obr obr obr
obr
uživatel 
heslo 
» Registrace autora
» Zapomněli jste heslo?
obr
obr obr obr
obr
» Novinky
» Právě vyšlo
» TOP 20 díla
» Články
» Literární almanach
» MTP 2009
obr
obr obr obr
obr
» Próza
» Poezie
» Výstřely do tmy
» Příručka publikování
» TOP 20 autoři
» Vyhledávání
obr
obr obr obr
obr
» Workshopy 
» Fórum 
» SASPI Chat! (1)
» FAQ
obr
obr obr obr
obr
» Knihovna autorů SASPI
» Redaktoři on-line
» Technická podpora
» SASPI team
» Odkazy
» Spolupráce
» Knihkupectví
"I velká láska je jen malou náhradou za první lásku."
Joseph Addison
obr
obr počet přístupů: 2914627 obr

Adresa SAS E-mail © SAS Obecně platná pravidla Nápověda obr

:: Na SASPI.cz je právě 38139 příspěvků, 5579 autorů a 382179 komentářů :: on-line: 3 ::
obr
:: Čtení diskuze ::

MTP 2009
Gandalf   
Gandalf Uživatel má bodů celkem: 1594 Po 29.6.2009 20:30
Texty můžete posílat od 1.7. 2009 do 31.1. 2010. Tématem je Měsíc (jako vesmírné těleso) a žánrem sci-fi. Pokud máte jakékoliv dotazy k tématu MTP, neváhejte a ptejte se jak mě, tak poroty (uplácení jen nenápadně :D ).
skoč dolů
[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24]
ODPOVĚDI:
Cyrano
(1656)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5647 St 19.10.2016 22:15  
Tak to neříkej, ale napiš!
Šíma
(15118)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 35009 Pá 14.10.2016 22:23  
Také si netroufám říci, zdali jsme jako lidstvo byli na měsíci (či Měsíci). Pochybnosti mám i také, že již v další MTP nedoufám.
Cyrano
(1656)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5647 St 14.9.2016 22:58  
No, já bych taky mohl dodat akorát opravenku k poslednímu svému zápisu zde: Byli, Pochybnost...
Šíma
(15118)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 35009 Ne 31.7.2016 23:24  
Tady už není co dodat, poslední MTP bylo v roce 2009 a tuším ani nevyšel almanach...
Cyrano
(1656)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5647 Ne 7.2.2016 22:08  
Byl či nebyli Amíci
tenkrát až na tom Měsíci?
Pochbnost mnohý o tom má,
prý proč se vlajka třepetá,
když Měsíc atmosféru nemá?
To mnohých diskusí je téma!
Já bych to tolik nehrotil
a klidně tomu uvěřil!
Ač atmosféra tam není,
co takhle vítr sluneční?
Uživatelka nemá nahraný obrázek
(154)

Nat Danielová Uživatel má bodů celkem: 774 Ne 7.2.2016 13:14  
Myslím, že hodně lidí unavil postoj "vedení". Já sama zažívám autorskou krizi spolu s krizí osobní, snad krizí středního věku, ale jen co se z toho všeho vyhrabu, ráda bych tu zase ráda fungovala. Bylo to tu moc prima a vždyť jaké si to uděláme, takové to taky budeme mít.
(708)

Svetla Uživatel má bodů celkem: 2163 So 6.2.2016 20:22  
Šímo, to už se stal dávno. Bohužel.
Šíma
(15118)

Šíma Uživatel má bodů celkem: 35009 Út 26.1.2016 15:23  
Snad se ze SASPI nestal dynosarus na vyhynutí...
Cyrano
(1656)

Cyrano Uživatel má bodů celkem: 5647 Po 21.9.2015 19:35  
EKy!I když nehodlám přehnaně zatěžovat nejsvětější x-tici, docela by mne zajímalo, jak to tady je. To už Gandalf a Admin jsou jen položky v archívu? Je těžké tu při současném uspořádání někoho zastihnout, kdo by třeba rozjel WSko, na němž jsme se na jiném fóru shodli. Bylo by dobré, kdyby alespoň tohle mohli dělat i redaktoři: Založit nové vlákno, ať diskusní či WSko...Já vím, že z redaktorů už je tady asi jen čuk a Nancy, možná by se vrátil šíma, ale když už nezastihneme ani Tebe ani KEVa, tak to tu dost upadá...
Ekyelka
(2707)

Ekyelka Uživatel má bodů celkem: 5968 Út 17.2.2015 13:25  
Proč nemají zdejší autoři možnost zpětné editace svých textů? Proč se musejí vždy obracet přímo na mne, pokud chtějí některý z textů smazat?
Pro mnoho dnešních lidí je to zcela nepochopitelné, ale je to skutečně tak. Saspi je pro někoho zastaralé a zkostnatělé - ale uvědomili jste si někdy, že saspi svým způsobem nahrazuje papírová vydání? Co vám jednou vyjde tiskem, to je také dost náročné zlikvidovat. Skoupit knihy nebo časopisy, dohledat je v archivech - tady aspoň stačí jen napsat zprávu mně.
Přestože tedy mám tu možnost a sama sobě si bych mohla posloužit ihned, nedělám to. Proč taky? Texty dané doby jsou ilustrací toho, jak jsem psávala, kam jsem se dostala a kterou cestu jsem třeba opustila (poezie). Když se ohlédnu zpět, vidím, kolik práce jsem už udělala sama na sobě a kolikrát mi to už pomohlo si uvědomit, že zase tak zle na tom už nejsem, ani nepočítám.

No a větší WS... Budu ráda, pokud se mi po náročném víkendu podaří rozjet tohle únorové.
Nancy Lottinger
(1875)

Nancy Lottinger Uživatel má bodů celkem: 7104 Pá 13.2.2015 11:37  
Eky, s tou nepublikací to mám podobně, až na jeden "drobounký" detail - já jsem došla až k takové sebekritice, že jsem raději nenapsala nic :D

Ale saspi mi teď zase dalo novou energii a chuť psát (prozatím "alespoň" WATG), protože vzdát to předem je nesmysl. A v momentě publikace si uvědomuju další a další věci, co šly zlepšit, díky čemuž se zdokonaluju.

Řekla bych, že je super, že tu fungují ta WSka. MTP je dost náročné, na organizaci a všechno... Kdysi jsem se účastnila 3x a pokaždé to brala strašně vážně. Ale stejně jsem cítila takové to "je to jen saspi, tak se kdyžtak ztrapníš jen málo". A tenhle přístup je podle mě veliká škoda.
(708)

Svetla Uživatel má bodů celkem: 2163 Pá 13.2.2015 00:00  
Eky, ale tady si přeci můžeš díla smazat, ne?

No, já po dlouhé době občas na saspi něco hodím, ale není to tak, že bych text pilovala. Prostě napíšu, několikrát přečtu - ale ne s odstupem, což je chyba samozřejmě - a šup s tím do fronty. A pak čekám, vyhlížím, kdy se to objeví v sekci Právě vyšlo.

Asi je to i tom, kde daný autor je. Pokud na sobě maká, tak si s textem fakt hraje, jenže na to já zatím nemám nervy.

A když tedy MTP nebude, nebylo by nějaké větší wsko?
Ekyelka
(2707)

Ekyelka Uživatel má bodů celkem: 5968 Čt 12.2.2015 20:10  
Chceš to z autorského pohledu? No co, je to jen saspi. Nejde o výhru v podobě knihy (ať už ceny nebo vlastní publikace), nejde o prachy, o prestiž...

Málokdo - přestože naštěstí i takoví lidé existují - přistupuje k soutěžnímu textu jako skutečně k tomu nejlepšímu, co je schopen vytvořit. Piluje ho, přepisuje, konzultuje gramatiku, stylistiku i faktografické údaje. Dokud není spokojený a dokud necítí, že lepší už to skutečně nebude, text nikam neposílá. A i když pošle, vzápětí často lituje, protože ho nepovažuje za dostatečně dobrý.
Spousta lidí je zkrátka stále ještě zaslepená faktem "napsal/a jsem text, juch!". Případná motivace třeba v podobě překonání a předstižení konkurenčního autora (jehož styl a úroveň práce znáte), případně usilování o posun v pomysleném žebříčku, to je až druhotné, případně ještě více upozaděné. Prostě - napsaný text, jupí, šup s ním někam ven.

Čím víc zkušeností mám z obou stran barikády, tím méně vlastních textů zveřejňuji. Proč jsem tady už roky nepublikovala žádný text, i když od "Jen člověka" přibyly a nebyly zase až tak neúspěšné? Inu, dílem je zase za tak dobré nepovažuji, aby se publikovaly všude možně (vesměs stačí, že jsou v nějaké knížce, kde si je lidé mohou dohledat), a dílem na nich stále ještě pracuji i po jejich dopsání, přestože pro místní poměry jsou dostatečně dobré. Jenže nejsou na úrovni, jakou já považuji za publikovatelnou, a proto - nic nového na profilu.
(708)

Svetla Uživatel má bodů celkem: 2163 Čt 12.2.2015 00:53  
Tedy, tady se ta diskuze rozjela, a to se mi líbí.

Ekyelko, úplně Tě chápu. Nekecám. A co je horší, budu-li opravdu upřímná, můj přístup je přesně takový, jak jsi ho vystihla - "tak to zkusím, vždyť je to jen na saspi," což je tedy pěkně nefér k porotě, to je fakt. Nikdy jsem nad tím takhle neuvažovala (a že už bych i mohla, vzhledem ke svému věku, že jo?).

Na druhou stranu, kdyby bylo nějaké rozumné téma, věřím, že by si porota početla - třeba taková Nancy Lottinger by určitě napsala něco pěkného, a kdyby se zapojili i další, např. phaint, Nat Danielová, Apolenka a Šíma by napsal druhou Kostku ledu, potom by to nemuselo být vůbec špatné a dokonce i celkem na úrovni.

Jak je možné, že hodně autorů k soutěžím přistupuje tak, jak jsi správně vystihla? To by mě fakt zajímalo.
Ekyelka
(2707)

Ekyelka Uživatel má bodů celkem: 5968 St 11.2.2015 14:08  
Vzhledem ke kontaktům, které jsem si od roku 2009 vybudovala, bych MOŽNÁ byla schopna sehnat i jinou porotu, než jen z redakce.

Otázkou ovšem zůstává, zda se mi chce do téhle věci vůbec pouštět - už MTP 2009 ukázalo, že spousta autorů není až tak vypsaná, aby se soutěž přesunula dál než jen z úrovně "já to z legrace zkusím, vždyť je to jen saspi".
Napíšu to ještě jinak: když sleduji pravidelně nízkou účast ve workshopech (navíc s obvyklými podezřelými), které lze chápat jako dílny a prostor pro zlepšování svých schopností (protože zpětnou vazbu jako od dalších účastníků daného workshopu jen tak autor běžně nedostane), a pomyslím na MTP, vychází mi z toho totéž, co se stalo v roce 2009.
Tehdejší účast ve workshopech byla zhruba stejná. Nezvýšila se, autoři se nijak nepřipravovali - a texty v MTP podle toho často také vypadaly. Zní to zle? Dámy a pánové, my (porotci) jsme se museli prokousávat všemi texty, které sice byly nejspíš tím nejlepším, čeho byli autoři schopni, ale sami autoři často přiznávali, že neudělali nic víc pro to, aby se zlepšili. Žádné aktivnější zkoušky, jak změnit či vylepšit svůj styl psaní, najít si bety a korektory, nic.
Proto ve výsledku považuji tehdejší MTP napůl za "velký workshop". Ano, prvních asi deset, možná dvanáct textů (je to už dávno) bylo skutečně už jakž takž v soutěžním formátu. Zbytek aspoň u mne nevypadal o nic lépe než průměrné texty tady na saspi.

I to je jeden z důvodů, proč předchozí roky přešly bez MTP. Jako organizátor totiž sleduji víc než jen jeden cíl. Členové saspi mají k dispozici workshopy, rychlovky, mohou se hecovat i mezi sebou (jak se čas od času u některých ostatně děje). Proč bych měla rozjíždět podobně obří projekt, když nevidím žádnou aktivitu na druhé straně? Vzato kol a kolem - k dispozici jsou jiné možnosti zábavy a posuzování svých schopností, proč tedy rozmělňovat své síly a pozornost o další projekt?

Alan Dark zkrátka napsal přesně, co se honí hlavou i mně.
Pro těch pár aktivních autorů fungují workshopy. Témata rychlovek nemusím zadávat jen já, to fórum je otevřené komukoli schopnému a především ochotnému slevit ze své pohodlnosti a udělat něco pro ostatní.
(708)

Svetla Uživatel má bodů celkem: 2163 Út 10.2.2015 23:30  
Však já to psala jen pro jistotu:)
Nancy Lottinger
(1875)

Nancy Lottinger Uživatel má bodů celkem: 7104 Út 10.2.2015 23:24  
Světuš, to mi došlo, že nepůjde :)
(708)

Svetla Uživatel má bodů celkem: 2163 Út 10.2.2015 22:13  
A vydat knížku se ti zdá malý cíl?

Hodnotit a účastnit se zároveň jako soutěžící, to nepůjde. Zkus se nějak rozhodnout.

A jinak - drzá nejsem ani trošku, však mě znáš, ne?

Nancy Lottinger
(1875)

Nancy Lottinger Uživatel má bodů celkem: 7104 Út 10.2.2015 22:06  
Upřímně? Docela bych se v té roli hodnotitele i viděla. A další upřímně? Potřebovala bych nad sebou trošku bič co se týče psaní... Od října se psaní věnuju tak o 300 % víc než 4 roky předtím, ale potřebuju taky nějaký cíl. Třeba malý, prozatím.
Nancy Lottinger
(1875)

Nancy Lottinger Uživatel má bodů celkem: 7104 Út 10.2.2015 21:55  
Cccc, jestli ta Světluška není trochu drzá Taky se potřebuju trochu realizovat, ne?:D
[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24]
obr
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768. Prohlžeče: IE 6.0, Opera, Firefox.
© 2005-2016 by Matěj Novotný & Filip Kotora | Všechna práva vyhrazena

Va?e literatura MFantasy Literární.cz - Server s českou literaturou Art & Design - Roman K?bus

Partneři: Gastrokritik, Antikvariát Kačur

St?hnout SASPI.cz toolbar! RSS zdroj
obr obr obr
obr
Ian Stepheson
(15.8.2017, 16:24)
Ian Stephenson
(15.8.2017, 16:19)
Hromdopolice
(3.8.2017, 21:45)
Petronela1991
(26.7.2017, 18:57)