:: Místo, kde se rád vracím ::
 
 autor: Vimto 04.12.2020, 6:08 
 
Líčení
 
Místo, kde se rád vracím

Mám mnoho překrásných vzpomínek z míst, kde se rád vracím. Ovšem toto místo drží ve mne nejvíce okouzlujících reminiscencí. Cítím se tam jako člověk žijící pouze v přítomnosti. Je mi tam bezstarostně jako oblaky na nebesích. Nachází se daleko od centra, aby tam byl boží klid a zároven blízko mého domu. Je to park, obklopený různými druhy stromů a keřů. Jediné, co tam jde slyšet je šustění listů starých dubů a bříz, které mi pošeptávají do ucha slova lidí procházející se parkem.

Pod starou břízou, kde se v jaře schovávám před deštěm je také pod ní stará, ze dřeva vyrobená lavička. Lavička drží v sobě spoustu dobrých, i špatných vzpomínek. Špatné jsou ty, když na její ouška bzučí zvědavé včelky. Dobré jsou zase ty, když na ni nikdo nesedí. V parku jsou nejen lavičky, stromy a keře, ale také je nedaleko parku dětské hřiště, kam rodiče pouští děti, aby si spokojeně hrály a zapadly mezi ostatníma dětma. Avšak toto dětské hřiště je v podstatě nepoužívané.

Blízko parku je též rybníček obrostlý rákosím, kde si paprsky sluníčka pohrávají s nepokojnými vlnkami. Často tam vidím i kachny, jak si hrají se svými káčátky. V zimě si někdy po celém rybníku hrají rodiče se svými dětmi na bruslích.

Příroda je tu mnohotvárná. Nejlepší to tu je, když déšt pomalu pouští slzu za slzou a ty spadávají na mé oblečení když nejsem schovaný pod stromem. Park na mne působí dobrou náladou a zároven překrásnou nostalgií. Proto se sem rád vracím. Je to místo, na které nikdy nezapomenu. Většinou celý promočený se vracím domů s pocitem, že všechno špatné je také i k něčemu dobré.
 
Vytisknuto v systému SASPI.cz