obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"Láska je svátost, kterou je potřeba přijímat na kolenou."
Oscar Wilde
obr
obr počet přístupů: 2915262 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 39344 příspěvků, 5725 autorů a 389601 komentářů :: on-line: 2 ::
obr
:: Čtení diskuze ::

Vymýšlíme algoritmus
Admin   
Admin Uživatel má bodů celkem: 726 St 24.10.2007 00:00
Když už jste se do vymýšlení algoritmu tak směle pustili, je třeba si nejdříve definovat určitý rámec, který by měl definovat požadavky, které jsou s výpočtem těchto "ranků" spojené. :)

Primárně je třeba rozdělit si celou problematiku na dvě subtémata:
1) hodnocení samotného příspěvku jako takového
2) celkové hodnocení autora
---
1) I do budoucna uvažujeme systém 1 - 5. Zde je třeba vyvážit kvantity jednotlivých dílčích známek. Dostane-li dílko 10x za 1, a 1x za 5, ta 5 nebude mít příliš vypovídající hodnotu. A naopak. Můžeme zajít dál, můžeme vzít v potaz celkový počet hodnocení udělených kritikem (nebo počet jeho příspěvků) a určit mu jakousi váhu. Důležitá bude "1" od člověka který udělil již mnoho známek, ovšem "1" od někoho kdo hodnotí poprvé ...

2) Celkové hodnocení autora by mělo vycházet především z dílčích "vážených" známek jeho příspěvků. Určitě je dobrý směr brát v potaz celkový počet jeho příspěvků. (Ten kdo dostane 100x 1 za 5 příspěvků je větší machr než 100x1 za 1 příspěvek).
Uvažovat můžeme i dobu strávenou na SASPI
Uvažovat také můžeme také systém trestných bodů, či naopak bodů k dobru (autora má hodně lidí v oblíbených - to také svědčí o jeho kvalitě) ...
V neposlední řadě je třeba promyslet, jak výsledné číslo rozprostřít na intervalu <0 ; 100>.
Neboli:
autor 1) 5 příspěvků, za ně 50 x 1 => výsledné hodnocení = 100%
autor 2) 1 příspěvek, za něj 50 x 1 => výsledné hodnocení = 99,X%

Nelze tedy uvažovat systém: má-li samé pětky = 0%, má samé jedničky = 100% (tak funguje systém nyní).

Jsou to podněty, a myslím že máme všichni o čem přemýšlet :)
Každopádně věc se má tak, že pokud společně vymyslíme velmi kvalitní algoritmus, rád jej uvedu do praxe :)
skoč dolů
[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]
ODPOVĚDI:
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5966 Pá 8.12.2017 14:14  
Zdá se, že u těch ostatních červík pochybností zaúřadoval...
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36380 Pá 24.11.2017 10:18  
Ještě ne-e...
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5966 St 22.11.2017 03:00  
Tebe červi nesežrali, kmotře s hnědou hlavou?
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36380 Út 21.11.2017 22:17  
Dědeček hříbeček se vrátil, jen jaksi není dohromady co publikovat...
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5966 St 16.9.2015 20:02  
Nečekám, že by se v dohledné době něco změnilo! K tomu je třeba mít svého Filipa /on line/. Zatím jsou všichni nadaní pravomocmi dočasně neaktivní a redakční práci obstarává opičák, kocour a hezká blondýnka...Chtělo by to, aby se vrátil alespoň dědeček hříbeček ezi redaktory. Píšu pro radost a v úpadkovém oboru veršotepectví...Taky už nejsem tak aktivní vzhledem k omezenému přístupu k nettu a k dlouhým intervalům publikace. Takže mezi 40ti loupežníčky v TOP mne nenajdete! Tam jsou spíše prozaici a pilní čtenáři a komentátoři. Ale stejně nepíšu kvůli známkám, ale pro těch pár lidiček, co ještě nezapomněli cestu ke mně...
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36380 Út 15.9.2015 13:37  
sumus: Ale já tu jsem stále, jen jaksi v pozadí a nepříliš aktivní... A jinak máš pravdu, čuk se pěkně nadře...
sumus
(12)

sumus Uživatel má bodů celkem: 2012 Út 15.9.2015 12:19  
Před osmnácti měsíci jsem napsal názor na hodnocení. Není nic horšího, než rubrika určená jen jako dekorace. Stalo se prd, Šíma odešel, nikdo jiný nic adekvátního nepřipsal, je vidět, že je server současně bez jakéhokoli vedení, jen Čuk tady odře tu základní nejnutnější práci, ale na víc asi nemá pravomoce. Bezvládí je snad ještě horší, než špatný admin a lhostejný majitel. Až se namíchne Čuk je SASPI v loji...
Uživatelka nemá nahraný obrázek
(708)

Svetla Uživatel má bodů celkem: 2164 Po 29.12.2014 12:13  
Hi, řekla bych, že nic ale vůbec nic nestane, což mě nevadí, neboť nemám ráda změny. Štve mě ale, že jak se málo hodnotí, je TOP 20 autorů naprosto neměnnou. Kde jsou ty časy, kdy se tam mohl jednou za čas ocitnout každý. I já tam byla... No, teď si o tom leda můžu nechat zdát.
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36380 Pá 7.3.2014 21:04  
sumusi, možná kdyby se ozvala nějaká "hlava pomazaná" a admin měl čas... S ubíhajícím časem nejspíš klesá i kreativita a (teď jsem zapomněl ono slůvko)... Pff. Já bych to nehrotil, čas ukáže! Buďto se něco stane, nebo také ne...
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36380 Pá 7.3.2014 21:01  
Sedm let? Ty jo, tak dlouho už jsem na SASPI. ;-)))
sumus
(12)

sumus Uživatel má bodů celkem: 2012 Pá 7.3.2014 12:47  
Vidím, že jste problém nevyřešili ani za sedm let. To je opravdu úžasná kreativnost. Přitom, kdo je jen malilinko pokecaný matematickou omáčkou, tak fungující systém stvoří během deseti minut. Pokud se nenajde nikdo mezi uživateli potřísněný onou žádoucí ingrediencí, tak se podívá okolo a zjistí, že (aspoň mně se zdá) výborný systém celkového hodnocení má RNDr. David Havlíček, majitel serveru Poeta. Server teď hodně upadl a lidi z něj odcházejí, systém hodnocení je však funkční, není nikterak složitý, ale nejlepší z toho, co znám...
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36380 St 5.2.2014 18:54  
Cyrano: Tvá dílka jsou Ti dostatečnou reklamou! ;-)

Pravda, všechno tu na SASPI přečíst nejde, škoda...
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5966 St 5.2.2014 17:19  
Jo a ještě bych dodal, že je tu i dost hezky a na úrovni píšících autorů, dost na to, aby člověk nestačil ani vše přelouskat a i to je jen vrcholek ledovce. S kolika asi skvělými autory i prima človíčky jsem se tu ještě nepotkal? Většinou za své VIP vděčím náhodě, kdy oni či ony zabloudili(y) na mé stránky nebo já na jejich, popř. jsme se potkali na fórech či někde v komentících...
Cyrano
(1763)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5966 St 5.2.2014 17:13  
Ahoj!
Náhodou jsem klikl na tuhle diskusi, kde se stále prodlužují pauzy mezi jednotlivými příspěvky. Sám za sebe bych rád prohlásil, že mne netrápí, že si můj nick nepřečtu v první čtyřicítce autorů, ani nenaleznu jméno svého dílka v první třicítce. Jakýkoli systém hodnocení nemůže být dost objektivní, takže známka čtenáře i pár slov v komentáři mi napoví mnohem více než všechny tabulky, grafy aj...I když jako každý jsem trochu ješitný, přesto prostá zpráva, že jsme někoho potěšil, pobavil či mu mluvil z duše má pro mne větší cenu, protože je to upřímná reakce na mé dílko, nikoli pouhá statistika. Píšu, protože mne to baví a rád i prohodím pár slůvek s mně milými lidmi a těch je tu docela dost.
sumus
(12)

sumus Uživatel má bodů celkem: 2012 Čt 10.1.2013 23:04  
Pozor, změna : obaleč nemá 20, ale 204 děl... sorry
sumus
(12)

sumus Uživatel má bodů celkem: 2012 Čt 10.1.2013 22:58  
Nelze všechno přečíst, co se tu nastřádalo za tu dobu, co diskuze běží. Že není ukončena jsem poznal z toho, že ten ne příliš šťastný hodnotitelský klíč ještě stále používáte. Možná, že už to někdo navrhl z těch, které jsem nečetl, ale navrhuji, aby se zachovalo pětistupňové hodnocení i celkové hodnocení autorů tak jak je. Jen reálné pořadí se změní - jednoduchým pronásobením získaných bodů a celkového hodnocení.
Příklad:
1. je Lucy se 2 díly a celkovým i 100%.......vynásobeno 200
39. je obaleč s 20 díly a celkovými 99%..... vynásobeno 20196 - to už je reálný pohled jak na tvořivost autora, tak na kvalitu jeho děl.... Jako matematik vám garantuji, že objektivnější hodnocení jednoduchým způsobem získat nelze....
Kalip
(132)

Kalip Uživatel má bodů celkem: 753 Pá 8.6.2012 16:44  
to Pavel Jan: Tomu nerozumím, proč anonymní? Aby mě neovlivňovalo jméno autora? Myslíte, že má takový velký vliv? A po jaké době by se autor zveřejnil? No, nevím.

Jinak bych taky brala půlznámkové hodnocení. Někdy, když nemůžu dát 1,5, radši nehodnotím vůbec. A to je možná škoda.
Pavel Jan
(2)

Pavel Jan Uživatel má bodů celkem: 112 St 9.5.2012 20:01  
Prolézám fórum a koukám na diskuse. Text by měl být publikován jako anonymní, takto hodnocen a po zveřejnění autora už nehodnotit. Komentáře a známky by byly do té doby neviditelné (mimo autora).
Problém je s pokračovacími texty.
Šíma
(15158)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 36380 Čt 7.1.2010 15:22  
Třeba by mohli být autoři, kteří hodně čtou a hodnotí (slovně i známkou) a neodbývají to jen několika slovy, ale snaží se svým spoluautorům pomoci, trochu málo tento... Upřednostňováni při publikaci jejich dílek a ti, kteří na všechno kašlou, jen brblají, že se všechno táhne (jako špagety na vidličce), ti by si pro svou lenost trochu více počkali! Hihi...
jackiesparrow
(2015)

jackiesparrow Uživatel má bodů celkem: 2649 Út 28.10.2008 21:12  
Kaunaz Isa: Pravdu máš...
[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]
obr
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena

Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus

Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur

St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Straba
(15.8.2019, 14:44)
Biskup z Bath&Wells
(9.8.2019, 10:09)
Vítězslav Dvořák
(16.7.2019, 08:42)
Adelaide
(13.7.2019, 17:25)