:: Vita Velocci ::
 
 autor: Velocci 01.11.2020, 0:13 
 
Velký krok
 
Představte si, že naleznete člověka, který splňuje Vaše představy, Vaše očekávání i dokonce fyzické předpoklady. Ty jsou v dnešní době víc než důležité. Představte si, že jste právě nalezli někoho, s kým byste chtěli strávit zbytek života. Někoho, koho byste neopustili, nepodrazili ani nepodvedli. Člověka, který dokáže s Vámi vyjít vstříc, bavit se s Vámi bez jakéhokoliv běhání kolem horké kaše, bez oplácaných formalit, bez otřepaných nervózních vět. Totiž situace mezi dvěma lidmi, která se nijak dál volně nevyvíjí po té, co jste druhou osobu oslovili, k ničemu nevede.

Stále si tedy představujete tento ideál. Otázkou je, jak moc se skutečnost liší od reality. Je vůbec možné někoho takového potkat? Samozřejmě nemluvím o lásce na první pohled. To je výmysl pocházející z amerických filmových studií. Láska na první pohled se týká pouze fyzického předpokladu. Nedokážete tedy odhadnout, jak se krásná smějící se hnědovláska chová, jaké má záliby nebo jaký má životní styl. Určitě se najde víc jak polovina mužů, co by si rádi užili s hnědovláskou, aniž by ji oslovili. Kdo by tento případ řešil jinak že?

Ale co potom když najdete zmíněný ideál? Nepůjdete za ní zbrkle, protože máte strach, že Vás ideální žena odmítne, že od Vás odejde nebo dokonce uteče. Přece si nenecháte utéct ženu svých snů. Dnešní seznamovací kůry mají na starosti sociální sítě. Problém celé společnosti. Lidé si dopisují přes internet za účelem seznámení, flirtování nebo setkání. To pravé skutečné setkání poznají až tehdy, kdy se s osobou setkají! A co potom? Už více jak většina lidí nedokáže mluvit o důležitých věcech. Jenom si o nich dopisují. V tom je problém dnešní společnosti, a co víc, bude hůř.

I já jsem potkal ideál. Jsou tomu už tři roky. Nastupoval jsem na obchodní akademii a měl jsem to štěstí, že doteď sdílím stejnou třídu jako ona. Víte, všechno je to jenom o tom, udělat velký krok. Zásadní krok, bez kterého si Vás vysněná slečna ani nevšimne. Každý muž nebo žena mají svůj velký krok odlišný. Protože každý ideální člověk snese víc nebo míň. A dostáváme se k dalšímu kontroverznímu tématu. Říká se, že nikdo není dokonalý. Na každém ideálním člověku najdeme i tu nejmenší chybičku. To už každého nutí si myslet, že vlastně vysněný ideál je jenom vysněný ideál a skládá se s několika lží a fantazií. Tak tedy člověk, který říká o svém protějšku, že je dokonalý a bezchybný, si jenom myslí, že je dokonalý a bezchybný.

Já ale na své spolužačce nenašel jedinou chybu. Možná se tolik nesoustředím, a jsem schopen sledovat jenom ty překrásné oči, překrásnou tvář, překrásné vlasy. Kdybychom hledali na všem chyby, moc by jsme si ten život neužili. Proto se nakonec přidružíme ke kompromisu. Kompromisem mám namysli například ženu, o které víte že Vás fyzicky přitahuje, ale už teď víte, že dál to nevede. Dál to nepotrvá. Spíše je to něco jako prozatímní vztah se vším všudy bez všeho. Jestli se Vám zdá předešlá věta bez smyslu, je to tím, že je bez smyslu.

Značně těžší je se dostat k dokonalé ženě blíže. Sociální sítě prosím vypněte, nejspolehlivější způsob je řeč. Z očí do očí, při pozvání na večeři, při romantické procházce, při cestě do kina, při cestě z kina, při cestě z kina do postele. Je to na Vás jak učiníte tento velký krok. Ale zaručeně se po něm dozvíte, zda je to Váš vysněný ideál nebo jste o pár lží vedle. Jestli Vás jako ideál odmítne, není to pro Vás už vysněný ideál, protože první chybičku, kterou ideál mohl spáchat, je Vás odmítnout.
 
Vytisknuto v systému SASPI.cz