:: Recept na štěstí ::
 
 autor: Repulsion 28.02.2020, 19:11 
 
 
Recept na štěstí není žádná velká věda. Znám hned tři, které zaručeně fungují. Ten první bychom mohli nazvat „Východní cesta“. Spočívá v tom, že se rozhodnete být šťastní bez ohledu na vnější podmínky a tvrdě na tom pracujete. Nehledíte na to, že nemáte co do huby, že jste sám jako kůl v plotě. Prostě se těšíte z života a nekazíte si radost nějakými planými touhami po tom či onom.
Druhý recept nazveme analogicky „Cestou západní“. Zde se touha nevylučuje, ba naopak je podmínkou štěstí. Vtip je ovšem v tom, umět s tou touhou pracovat. V praxi to vypadá tak, že si stanovíte nějaký cíl. Podmínkou je, aby ten cíl byl pro vás dosažitelný, nicméně cesta k němu musí být přiměřeně náročná. Vy pak pracujete usilovně na dosažení tohoto cíle a po celou dobu se radujete z toho, jak vám to jde, jak se tomu cíli přibližujete. Když cíle konečně dosáhnete, váš pocit štěstí je na nějakou chvíli takřka absolutní. No a potom si prostě stanovíte cíl nový a všechno může začít nanovo.
Ať už se vydáte cestou Východní nebo Západní, nic vám nebrání být šťastní až do konce života. Pokud ovšem nezačnete trpět depresemi jako já. Pak ani jedna z výše popsaných koncepcí nefunguje, a vy musíte jít za někým, kdo vám napíše nový recept na štěstí. Bude vypadat třeba nějak takto:

Welbutrin: 1x ráno a 1 x v poledne
Deniban: 1x večer, před spaním
Lamictal: 1x ráno, 1x večer
 
Vytisknuto v systému SASPI.cz