ve vězeních, ale tito jsou právě zájmem prvních skupinek, sex ve sprše je profláklým klišé, ale založeným na pravdě.

Opravdu upřímně věřím, že trest v podobě například Nového Lefortova, ale třeba i takových gulagů, je skutečným trestem. Je to potrestání za hřích a protože nejsem věřící, na peklo nevěřím.

A tak.

P.S. Skutečně nevěřím tomu, že člověk ve svém nitru chce být šťastný. Chce být bohatý, chce být mocný, chce být úspěšný. Kdyby chtěl být šťastný, nejsou války a tak dál. Štěstím je pro tyhle jedince moc a úspěch. Toť můj názor a historie můj názor z drtivé většiny potvrzuje.
Weichtier
(2311)

Weichtier Uživatel má bodů celkem: 4894 Čt 19.3.2009 23:05  
Jo, tenhle tu chyběl.
(65)

Haxo Angmark Uživatel má bodů celkem: 295 Čt 19.3.2009 22:41  
Trest smrti určitě ano..a zjednodušit zákoník, vyškrtat všechny paragrafy a zavést pouze dva nové :
1)vošklivý chování - za to nemusí být vždy, úplně nutně, za každou cenu uložen trest smrti...
2)opravdu vošklivý chování - vždycky houpačka..
m2m
(1853)

m2m Uživatel má bodů celkem: 5100 St 18.3.2009 23:15  
Nejspíš bychom se tedy měli zaměřit, co je pro vraha dostatečným trestem. Smrt to není, je to osvobození a milosrdné ukončení špatného života. Varianta Nové Lefortovo je trestem pro mě dostačujícím, neboť aby člověk přežil, musí makat, musí se vyrovnat s dalšími vrahy stejného ražení.

V současnosti byla vždy mojí ideo věznice někde na okraji obydlení, hodně daleko od lodí, dobře chráněná, velký prostor, kde by si vězni mohli dělat, co chcou. Třeba ty druhé vykořisťovat, znásilňovat, pomalu zabíjet.

Trestem by pak pro některé mohla být i pevná věznice, v níž by vrahovi donekonečna hustili, co provedl, ukazovali mu fotky, videa, něco jako převýchova v Mechanickém pomeranči, nicméně když už je někdo chladnokrevný vrah, sotva se sesype.

Čili se točíme v kruhu, protože pro některé Nové Lefortovo není trest, nýbrž odročený trest smrti. Pro některé trestem je.

A tak. Promiňte, jsem přetaženej, spal jsem za poslední tři dny dohromady asi dvanáct hodin a je to na mě poznat.
Stín
(199)

Stín Uživatel má bodů celkem: 368 St 18.3.2009 20:58  

Odpověděla sis sama tím slovem PRAVDĚPODOBNĚ. Nemusím nic dodávat...

Stín
(199)

Stín Uživatel má bodů celkem: 368 St 18.3.2009 20:44  
Pořád se to tady točí dokola jako větrník a nic.

Otázka má znít, jaký trest v rámci vážných zločinů (vražda a jiné násilné) by mohl být nejprospěšnějším pro společnost, protože u vraždy (neplést se zabitím) aj. je možná náprava takřka nulová...

Weichtier
(2311)

Weichtier Uživatel má bodů celkem: 4894 St 18.3.2009 19:33  
No já, potom, co nás na semináři jedna matka přesvědčovala, že je její věc, jestli dá dítě očkovat, i kdyby ho to mělo zabít, jsem ochoten uvěřit všemu.

K tématu a průzkumu: Je pravda, že nedokonalost "metod vyšetřování" (včetně DNA) a naší justice nemají se samotnou otázkou, zda trest smrti ano/ne, co dělat, přesto jsou myslím ve při dobrým argumentem proti.

Podle jiných, sociologických průzkumů, jsou mezi zastánci znovuobnovení poměrně často zastoupeni příznivci levicových stran (komunisté) a lidé s nižším vzděláním.

Zajímavý by byl také pohled z druhé strany - některé příběhy odsouzenců zpracoval Stanislav Motl. Shrnující článek je také k nalezení v nedávném vydání Reflexu (ostatně ten byl impulzem k vyvolání diskuze zde).
Stín
(199)

Stín Uživatel má bodů celkem: 368 St 18.3.2009 19:31  

Prezident Hável... ?

Uživatelka nemá nahraný obrázek
(137)

Ada Uživatel má bodů celkem: 899 St 18.3.2009 19:09  
ad estel: ne, nebyla bych pro trest smrti... jako akt pomsty si dovedu něčí usmrcení představit, ale jako trest ne

ale viděla bych prostor na fundovanou diskuzi o něm

těch 60% pro trest smrti může být asi tak ilustrativní jako 70% lidí, co si myslí, že V. Klaus je lepší prezident, než byl V. Hável
Uživatelka nemá nahraný obrázek
(137)

Ada Uživatel má bodů celkem: 899 St 18.3.2009 17:20  
jsem proti znovuzavedení trestu smrti

souhlas s důvody m2m, stína

soudnictví - v současné době zkorumpované - případ Čunek, případ Kulínský a to je jen špička ledovce
vězeňství - totéž - ve vězení lze koupit cokoliv /drogy, dobrou práci atd./, po dvou letech naprosto nulový výchovný efekt, pouze devastace osobnosti, není práce, většina vězňů myslí na to, co vykrade, vytuneluje, kolik navaří perníku, až vyjdou ven

věznice společné pro finanční zločince a zločiny na osobách /nejspíš za účelem "přiučení" se/, minimální systém sociálně prospěšných prací, motivační politika špatná

záchyt sexuálních úchylek slabý, osvěta málo důrazná

pro společnost, která nemá vyřešeny základní otázky, je trest smrti pouze alibi
Stín
(199)

Stín Uživatel má bodů celkem: 368 St 18.3.2009 16:30  
To je podružná otázka,
tedy otázka do jaké míry je justice potahmo zákony spravedlivé, respektive do jaké míry by spravedlivé být měly...
[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28]
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena

Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus

Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur

St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Straba
(15.8.2019, 14:44)
Biskup z Bath&Wells
(9.8.2019, 10:09)
Vítězslav Dvořák
(16.7.2019, 08:42)
Adelaide
(13.7.2019, 17:25)