:: [ Boku no umareta mači... ] - Mé rodné město ::
 
 autor: Thea 06.10.2022, 3:08 
 
K tomuto výtvoru mě inspirovala skladba My home town (která je zpívaná japonsky, proto - umareta mači = rodné město) autora muziky bohužel neznám (možná je to Tanataka, ale v těch jejich znacích aby se čert vyznal :-) P.S.: předem se omluvám za spoušť kterou po sobě jistě zanechal skřítek Chybovníček ;-)
 
Utíkám a jako poprvé, tak tě naposledy vidím v mlze svých vlastních očí, pod šátkem bílým, kterým dávám sbohem svému vlastnímu životu a proměňuji ho svou vlastní touhou v jedinou vzpomínku. Vzpomínku vrytou do dlaní, živoucího pergamenu, vzpomínku vykreslenou vráskami na čele a vrytou do očí jak do kamene.

Utíkám od minulosti sešlého prahu, od společného stolu, od upracovaných zulíbaných rukou otců umazaných uhelným prachem, od tisíce maličkostí ohmataných dětskýma rukama a očima doširoka otevřenýma vše vidím znovu jako poprvé a poprvé naposledy. Se sžíravým sebetrýzněním, posledním nádechem, nasávám budoucí minulost.

Utíkám do nového života, který začíná už za prahem. Za prahem mých vlastních Rubikonů, tam, kde vše ztrácím a vše získávám. S obavou zavírám dveře za včerejškem, který nikdy nebyl a nikdy nebude, jen proto, aby nebylo možné vrátit se zpět, protože vím, že jakýkoli návrat nikdy nebude návratem domů, ale jen zbabělým útěkem z domova...
 
Vytisknuto v systému SASPI.cz